Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy olyan terhes nőnél, aki...

Tgt kérdése:

Egy olyan terhes nőnél, aki az orvosok szerint belehal a szülésbe, elfogadható-e az abortusz?

Figyelt kérdés

2017. aug. 26. 11:26
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
86%
Utolsó: Ha megszülöd a gyereket annak az árán is, hogy tudod, abba belehalsz, akkor gyakorlatilag öngyilkosságot követsz el, ami pontosan ugyanolyan bűnnek számít, mintha a gyereket ölnéd meg. Akkor meg nem mindegy, hogy melyikőtök hal meg? :P Neked több esélyed van már élő felnőttként tenni a világért, mint egy gyereknek, akinek szülés után már rögtön halott az anyja, nincs is, aki felnevelje, és lehet, hogy örökölte is az anyja betegségeit, bajait, és meg se fogja soha élni a felnőttkort. Logika, emberek, LOGIKA!
2017. aug. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
0%

"öngyilkosság"


az nem öngyilkosság, ha valaki nem ítél halálra más élőt a sajátjával szemben.

Isten tőrvénye nem erről szól.

2017. aug. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
75%

Coccomaci

Az a baj, hogy amit itt említesz keresztényi tanításnak kiváltképpen egyházad nem tartotta be: eretneküldözés, keresztes háborúk, boszorkány égetések, a melegek kirekesztése, papjaitok világi tevékenységei (pedofília, szeretők tartása, stb...). Hiva tovább személyesen ismerek olyan fiatal papot, aki vérmesen kritizálta a sminkelt nőket, ő maga meg bevallása szerint részegen vezet, meg fiatal lányogat tesz boldoggá a plébánián...hát nem imával. És kérdem én..a fent említett bűneiért mikor kért nyilvánosan esdekelve bocsánatot az egyház a híveitől? Szóval kérdem én: ennek az egyháznak a tanaiért kellene meghalnia egy anyának? Szerintetek mindenbe bele kellene törődni, mindent el kell fogadni, ehhez képest a más iránti elfogadást nem ismerik a tanításaitok. Képmutatóak vagytok! Várom a cáfolatod, ami nem állhat abból, hogy "tekintsünk el a fent említett dolgoktól, mert ez más téma" mert az elveknek ez szembe megy.

2017. aug. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
88%
Hogy a kérdésre is válaszoljak: nem csak én, de még a párom is engem választana ilyen esetben a gyerekkel szemben.
2017. aug. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
100%
#23, szerintem ezt ne keverjük ide, különben is coccomaci egy jehova tanúja.
2017. aug. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
35%
Különben is, már ezerszeresen bocsánatot kért az egyház ezekért a középkorban elkövetett bűnökért, feleslegesnek tartom, hogy évszázadokkal ezelőtti dolgokat felemlegess, de ezzel az erővel menj, éa fröcsögj a napán buddhistákra is, akik annak idején rengeteg keresztényt végeztek ki és kínoztak meg. Vagy menj fröcsögni az amerikaiakra is, és vádold őket az indiánok kiirtásáért. Könyörgöm, ezek mind a múltban történtek, felesleges itt felhánytorgatni, már mást tenni nem tudunk, csak azt, hogy tanulunk a múlt hibáiból. De ezt felhánytorgatni a mai keresztényeknek értelmetlen, mivel nincs közünk hozzá.
2017. aug. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
* japán
2017. aug. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
32%
Nincs közötök a régi bűnökhöz...akkor csak a maiakhoz? Nem arról van szó hogy van-e hozzá közötök, hanem hogy olyan egyházak meg felekezetek tanait kellene elfogadni, akik a saját tanaik ellen tesznek...jehova tanúi...hát ezt nem tudtam, de lényegileg, hogy minek nevezzük az mindegy.... Amennyit az egyházak a mindenféle lebutító szabályozásaival ártottak már a világnak minden nap bocsánatot kérhetnének... Hidd el, más egyházak idióta tanításait sem tudom elfogadni, az USA-t nem is értem, hogy kevered most ide.
2017. aug. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
100%

Több olyan keresztény irányzat is van, amelyik ezt nem fogadja el, de olyan is, amelyik elfogadja.

Pár éve volt egy ilyen eset, hogy 15 éves lányt erőszakoltak meg, belehalt volna a szülésbe (volt valami baja is az életkorán kívül).

Abortuszt végeztek rajta, de utána kiátkozták az orvost. Az erőszakolót azt nem, ő most is az egyház tagja.

2017. aug. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
0%
ma 19:23-as: ilyen esetben CSAK szülöi beleegyezéssel végezhetnek abortuszt, úgyhogy nem az orvos a hibás - de szerintem az egész történet nem igaz!
2017. aug. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!