Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi miért ragaszkodna...

Jehova tanúi miért ragaszkodnak ahhoz az állításhoz, hogy "kivették Isten nevét a Bibliából"?

Figyelt kérdés
Folyamatosan azt olvasom az oldalt lévő tanúktól, hogy Isten neve el lett távolítva a Bibliából. Én ennek utána néztem az eredeti iratokban nincsen olyan, hogy Jehova. Csakis a JHWH van, de az is csak az ószövetségben, és annak a kiejtését ember nem ismeri. A Jehova név, de még a JHWH sem szerepel ez eredeti újszövetség írásaiban. Engem nagyon érdekelne, hogy miért ragaszkodik valaki egy olyan hazugsághoz, hogy Isten neve ki lett véve a Bibliából. Ja igen, amúgy én úgy tudom, hogy aki megmásítja a Bibliát annak a bűne a legborzalmasabbak közé tartozik. Mivel az újszövetségben nem szerepel még csak a JHWH sem, így nem attól kellene tartani a tanúknak, hogy az olyan másítás, mint egy név beillesztése borzalmas bűn?
2017. szept. 25. 11:03
1 2 3 4 5 6
 11/57 A kérdező kommentje:
Az között, hogy Isten mit íratott le, és mondott, és az között, hogy emberek mit írnak le, és mondanak a saját hitük alapján nem ugyanaz. Amikor Isten azt mondja, ne a saját értelmünkre támaszkodjunk, nem azt akarja, hogy más emberek hitét fogadjuk el, és másoljuk be másoknak, hanem azt, hogy ő rá támaszkodjunk, ezt eddig nem tudtad?
2017. szept. 27. 18:08
 12/57 anonim ***** válasza:
Rendben, most kedves 19%-os végülis jót mondott, de nem gondolja komolyan. Ha komolyan gondolná elhinné ezt: "Én és az Atya egy vagyunk." (János 10:30) :)
2017. szept. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 anonim ***** válasza:
Plusz még az is dob a dolgon, hogy ők nem a Bibliát veszik alapul ugye, hanem a vének tanácsát és az Őrtorony folyóiratot, mint azt láttad is, kedves kérdező.
2017. szept. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 Kiss Éva Judit ***** válasza:
0%

nagyon sajnálom, h ilyen rossz véleményetek van Jehiva tanúinak az egyházáról.

nagyon nagy a tévedésetek. mi kizárólag a Bibliát tartjuk fontosnak, azzal érvelünk és abból tanítunk. sokan azonban, csak úgy mint Jézzs idejében, a hagyományokhoz ragaszkodtok, v egyéb írásokhoz.

tudom, számotokra vicces ezt hallani egy tanútól, de nekünk biztos, h Krisztus abgyülekezetünk fejw, az egész világon.

mindenhol ugyan azt tanítjuk, eés tanulunk.


Egysegben vagyunk Istennel és a fiával, akit elküldött.


ha ti ezt másképpen gondoljátok,. legyen meg a hitetek szerint. de én és azok akik éleslátást kaptak, akit az Atya vonz, mi megmaradunk Jehovánál, az egyedüli igaz Istennél a Teremtőnél.

amen

2017. szept. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 anonim ***** válasza:

Ha tényleg a Biblia az alap, akkor tedd le egy hónapig az őrtorony folyóiratot és kizárólag Bibliát olvass. Igaz, neked erre nincs lehetőséged, mert Istentisztelet címszó alatt őrtorony tanulmányozás folyik nálatok.

Meg hát bátorságod sem lenne rá. A végén ki lennél közösitve, ha nem lennél hajlandó őrtornyot olvasni.

2017. szept. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 anonim ***** válasza:
Kedves 19%-os én is sajnálkozom, hogy ilyen a véleményünk róla, és azt mégjobban sajnálom, hogy az egyházatok illetve a JEhova tanúi egyház, tesz is ezért, hogy így ezt fent tartsa. Krisztusnak kell lennie az alapnak, mivel Ő az Isten, valóban annak kell lennie. :) Krisztus az Isten ez a Biblia alapja, nem az, hogy Mihály arkANGYAL halt meg értem. :) Értetek is Isten halt meg a kereszten, nem egy angyal. Ő az, aki vezet minket, és igazsága végtelen és tökéletes mert ő az Istenünk. :) Szeret titeket is, akárcsak minket Keresztényeket és azt akarja, hogy megtérjetek hozzá. De ti nem akartok, amit nem értek mért nem. :) Hagyd az Őrtorony hazugságait, ami megmondja helyetted, hogy kivagy és mit kell tenned, legyen a te Őrtornyod Krisztus, ne egy romlandó papír, egy szemét kupac, hanem egy romolhatatlan ige, Krisztus. :) Békesség neked. :)
2017. szept. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 anonim ***** válasza:
Kiss Éva Judit meg csak privát mer leostobázni, csak mert azt írtam, hogy ha van bátorsága, akkor egy hónapig kizárólag a Bibliát olvassa.
2017. szept. 30. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 anonim ***** válasza:
Igen kedves utolsó moyt máj bojdog. :)
2017. szept. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 anonim ***** válasza:

Kérdező,egy nagy provokátor vagy Balinhunnal együtt.

Már a kérdésed is ugy provokál, mint a barátod-é.

2017. okt. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 anonim ***** válasza:

16."Isten halt meg a kereszten"

Olvasd el a bibliát józanon,mert valamit félreértést.

Utánna idézd,hogy a szégyentől szabadulhass.

2017. okt. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!