Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek mi Isten véleménye...

Szerintetek mi Isten véleménye a római katolicizmusról?

Figyelt kérdés
Itt nem a közösség önmeghatározása a kérdés, ezt hellyel közel ismerjük, hanem az, hogy mit gondol Isten a mennyben, ha itt zajlik egy templomban egy mise, vagy egy katolikus elmond egy üdvözlégyet...

2017. szept. 13. 01:24
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 101/113 szp72 ***** válasza:
90%

@ A kérdés arra vonatkozott, hogy lehet-e a kenyeret és a bort imádni?


Szabad-e egy embert imádni? Nem szabad, mert egyedül Istent kell és lehet imádni. Szabad-e akkor Krisztust imádni? Nos, mivel Krisztus hitünk szerint az emberré lett Isten, ezért lehet és kell is őt imádni, de akkor sem egy embert imádunk, hanem az emberré lett Istent, s ez nagy különbség.


Szabad-e a kenyeret és a bort imádni? Nem szabad, mert egyedül Istent kell és lehet imádni. Szabad-e akkor az Oltáriszentséget imádni? Nos, mivel az Oltáriszentség hitünk szerint a megtestesült Krisztus valóságos teste és vére a kenyér és a bor színei alatt, ezért lehet és kell is imádni, de akkor sem kenyeret és bort imádunk, hanem Krisztust a kenyér és a bor színei alatt, s ez nagy különbség.


@ az apostolok mikor hajlongtak az úrvacsora során a kenyér előtt,


Az utolsó vacsorán valószínűleg nem tették, de arról sem olvasunk hogy ugyanezen vacsorán ugyanezen Krisztus emberi mivolta előtt hajlongtak volna. De ugye azért ettől még meg szabad hajolni az ember Krisztus előtt? Akkor nyilván lehet kenyérbéli mivolta előtt is, ha egyszer az tényleg ugyanaz a Krisztus.


A zsidók meghajoltak a templom, az oltár és a frigyláda előtt is, amely Isten jelenlétének szimbólumai voltak. Nem hiszem, hogy az a kenyér és az a bor, amely Krisztus szavai alapján az ő valóságos teste és vére, hogy az kevésbé alkalmas lenne Krtisztus jelenlétének hordozására.

2018. jan. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/113 A kérdező kommentje:

A frigyláda nem Isten jelenlétének a szimbóluma volt, hanem Isten jelenléte volt rajta.


Jézus apostolairól nem olvassuk a Bibliában, hogy meghajoltak volna az úrvacsora során a kenyér és bor előtt (mondván, benne lakik az Úr!). Ők a feltámadott Jézus Krisztussal voltak közösségben, és a Szent Lélekkel. A mise gyakorlata ezért nem bibliai, ezért mondja a Heidelbergi katekizmus, hogy "a mise lényegében nem más, mint Jézus Krisztus egyetlenegy áldozatának és szenvedésének tagadása és átkozott bálványimádás".

2018. jan. 12. 23:29
 103/113 anonim ***** válasza:
74%

"A frigyláda nem Isten jelenlétének a szimbóluma volt, hanem Isten jelenléte volt rajta."


Ahogy az átváltozott kenyér és bor sem Isten szimbóluma, hanem valóságosan van jelen benne.


"Aki e kenyérből eszik, örökké él. A kenyér, amelyet adok, a testem a világ életéért."


"A testem ugyanis valóságos étel, s a vérem valóságos ital. Aki eszi az én testemet és issza az én véremet, az bennem marad, én meg benne."


Tudom, hogy ezek kemény szavak, Jézus is tudta, ahogy téged, úgy akkor is sokakat megbotránkoztatott:

"Ettől kezdve tanítványai közül sokan visszahúzódtak, s többé nem jártak vele."


Térj meg Krisztushoz, amíg nem késő. Ha megbánod eddigi életedet, Ő visszafogad téged. Könnyebb lesz egy ateistának az nagy ítéletkor, mint egy olyan álkereszténynek, aki gyalázza Krisztus szent Testét és Vérét.

2018. jan. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/113 szp72 ***** válasza:
85%

@ ezért mondja a Heidelbergi katekizmus, hogy "a mise lényegében nem más, mint Jézus Krisztus egyetlenegy áldozatának és szenvedésének tagadása és átkozott bálványimádás".


Ezt pedig a Biblia:


"Én vagyok az élet kenyere. ... Ez a mennyből alászállott kenyér, aki ebből eszik, nem hal meg. Én vagyok a mennyből alászállott élő kenyér. Aki e kenyérből eszik, örökké él. A kenyér, amelyet adok, a testem a világ életéért. ... Bizony, bizony, mondom nektek: Ha nem eszitek az Emberfia testét és nem isszátok a vérét, nem lesz élet bennetek. De aki eszi az én testemet, és issza az én véremet, annak örök élete van, s feltámasztom az utolsó napon. A testem ugyanis valóságos étel, s a vérem valóságos ital. Aki eszi az én testemet és issza az én véremet, az bennem marad, én meg benne. Engem az élő Atya küldött, s általa élek. ÍGY AZ IS ÉLNI FOG ÁLTALAM, AKI ENGEM ESZIK. Ez a mennyből alászállott kenyér nem olyan, mint az, amelyet atyáitok ettek és meghaltak. Aki ezt a kenyeret eszi, az örökké él." (Jn 6,48-58)


Én mindenesetre imádom azt a kenyeret, amely maga az ehető Krisztus és örök életet ad. S persze a szentmise nem tagadása, hanem megjelenítése Krisztus egyetlen keresztáldozatának. Ha Krisztus nem Isten, s ha az a kenyér nem Krisztus és nem adhat örök életet, akkor bálványimádó vagyok. Vállalom.

2018. jan. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/113 A kérdező kommentje:

Tehát ti katolikusok azt gondoljátok, hogy minden protestáns keresztény, aki nem hisz a misében, álkeresztény? Csak az a keresztény, aki misére jár? Nem lehet, hogy pont fordítva van? A mise átkos bálványimádás, és a protestáns értelmezés a helyes, tudniillik a feltámadott Jézus Krisztust illeti az imádás.

Amint említettem, a misével nem csak az a probléma, hogy átkos bálványimádás, hanem az is, hogy az esetek többségében erkölcstelen emberek/papok végzik a celebrálást.


[link]


Minden szentnek maga felé hajlik a keze.


Az alábbi videóhoz túl sok kommentár nem szükséges - a szentmise alatt készített felvételt egy hívő, mivel éles szemmel kiszúrta, hogy az egyik papnak, hm, érdekesen mozog a reverendája - ütemes mozdulatsort sejtet a lepel. Ezt nemigen lehet másnak betudni - nézze meg és higgyen a szemének! A papok jó híre mostanság nem épp makulátlan, rendre újabb és újabb szexuális jellegű botrányoktól hangos az egyház, főként a katolikusoknál, hiszen a cölibátus miatt a sokakban elfojtott szexuális késztetés még inkább a felszínre tör.

2018. jan. 13. 14:26
 106/113 anonim ***** válasza:
78%

"Tehát ti katolikusok azt gondoljátok, hogy minden protestáns keresztény, aki nem hisz a misében, álkeresztény?"


Nem, csak a hozzád hasonló szektás gyalázkodók az álkeresztények.


Ha nem gond, nem nézem a meg a videót, veled ellentétben nem fogok élvezkedni rajta. Te biztos nagy élvezettel nézed ezeket, mert úgy tűnik, hogy folyamatosan ilyenekre igyekszel guglizni.

Ha valóban elkövette, azonnal ki kell rúgni az adott papot.


Sajnos vannak papok között is, akik súlyos bűnöket követnek el, természetesen ezek nem valók papnak.

Bár súlyos bűnökért "szerencsére" neked sem kell messzire menned, számtalan neoprotestáns szekta bűzlik a fejétől. Jó példa rá a magyar hitgyüli, Németh Sándorral az élen.

2018. jan. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/113 anonim ***** válasza:
73%

"Tehát ti katolikusok azt gondoljátok, hogy minden protestáns keresztény, aki nem hisz a misében, álkeresztény? Csak az a keresztény, aki misére jár? "


Nem sok ész jutott neked, de figyelj: nem gondol senki ilyet - te gondolsz mindenféle rosszat másról - és magadból indulsz ki.

Ébresztő! Már rég nem itt tart a kereszténység, hogy egymást marják esztelenül. Rémlik valami ilyesmi?: "Ne ítélj, hogy ne ítéltess!"


Nyugodj le és ne ítélkezz!- semmi értelme az egésznek, ÁRTALMADRA VAN amit csinálsz.


"aki nem hisz a misében" - ez is csak azt mutatja, nem álltál kétszer sorba, amikor az észt osztották. A mise: szakrális liturgia, szertartás. Hinni meg Istenben hisz a hívő - aki úgy gondolja, hogy szellemi életének segítség, hogy részt vesz a szakrális liturgián - az részt vesz. Pont.

2018. jan. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/113 A kérdező kommentje:
Látom gyűlölet van benned, már a kérdés is ezt váltja ki belőled. A középkorban az uralkodó egyháztól kérdezni sem lehetett, mert elvitt az inkvizíció. Van olyan ember - nem is kevés, milliárdok -, aki hisznek Istenben, hisznek az Úrvacsorában, de nem hisznek annak római katolikus értelmezésében, a misében, a miseliturgiában. Ilyen van, ezek a protestáns keresztények, a római katolikusok közül is csak a fanatikusok gondolják, hogy rajtuk kívül nincs is Istenben való hit, csak hitetlen pogányság.
2018. jan. 20. 16:37
 109/113 anonim ***** válasza:
78%

Remélem ezt nem nekem írtad, mert nincs bennem gyűlölet. Szánalom van irántad, amiért itt forr benned a gyűlölet a katolikusok ellen. Valamely rohadt szekta átmosta az agyad, nem lehet ezt már valószínű megszüntetni.


"Van olyan ember - nem is kevés, milliárdok -, aki hisznek Istenben, hisznek az Úrvacsorában, de nem hisznek annak római katolikus értelmezésében, a misében, a miseliturgiában"


- persze, hogy van, semmi baj ezzel, szeretteim közt is sok van, más vallású is van, a szent liturgiában meg nem kell hinni, az praxis, tehát gyakorolni kell...

DE: azért, mert "nem hisz a kat." ban, attól még nem lesznek szarrágó hazug statisztikázó, gyűlölködő ökrök.

Bólintanak - ilyen is van, elfogadják, és mennek a saját hitük szerint az útjukon, nem állnak le a katolikus emberek és hitük, szertartásuk sekélyes és hazug ócsárlására.

Mert az az ő útjukat tenni lehetetlenné.

Szeretni kell az embereket, még az ellenségeket is.


Nyugodj le, senki sem fogja a te lapos hazug és értelmetlen kritikán aluli kritikád miatt elhagyni az útját. Használd értelmesebbre az időd. Én is azt fogom, nem is fogok gyakorizni, unalmas, körbejáró, uszító kérdésekkel az időmet tölteni.


Minden jót, Isten áldjon!

2018. jan. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/113 anonim ***** válasza:
78%

"Amint említettem, a misével nem csak az a probléma, hogy átkos bálványimádás, hanem az is, hogy az esetek többségében erkölcstelen emberek/papok végzik a celebrálást."


Lelki szemeim előtt látom, hogy a Kérdező mennyi mindent írhatott be a google-ba, amíg nagy nehezen sikerült találnia egy ilyet. Mivel már kifogytak az érvek az Eucharisztia kérdésében, így egy kanyarral jöhetnek az erkölcstelen papok... (amit nem tagadok, mert valóban vannak ilyen papok, akiknél mellesleg önmagától beáll az excommunicatio, azaz a kiközösítés. Viszont ez az egyházfegyelmi probléma nem tartozik az Eucharisztia teológiájához. Mellesleg mérget vennék rá, hogy hasonlóan alkalmatlan személyek nem csak a Katolikus Egyházban vannak, hanem bármelyik protestánsban is)

2018. jan. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!