Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy olyan terhes nőnél, aki...

Tgt kérdése:

Egy olyan terhes nőnél, aki az orvosok szerint belehal a szülésbe, elfogadható-e az abortusz?

Figyelt kérdés

2017. aug. 26. 11:26
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
79%
"Nekem fontosabb a gyerek élete, mint az enyém. Nem ölök. Ha nektek ez nem tetszik, akkor nem tetszik." Ja, gyönyörű élete lesz. Egész életében azzal élni hogy miatta halt meg az anyja, rögtön árvaságra jönni a világra. Én a gyerek helyében köszönném szépen az ilyen "szeretetet" ami egy életrevaló bűntudattal, meg eleve hátrányos helyzettel ver meg. Ez nem szeretet, színtiszta önzés: neked igy megfelel, neked jó, az meg kit érdekel mennyit szenved majd a gyerek miatta?
2017. aug. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
79%
Aztán ott a másik kérdés, hogy beteg anyától egészséges gyerek születik-e majd. Vannak apák, akik még akkor is lelépnek a beteg gyerek mellől ha az asszony foglakozik vele. Akkor egy olyan gyerek mellől akinek még az anyja sincs?
2017. aug. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
79%
A katolikus egyház katekizmusa azt írja, hogy ilyen esetekben elvégezhető az abortusz, hogy az anya életét megmentsék. Most így könnyű neten mondogatni, hogy mit tennél, de amíg nem vagyunk abban a helyzezben, könnyű okosnak lenni. Minden tiszteletem azoké a nőké, akik tényleg megszülték a gyermeküket a saját életük árán is, de legtöbben azért nem így tennénk.
2017. aug. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
74%

57%-os, nem tudsz olvasni, vagy csak azt érted meg, amit akarsz?

Megírtam, hogy sem az anya, sem a gyermek nem maradt volna meg.

Így a nagynéném, bár a betegségei megmaradtak, ma is él, és jó anyja két gyereknek, akik még a betegsége előtt születtek.

Te nagy "jóságodban" inkább akár két életet is feláldoznál, ezen kívül két kamasztól vennéd el az anyját, csak hogy az "abortusz" szó kimaradjon a lelkivilágodból?

Rendkívül "könyörületes" életfelfogás...

2017. aug. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
13%
Nem
2017. aug. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
64%

Elfogadható. Bár szerintem más esetben is... mindeninek a SAJÁT döntése az hogy megszüli-e a gyermekét vagy sem. Senkinek semmi köze hozzá az ég adta világon csak az érintett feleknek. (anya, apa)

Ebbe belekeverni a vallást úgy ahogy van baromság.

2017. aug. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
7%

Isten szemszögéből kell nézni az eseményeket.


Az ember jobban hallgat az érzelmeire sokszor, amiért semmibe veszi Isten törvényeit.

ezért megmagyarázza miért fog bűnt elkövetni.


Ezenkívül a hit hiánya is megmutatkozik, és nem bízik Istenben sem.

Egy gyilkosságot elkövetni, hogy egy másikat ments, nem magyarázat.

Ezzel az erővel, :"Azért fogok fegyvert és Én lövöm le, mert akkor Ő öl meg engem"

Ugyan az a kategória csak más köntösben.


Egy keresztény, aki megértette a keresztény élet lényegét, nem így gondolkodik.

2017. aug. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
68%
"Ezenkívül a hit hiánya is megmutatkozik, és nem bízik Istenben sem. " Mesélj erről a bizalomról azoknak a gyerekeknek akik szimplán éheznek. Vagy elhanyagolják őket, vagy verik, megerőszakolják. Olyankor hol van az istened? Mond el nekik hogy azért nincs étel meg biztonság, azért van szenvedés MERT NEM BÍZNAK ELÉGGÉ Istenben. Te ezt komolyan elhiszed?
2017. aug. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
0%

(Zsoltárok 37:25) 25 Ifjú voltam, meg is öregedtem, De nem láttam az igazságost teljesen elhagyatva, Sem utódját kenyeret kéregetni.


Bár a keresztények mindig is üldöztetve voltak és lesznek is, ilyen olyan formán, de ahogy Isten ígéri, teljesen nem hagyja magára az embert.

S azok akik szilárd hittel bizalommal vannak Isten irányt, azoknak nem kell semmit megmagyarázni, miért vannak ezek az állapotok.


Javaslom Jób könyve első két fejezetét, Talán megérted, és választ kapsz egy két dologra.

2017. aug. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
13%
Fura erkölcse van a mai világnak. Én nem ölném meg a gyerekem, más megteszi, mert félti az életét. Nekem van életem Krisztusban. Úgy látszik másnak nincs.
2017. aug. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!