Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Mikor ébredtek...

Keresztények! Mikor ébredtek fel végre?

Figyelt kérdés

Mind ugyanabban az Istenben hiszünk. Ugyanaz a Messiás halt meg és támadt fel értünk. Ugyanazt a célt szolgáljuk, mind a magunk módján, ami még egyes felekezetekben, sőt helyi gyülekezetekben sem teljesen egységes. Mindenki a maga módján hisz Istenben, a maga nyelvén és szavaival szól hozzá, és aki valóban hisz, ugyanabból a lelki indíttatásból teszi.


Egy olyan vallás részei vagytok, ami békét, toleranciát, elfogadást, szeretetet hirdet, mégis képesek vagytok habzó szájjal egymás torkának ugrani csak azért, mert néhány sort máshogy értelmeznek mások. A valódi hit mélyén szeretet lakozik, ami nem szülhet kegyetlenséget, ilyenformán a kegyetlenség sem szeretetet, a szeretet nélküli hit pedig értelmetlen képmutatás. A valódi hit nem erőszakos, nem büntető, hanem elfogadó és bizakodó, a másik ember felé pedig tisztelettel és toleranciával fordul csak azért, mert ember.


Igen, a történelemben sok példát láttunk erre. De miért vagyunk képtelenek a jelenre koncentrálni? Arra, amit megtehetünk, hogy ebben a világban legalább a keresztények ne a saját istenük nevét kiáltva essenek egymásnak.


Mindenki a saját igazát szajkózza, bőszen verve a mellét, hogy "márpedig nekem van igazam". Hogy ismerhetné az igazságot bárki is közülünk? Az igazságot nem bibliaértelmezések, tanítók vagy papok kell hogy megmondják, mert ők sem ismeirik.


Egyetlen igazság van ezen a világon, amit nem ismerünk teljes valójában sem én, sem te, sem mások, mindössze csak hihetünk benne, ha akarunk, mert nem tudhatjuk, és életünk során teljesen biztosak sosem lehetünk benne; ami nem az enyém, nem a tiéd, nem a tanítóké, és nem az egyházaké, mert azt, ami mindenki előtt nyitva áll, sem ember, sem intézmény nem ragadhatja el csak magának: Jézus Krisztus.


2017. júl. 24. 22:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%
Végig se olvasom. Megvagyok keresztelve így gondolom keresztény vagyok, általában 8kor szoktam felébredni.
2017. júl. 25. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%

A keresztények hisznek az áteredő bűnben. Mindnyájan vétkeztek, mindannyian bűnösök vagyunk.

[link]


A keresztények a pokoltól féltik egymást, mert azt hiszik, hogy Isten csak azokat engedi a mennyekbe, akik az igaz hitet vallották, és mindenki abban hisz, hogy az övé az igaz hit, csak az ő egyháza vallja az igazságot. Aki mást vall, az kárhozatra jut, mert nem hitt Jézusnak. Meg akarják menteni egymást, és téged is.

2017. júl. 25. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
Teljesen igazad van.
2017. júl. 25. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
Köszönöm! Köszönöm kérdező, teljes mértékben igazad van. Pár hete én is kiírtam kb. ugyanezt, de végül az alatt a kérdés alatt is egy nagyon durva vallási vita kerekedett. :(
2017. júl. 25. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
5%

Csak egy két mondatoddal értek egyet.

Ám Jézus azért hozta létre az igaz imádatot és íratta le, hogy mindenki egységesen mutassa be Istennek.


A keresztény tanítások sokfélesége emberek miatt jött létre, főleg hatalom és anyagi vonzata van.

Ám Jézus tanítása szerint a keresztény üldözött, és nincs hatalmon, és ha rendelkezik is anyagiakkal, azt a keresztény tanításokra, és az imádatuk fenntartására használják.

2017. júl. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
19%

Mivel a habzó szájjú keresztények akik kioktatnak mindenkit, általában nagyon bita emberek...

És csak az okosak tudják, hogy mennyi mindent nemtudnak, a buták azt hiszik ők szarták a spanyol viaszt.

2017. júl. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 követ62 ***** válasza:
46%

Szia.

Én már fenn vagyok kb: fél hat óta.


Szép napot neked! 😉😆

2017. júl. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

"A keresztény tanítások sokfélesége emberek miatt jött létre, főleg hatalom és anyagi vonzata van. "


Ha csak a mondat első felét írtad volna le, egyet is értenék. De attól, hogy valaki nem úgy értelmez valamit, mint ti, az nem minden esetben anyagi haszonszerzés miatt van.

Az emberek sokfélék, és sokféle képen interpretálják a Bibliát. Pont. Eddig írd le, és még igazad is lesz.

2017. júl. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
38%

"Egyetlen igazság van ezen a világon, amit nem ismerünk teljes valójában sem én, sem te, sem mások, mindössze csak hihetünk benne, ha akarunk, mert nem tudhatjuk, és életünk során teljesen biztosak sosem lehetünk benne; ... "


Üdv! Ezzel nem értek egyet. A számunkra szükséges igazság ki van nyilatkoztatva, ráadásul meg van írva, hogy a kenet elvezet minden igazságra.

Ha sosem vagy biztos abban, hogy igaz az, amiben hiszel, hogyan élsz keresztény életet? Hogyan követed Jézus szavait?

Azt mondod, hogy "mindössze hihetünk". A hit a nem látott dolgokról való meggyőződés.

Nekem szívem joga a teremtés könyvénél az este-reggelt 1 naptári napnak tartani, szívem joga ésszerűen és tudományosan is meggyőződni, hogy hat nap alatt teremtett mindent az Isten. Szívem joga azt tartani, hogy Isten az egyszerű értelmezés elvén közöl bizonyos infókat a Bibliában.


Többivel egyetértek. Jézus Veletek!

2017. júl. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
26%

"Mivel a habzó szájjú keresztények akik kioktatnak mindenkit, általában nagyon bita emberek...

És csak az okosak tudják, hogy mennyi mindent nemtudnak, a buták azt hiszik ők szarták a spanyol viaszt."

Bocs, de ez téged minősít. Ilyen szinten állnak az ateista gondolkodók. Legfőbb érvük, hogy szerintük okosak, a többiek hülyék. És ez mindent eldönt:) Nagyon gondolkodni sem kell

2017. júl. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!