Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi miért ragaszkodna...

Jehova tanúi miért ragaszkodnak ahhoz az állításhoz, hogy "kivették Isten nevét a Bibliából"?

Figyelt kérdés
Folyamatosan azt olvasom az oldalt lévő tanúktól, hogy Isten neve el lett távolítva a Bibliából. Én ennek utána néztem az eredeti iratokban nincsen olyan, hogy Jehova. Csakis a JHWH van, de az is csak az ószövetségben, és annak a kiejtését ember nem ismeri. A Jehova név, de még a JHWH sem szerepel ez eredeti újszövetség írásaiban. Engem nagyon érdekelne, hogy miért ragaszkodik valaki egy olyan hazugsághoz, hogy Isten neve ki lett véve a Bibliából. Ja igen, amúgy én úgy tudom, hogy aki megmásítja a Bibliát annak a bűne a legborzalmasabbak közé tartozik. Mivel az újszövetségben nem szerepel még csak a JHWH sem, így nem attól kellene tartani a tanúknak, hogy az olyan másítás, mint egy név beillesztése borzalmas bűn?
2017. szept. 25. 11:03
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:

38,39,40.Na,én kiszálok.

Mivel nem bírjátok az igazságot elviselni,átléptetek egy olyan határt,a hazugságok hatványát.

Gyalázkodás legolcsóbb formáját ami a keresztény ember,gyászszalaga.

Amiért alul maradtatok,lehetnétek keresztények,de ha már nem voltatok nehéz az lenni.

Olyan szavakat mértek a másikra,mint aki Bibliát nem látott.

Jézus igy viselkedett az emberekkel,vagy az apostolok?

Amiért alul maradtatók,ebből tanulni kéne,nem pedig megmutatni a sötét oldalatokat.

Aki ilyen gyülölködő azt ki tudja követni.Hát csak az olyanok akik ilyen hangnemmel beszélnek.

Hát ilyen a háromság terméke.

2017. okt. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:

38.Visszatérek arra a kérésedre amire nem feleltem.

Mivel nem tudok rolla még egyszer felteheted,kijelölve a bejegyzésedet amelyikbe feltetted.


Irod "személyeskedsz és le ostobázol másokat"örülnék ha idéznéd a bejegyzésemet,azt ahol irtam,főleg amig nem keztél,felindulásból háborogni.Bunkonak nevezvén,és ostobának.

Miért nem foglalkoztok a témával a kérdezővel eggyütt?

Az igazatok megerősítésére,miért nem használtok bibliát?

Ha már nem vagyok az oldaladon,miért kezelsz ellenség-ként?

Jézussal akik nem értettek egyet,igy kezelte őket?


Hiába gyülölködtök,mert ahol nincs igazatok,a bibliából meg cáfolom,az olvasok örömére,hogy lássák az igazságot.

2017. okt. 28. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:
Nagyon szépen adod elő a dolgokat, de attól még nem lesz hiteles az amit mondasz. Csupán nevetségesebbé teszed magad. Amúgy a leveledben ostobázol mondtam, és itt is mivel józanságra intesz minket akik nem is iszunk. Nem lehetséges kedves Éva, hogy itt te iszol és nem mi? Nekem az eléggé egyértelmüen leostobázó mondat, ha azt hiszed részeg vagyok és józanságra intesz (a második oldal végén megtalálod ha már, nehéz az emlékezés). Éva, gondolkozz, a kérdésem az volt, ki akarta összegyűjteni a Zsidókat az ószövetségben? Jól terelsz újra, mint a leveledben, mikor azt mondtad semmit nem akarok elolvasni, holott egyáltalán nem csak nem volt humorom 100-djára elolvasni a 100. Jehova tanutól ugyan azt a szöveget amit kibúvónak használtok. Te épp úgy nem olvastad el egyetlen levelemet sem amiben az állt, hogy a Biblia azt írja Jézus az Atya Isten. Bele se néztél szerintem, mint most, ott van leírva de te mégcsak nem is akarod meglátni mert büszke vagy és a Sátán keményen vakít is :) de ezek mellett te magad is ostoba vagy, ha te mondhatsz ittasnak és ostobának én is hívhatlak ezeknek téged. De nem hívlak csak feltételezhetem maximum, itt a forumon nevek és arcok nélkül. :) Tehát Évám, ostoba vagy ezt bátran mondom, az hogy ittas-e azt nem, csak feltételezhetem. Na ott a kérdés, amivel már egy napja sakkban tartom a mélyen tisztelt Évát.
2017. okt. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:

43.Én már a 26 bejegyzésemben feleltem,három biblia versek.

Lehet nem olvastad el.

Én már el is felejtettem,nem most volt.

A biblia versek,szószerint érthetők,a háromság szerint,te lehet félre magyarázod de legyen a te dolgod.

Mert ugyis nem tudsz változni,ha Tanu mondja neked nem igaz.

Éngemet a Biblia érdekel és a Krisztusi folytonosság, nem az amire kihozod a háromság szerin,ami 325-ben telyesen szakitott a folytonossággal.

2017. okt. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:
Látom a válaszom még mindig késlekedik. :) Ez bizony még mindig sakk lassan két napja, Éva, hát nem találsz erre választ a szennylapodban? :D Én tudom a választ, hiszen benne van a Bibliában, de nyílván a vének ezt nem engedik nektek. Kedves Éva, bemásolnád akármelyik bejegyzésemből a NEM bibliat? Ugyanis mindegyik bejegyzésem a Biblia alapján van leírva. Hajrá, még mindig sakkban vagy.
2017. okt. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:

45.Ezt a sok gyalászkodást mind a bibliából irtad?

"Ugyanis mindegyik bejegyzésem a Biblia alapján van leírva"ezt Irod.

Fura bibliád lehet.

Egy normális szóval nem tudsz egy felhasználót illetni.

Én már mondtam neked.

Ez a háromság terméke.

Ilyenekért történt az inkvizíció is.

Azzal a különbséggel,hogy te szellemi inkvizíciót folytatsz.

A hazug tan ezekre a gyalázkodó indulatokra késztet.

2017. okt. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:

46.Ja.kimaradt a harmadikszori válasz.Máté.23:37,38,39.

Na de ne abbol a bibliából olvasd,amelyikből irtad a gyalászkodásaidat,mert abba nincs benne inkább olvasd a SZIT,UVF,KÁROLI,KIO,GUSZ stb.

2017. okt. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:
xDDDDD jólvan okos vagy, és te honnan vetted azt, hogy ittasok vagyunk a kérdezővel? A bibliádból? ezek szerint nem sokban különbözik a te bibliád az enyémnél, nem de? :) Nagyon jól adod csak a nyelvtant még csiszold. A teljes, nem telyes. :) Még mindig sakk komámasszony! Hova teszed azt, hogy mit ír Jézusról Pál vagy a zsidókhoz írt levél, nyílván kitaláltam, vagy maga a zsidók mért is akarták megkövezni, ez mind kitalált dolog, igaz? Nevetséges vagy, aki még ráadásul elég egyszerű kérdésre sem tud választ adni, és még mindig sakkban van ematt. Gratula, megy ez Jehova tanuka
2017. okt. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:
Károlit olvasom Évám, és itt Krisztus beszél Jeruzsálemhez. Tehát a kérdésemre: ki akarta az ószövetségben, összegyűjteni a Zsidókat? Erre a válaszod: “Jeruzsálem Jeruzsálem...”? A kérdésre a kérdést válaszolod? :D okos vagy... mégegyszer KI AKARTA ÖSSZEGYŰJTENI A ZSIDÓKAT AZ ÓSZÖVETSÉGBEN?
2017. okt. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:

49.Én háromszor feleltem a kérdésedre,de te az"EGYSÉG"fogalmára vállasz nem adtál,inkább átléptél a könnyebb útra.

Na tehát a Janos:17:21.szerint,hányan vannak egységben + a Szent szellem.

2017. okt. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!