Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi miért ragaszkodna...

Jehova tanúi miért ragaszkodnak ahhoz az állításhoz, hogy "kivették Isten nevét a Bibliából"?

Figyelt kérdés
Folyamatosan azt olvasom az oldalt lévő tanúktól, hogy Isten neve el lett távolítva a Bibliából. Én ennek utána néztem az eredeti iratokban nincsen olyan, hogy Jehova. Csakis a JHWH van, de az is csak az ószövetségben, és annak a kiejtését ember nem ismeri. A Jehova név, de még a JHWH sem szerepel ez eredeti újszövetség írásaiban. Engem nagyon érdekelne, hogy miért ragaszkodik valaki egy olyan hazugsághoz, hogy Isten neve ki lett véve a Bibliából. Ja igen, amúgy én úgy tudom, hogy aki megmásítja a Bibliát annak a bűne a legborzalmasabbak közé tartozik. Mivel az újszövetségben nem szerepel még csak a JHWH sem, így nem attól kellene tartani a tanúknak, hogy az olyan másítás, mint egy név beillesztése borzalmas bűn?
2017. szept. 25. 11:03
1 2 3 4 5 6
 21/57 A kérdező kommentje:
#20 Bocsánat kedves Éva, én sértettem önt, hogy józanságra int, miközben nem iszok alkoholt, soha sem? Ha ön engem bírál, én önt nem, akkor mi a helyzet?
2017. okt. 26. 22:24
 22/57 anonim ***** válasza:
Szerinte az sem igaz, amit kérdezel. Az ő beteg elméjében egyedül az őrtorony villog piros nagy betűkkel.
2017. okt. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:

22Inkább az villog az elmémbe,hogy a háromság hazug tana,mennyire támadásra tud indítani valakit.

Nem személyeskedni kell,hanem idézni Isten szavából,hol irja a háromságot és hol irja,hogy három Isten van.

Persze most azt mondod egy van,de mikor számolod három.

Játszod az oldalon "itt a piros,de hol a piros".

Hol beszéltek a próféták,Jézus vagy a tanítványai háromságrol,vagy Isten a szavában.Még te mondod,hagy másoknak nincs igazuk,mikor a bibliából idéznek mindent.

A bagoly mondja a verébnek!

2017. okt. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 A kérdező kommentje:
Kedves Éva, hol jött most szóba a háromság? Senki nem hozta fel, most ön Éva mégis személyeskedik, bántó, és agresszív a magatartása. Engem józanságra intett, de én önt nem sértettem személyében, akkor, most hogy áll a helyzet? Ön sért, bánt, mégis mások akik tévelyegnek? Hogy van ez Éva?
2017. okt. 27. 01:47
 25/57 anonim ***** válasza:

"Olvasd el a bibliát józanon,mert valamit félreértést.

Utánna idézd,hogy a szégyentől szabadulhass."


Szia kedves 9%-os, nem tudom mi a félre értés abban, hogy Krisztus az Isten, és Krisztus meghalt a kereszten, és ebből azt vonom le, hogy Isten halt meg a kereszten. Kár ezen komoly vitába menni, hiszen a Biblia JÓZANÚL írja (és kérlek hagyjuk a személyeskedést), hogy Isten maga beszél a néphez, főleg az eléggé egybe hangzó, Jézus azt mondja Máté evangéliumában, hogy "Jeruzsálem, Jeruzsálem, hányszor akartalak össze gyűjteni, mint kotlós tyúk a csibéit..." Szóval, ezen nagyon kár lenne komoly vitába szállni, főleg Istennel szavával szemben. :)

2017. okt. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:

25.Kedves 44%-os.

"Jeruzsálem,Jeruzsálem,aki megöli a prófétákat,és megkövezi azokat,és akik hozzá küldettek,mily gyakran akartam egybegyüjteni gyermekeidet,miként a tyúk a szárnya alá gyüjti csibéit!De ti nem akartátok.39 Mert mondom néktek,hogy mostantól fogva semmiképpen nem láttok engem,mig azt nem mondjátok:Áldott,aki Jehova nevében jön!"


Itt nem értem,hogy miért mondod,Isten halt meg a kereszten,amikor Isten küldte el a Fiát,hogy Krisztussá legyen.

Ha Isten maga küldte el Jézust mert a biblia erről beszél,akkor mégis miért küldte,ha Ő halt meg a kivégzések.Akkor lényegtelen.


A multkor azt mondtad,hogy a Földön még ember volt Jézus és azután kapott meg mindent.Most azt mondtad,hogy mint Istent végezték ki itt a Földön.

Nagy a zürzavar.

2017. okt. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
Kérdésem, a Zsidókat annak idején ki gyűjtötte össze? Ki akarta? :) Nem Isten? Gondolkozz könyörgöm, ha Isten az aki össze gyűjti a zsidókat (jeruzsálemet) akkor Jézus ki? Sakkozó? Ne nevettesd ki magadat. :D Tök egyértelmű, csak az ostobáknak nem esik le.
2017. okt. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim ***** válasza:
Nincs semmi zűrzavar, már nálam, hogy nálad mi a helyzet az legyen egy másik téma. Egyszerűen, nem tudjátok az egyértelműt felfogni. Írt valamit a Biblia, azt ti magatok igénye szerint másítjátok. Ha a Biblia 1-et ír, ti kötelességeteknek veszitek, hogy az ott 2 legyen. Jézus ember teljes mértékig, de ugyan akkor teljesen Isten is, mint ahogy mi emberek is teljesen anyánk és apánk is vagyunk. :) Jézus azt mondja: “én és az Atya egy vagyunk” Pál azt írja: Jézus örökkön örökké áldandó Isten. :) Kár a vita Éva, ezt nem nyerhetitek meg. ;)
2017. okt. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:

28."Kár a vita Éva ezt nem nyerhetitek meg"

Hogy őszinte legyek nem szeretnék nyerni,de az Isten szava,hogy nyerjen,annál inkább.



"Én és az Atya egy vagyunk"De a folytatást csak a magad kedvéért hagyod ki mert igy szol az idézet.

János.17:21."Hogy mindnyája egyek legyenek,mint ahogy te,Atyám,egységben vagy velem,és én egységben vagyok veled,hogy ők is egységben legyenk velünk,hogy elhiggye a világ,hogy te küldtél el engem"

Most már másképpen hangzik.

Ahogy az Atya egységben van Jézussal ugy a Jézus követői is eggységben vannak velük ,az Atyával és Jézussal.

Igy a te verziod szerint örülhetünk mert mi is Istenek leszünk.

De akkor sokan leszünk ám.

2017. okt. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:

29.Folytatom,mivel Jézus Szerinted azért Isten, mert egységbe van az Atyával,akkor mi van,mert a követői is egységbe vannak velük,és akkor nem három Isten lessz Szerinted hanem ,mondjuk négy:Atya Isten,Fiú Isten,Szentlélek Isten,Jézust követő Istenek.

Igen ez már sok,több a háromnál.

"Több a soknál!

Te azt mondod,hogy ugy értelmezünk ahogy akarunk.

Te vagy az aki ugy értelmezel ahogy megtudod védeni a háromságot,és még te cinikuskodsz,és siquib modon szövegelsz.Én a helyedbe visszafognám magam.

2017. okt. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!