Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi miért ragaszkodna...

Jehova tanúi miért ragaszkodnak ahhoz az állításhoz, hogy "kivették Isten nevét a Bibliából"?

Figyelt kérdés
Folyamatosan azt olvasom az oldalt lévő tanúktól, hogy Isten neve el lett távolítva a Bibliából. Én ennek utána néztem az eredeti iratokban nincsen olyan, hogy Jehova. Csakis a JHWH van, de az is csak az ószövetségben, és annak a kiejtését ember nem ismeri. A Jehova név, de még a JHWH sem szerepel ez eredeti újszövetség írásaiban. Engem nagyon érdekelne, hogy miért ragaszkodik valaki egy olyan hazugsághoz, hogy Isten neve ki lett véve a Bibliából. Ja igen, amúgy én úgy tudom, hogy aki megmásítja a Bibliát annak a bűne a legborzalmasabbak közé tartozik. Mivel az újszövetségben nem szerepel még csak a JHWH sem, így nem attól kellene tartani a tanúknak, hogy az olyan másítás, mint egy név beillesztése borzalmas bűn?
2017. szept. 25. 11:03
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:
Jó akkor szerintem ez sakk és matt, szabad a gazda alapon megmondom vershelyekkel együtt, nyugodtan olvasd el: “összegyűjtöm a nyájam, melyet szétszortam...mondja az Úr”Jeremiás 23:2-4 versekben, aztán: “füttyentek nekik és összegyűjtöm a népemet...így szól az Úr” Zakariás 10:1-12 versekben, ha a Károlit olvasol akkor a rész alcíme ez: “Júda és Izrael eljövendő nagysága”. Tehát, ki akarta összegyűjteni annyiszor a népét, azaz Jeruzsálemet? Az Úr Isten, tehát kiszól a népéhez, mint “Jeruzsálem, Jeruzsálem, hányszor akartalak összeszedni titeket, mint kotlós tyúk a csibéit” máté evangéliuma szerint? Az Úr Jézus, aki a testben való Krisztus, az Isten maga. Ez számodra megint csak üres bejegyzés lesz, amivel megint csak ostobaságodat és egyszerűségedet bizonygatod. Gratulálok. Sakkmatt, mondtam, itt csak veszthetsz te, a vakságod miatt. ;)
2017. okt. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 anonim ***** válasza:

51."Ez számodra megint csak üres bejegyzés lesz,amivel megint csak ostobaságodat és egyszerüségedet bizonygatod"

Na most már győztél és felül maradtál,a guny és a gyalázkodás versenyében.GRATULÁLOK.

A feleletedet majd lájkolom amikor baptista leszek.

Ezt azért mondom mert nem az én kérdésemre feleltél.

2017. okt. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 anonim ***** válasza:
Milyen kérdésedre, hogy olvasom-e a Bibliát? Látod te egyáltalán, amit le írok te ostoba nő? Szégyent hozol arra, aki nő, te szerencsétlen. :D Gúnyommal maradtam felül? tudsz te olvasni? Miről beszélsz te? Ottvannak a versek, dehát hitetleneknek el lehet nézni úgy se értik Isten igéjét feleslegesen dobok gyémántot a disznó elé. Csak be piszkolod a szennylapoddal. Gratulálok hülye nő.
2017. okt. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 anonim ***** válasza:

53.Na hát,az 51 bejegyzésedből leirtam az elsősorban a te idézetedet és erre begurulsz.

Hát ez olyan mint mikor a kutya a saját sebét rágja.

Külömben a feleletedet,ha az volt,nem leértékeltem,mert azt mondtam,hogy"lájkolom mikor baptista leszek".

A kezem lábam dobom el és röhögök,amikor egy ál kereszténynek a lufija kirobban.

2017. okt. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 anonim ***** válasza:
Bizonyítsd be hát Éva, hogy nincs igazam de a Biblia alapján tedd. :)
2017. okt. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim ***** válasza:

55.Én megadtam a választ a Máté.23:37,38,39 szerint.Itt Jézus szavait szószerint értem mert a szövegkörnyezet,utalások megfelelnek.

A te feleletedet én mint szerencsétlen,csak akkor kritizálom meg,amikor átnézem a biblia verseket,szövegösszefüggéseit,és az utalásokat.Más vallás magyarázatát godosabban átnézem,mert sok vallásokban vannak félremagyarázások.

2017. okt. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 anonim ***** válasza:
Kérdés a kérdésemre. Ez nem válasz sem bizonyíték vershelyekkel alátámasztva.
2017. okt. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!