Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi miért ragaszkodna...

Jehova tanúi miért ragaszkodnak ahhoz az állításhoz, hogy "kivették Isten nevét a Bibliából"?

Figyelt kérdés
Folyamatosan azt olvasom az oldalt lévő tanúktól, hogy Isten neve el lett távolítva a Bibliából. Én ennek utána néztem az eredeti iratokban nincsen olyan, hogy Jehova. Csakis a JHWH van, de az is csak az ószövetségben, és annak a kiejtését ember nem ismeri. A Jehova név, de még a JHWH sem szerepel ez eredeti újszövetség írásaiban. Engem nagyon érdekelne, hogy miért ragaszkodik valaki egy olyan hazugsághoz, hogy Isten neve ki lett véve a Bibliából. Ja igen, amúgy én úgy tudom, hogy aki megmásítja a Bibliát annak a bűne a legborzalmasabbak közé tartozik. Mivel az újszövetségben nem szerepel még csak a JHWH sem, így nem attól kellene tartani a tanúknak, hogy az olyan másítás, mint egy név beillesztése borzalmas bűn?
2017. szept. 25. 11:03
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
Éva, neeee neeee, ne próbálkozz, nem fog ez menni főleg neked nem. ;) Ugyanis, ha megnézed mit mond Jézus előtte: “én örök életet adok nekik, és nem vesznek el soha, és senki sem ragadhatja ki az én kezemből” utána: “Az én Atyám, nekem adta őket, nagyobb mindenkinél, és senki sem ragadhatja ki őket az én Atyám kezéből” eztán mondja, hogy: “Én és az Atya egy vagyunk!” Amiért aztán a Zsidók káromlásért és Istennel való egyenlőségre hozatala miatt köveket ragadtak. Ez halott ügy kedves Éva, nagy halott ügy egy hitetlennek Isten szava ellen menni. :) 2János 1:7 szerint: “Mert sok hitető jött erre a világra, akik nem vallják Jézust a testben való Krisztusnak. Ez a hitető és az antikrisztus.” “A zsidókhoz írt levél arra buzdít, hogy az a indulat legyen bennünk, mint Krisztusban, aki nem tekintette zsákmányának azt, hogy ő Istennel egyenlő. Van mért erről írni még mikor a Biblia szavai ezek csak ti DIREKT megmásítjátok a száj ízeteknek szerint? Komolyan? Ne is haragudj ez nagyon halott ügy, több mint nevetséges. ;)
2017. okt. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 anonim ***** válasza:
Én is folytatom Évám, ne írj olyat amit más nem írt, magad alatt vágod a fát és a Jehova tanui alatt is, figyelmeztetlek most te képviseled a TE gyülekezeted, én pedig az ÉN gyülekezetemet, amely Jézusé, aki a testben való Krisztusé. Itt te maradsz alúl nem én.
2017. okt. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 anonim ***** válasza:

Kedves 44%-os.

Még irok egy biblia verset ,hogy mint biztosíték ként.

Azért,hogy tanuly biblia verset választani.Ime.

János.14:20."Azon a napon megtudjátok,hogy én egységben vagyok az én Atyámnal,ti pedig egységben vagytok velem,és én egységben vagyok veletek"


Itt ismét három szereplő van:Az Atya,Fiú,és a Követői.Na ez a három szereplő egységben van,de kifelejtettük a Szent Szellemet.

Hoppá,már is négyen vagyunk,csoportosutva.

De ha a követői csoportot kibontjuk,már is ugrik a szám ,de még mennyire,lehet milliárdokra.

A te állitásaid szerin,az "egység"szerint a te háromságod,mégis menyire rugna.


Még jövök erősebb bizonyítékkal,azt a végére hagytam.


Tudom,hogy próbálsz kiforgatni,de nekem van Bibliám, ami minden furfang ellenszere,annak aki félremagyarázza azt.

2017. okt. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 anonim ***** válasza:
:DDDDDD bocsáss meg, de már teljesen kinevetetted magad. xD Nem beszéltem arról kedves Évám, hogy a Szentháromság szószerint benne lenne a Bibliában (ami nekem is van), viszont a kérdésemre azóta sem válaszoltál, mért nem? Mond mi az a megcáfolhatatlan bizonyitékod? Az, hogy Jehova így Jehova úgy. Reménytelen. :) Ha az őrtorony szennylapra hallgatsz, akkor csak nevetségessé teszed magad, Viszont ha az igazi biblia alapján beszélsz, megnyerted Krisztus ajándékát. Lényegtelen mit mondasz, mert NEM tudsz meggyőzni, se engem se más olyat aki tudja a Biblia szavait értelmezni, ezt pedig csak a Szent Szellem álltal tudhatod, te magad NEM. Az ember egy maga nem képes Isten mélységeit vizsgálni CSAK a Szent Szellem a a biblia szerint. Ezt ne erőltesd Éva, magatok alatt vágod a fát.
2017. okt. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 A kérdező kommentje:
Úgy tudom a Bibliában benne van, hogy Jézus nevében történtek a csodák, a gyógyulások, az ördög űzések, és Jézus nevéért üldözik a híveit. Ez kizárja, hogy Jehova Tanúi hitelesek legyenek, mert Jehova Tanúi egy kitalált 15. századi női nevet követnek, és nem Jézust, ahogyan azt Jézus kérte. Éva, hogy van ez akkor?
2017. okt. 27. 21:15
 36/57 anonim ***** válasza:

34."Ha az Őrtorony szenylapra halgatsz"

Inkább halgatok a bibliára és a biblián alapuló kiadványomra,mint az 1700 éve avas csontra amit már lerágtatok,megmérgezve magatokat.


Na igy már jobb?


A biblia alapján belebuktál,az "egység" fogalmában,igy a bizonyítékok hiányába,alul maradva ,keztél személyeskedni tehetetlenségedben.


Én a helyedben a Bibliát választanám, mert a személyeskedés nem a keresztény ember fegyvere,de annál inkább a szellem kardja.

Idézz a bibliából,támadásként és az ellen nincs védekezés.

A személyeskedéssel felfeded magadat és a gyülekezetedet,és nem fognak hozzátok ragaszkodni,ami mellet ott van a gyatra és a hamis tantétel.

2017. okt. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:

35.Kedves kérdező."Jézus nevében benne vannak a csodák"

Lázár feltámasztásában,Jézus az Atyához imádkozott,kérve,hogy halgassa meg az imáját.

Minden csodánál pld.a kenyér és a halak megszaporitásánál az Atyát kérte segítségül stb.

Ugy,hogy sajnálom de nincs igazad.

2017. okt. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező köszönöm:) Évám, neked is vannak próblémáid az értelmezéssel konkrétan. Nem igazán megyek bele ebbe az ostoba, “jobb dolgom nincs ezért személyeskedem” dologba, mert ez engem nem fog építeni de még téged se. A kérdésemre pedig nyílván azért nem válaszolsz mert nem tudsz mit, mert ott van a “tökéletes” kiadványod ami megcáfolhatatlan és megkérdőjelezhetetlen is, amibe csak én csak egyetlen kérdéssel már sakkban tartalak. Gondolom ezt a válasz hiánya miatt. Elmondtam mit ír a Biblia, te pedig jössz azzal, hogy nem olvasom a bibliát, neharagudj nem tudlak komolyan venni csak nevetni tudok. Neharagudj. Annyira nevetségesek azok amiket állítasz, hogy komolyan megnevettet, ha ez a célod ne hagyd abba, remek estém van emiatt. Nevetséges, hogy nem tudod értelmezni azt amit írok, ostobaságod miatt még el is rontottál már sok mindent a leveledre gondolok, ahol írtad mennyire ostoba vagyok, meg mennyire nem akarom elolvasni azt amit írsz, holott én csupán arra nem voltam kíváncsi, hogy mit tanultál meg és másolsz be nekem egy levélbe. Szóval, szélyedben az ostoba, bunkó, hülye kifejezés új értelet nyert. És most NE Is gondold azt, hogy személyeskedem, nem, nem. Azt mondom amit mutatsz, leírtam neked egyszer majd mégegyszer, János levele szerint intettelek, hogy az az igaz, amit leír a Biblia és én ONNAN, a Bibliából kimásoltam neked. Magad be vallása szerint ismered a bibliát mégsem látod az értelmét, ezért mondom, hogy ostoba vagy, de erről te nem tehetsz, a Sátán vakságban tart. Mért mondom rád hogy bunkó vagy, azért mert ingerűltségedben személyeskedsz leostobázol másokat, akik lehet (95%-ban) az életed akarják megmenteni. Hülye vagy, mert ezt nem látod be és mész a véneid és a szennylapod után. És tulajdonképp nem tudok már mit írni számodra, hiszen csak ismételném magam. :)
2017. okt. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:

Javítanám ezt: “Szóval, szélyedben az ostoba, bunkó, hülye kifejezés új értelet nyert.“

Erre: “Szóval, személyedben az ostoba, bunkó, hülye kifejezés, új értelmet nyert.”

2017. okt. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 A kérdező kommentje:

#37 Ez úgy működik Éva, hogy te, aki személyemet, és józanságomat sértette, kijelented, hogy nekem nincs igazam, és akkor ezt tényként kell kezelni?


Éva, ugye tudod, hogy a Jehova név, egy ember nevéhez fűződik, aki a 15. században élt? Azt tudod, hogy ez a név előtte nem létezett, és az eredeti görög íratok, nem tartalmazzák, ezt a női eredetű bálvány nevet? Tudod, hogy ez mit jelent rátok nézve? Tudod mit jelent Éva, hogy ha valaki bepótol a Bibliába valamit, ami nincs ott? Éva, tudod, hogy Charles T Russel a biblia kutatók vezetője, és a Jehova Tanúk egyház egyik alapítója, egy eretneknek nyilvánított, kitagadott katolikus okkultista paptól tanult számmisztikát, amit később felhasznált a piramisból való világvége jóslatok számolásához? Ugye tudod, hogy az egyház legfőbb alakítójának, az emlék sírhelye, egy okkultista piramis, amint egy rózsakeresztes okkultista lovag rendnek a jele is megtalálható? Tudod, hogy a Jehova Tanúk több egyházi vezető személye is, hazugságon lett kapa, bírósági tárgyaláson?



[link]



Éva, mi a baj? Miért tévelyegsz? Mennyi hazugságot vagy még hajlandó itt összehordani, személyeskedésektől eltelve, és nem látván a saját egyházad szennyét?

2017. okt. 27. 22:01
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!