Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bármilyen vallást aktívan...

Bármilyen vallást aktívan gyakorló emberek! Mit gondoltok a melegekről? Mit tanít erről a vallásotok?

Figyelt kérdés

És szerintetek hogyan "kellene" élnie egy melegnek?


Érdekel, hogy az egyes emberek és az egyes (főleg kisebb) vallások hogyan gondolkodnak erről.


Ha kérhetem ne vitába menően és ne szidalmazóan, ne sértően írjátok le a véleményetek!


2017. okt. 16. 14:56
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
72%

Személy szerint nincs semmi bajom a homoszexualitással. Heteróként fura és nehezen tudom mire vélni, de így vagyok azokkal is, akik pl. szeretik a Barátok köztöt :D


A vallásom szerint a homoszexuális aktus elítélendő (maga a homoszexualitás nyilván nem, hiszen arról nem tehet az ember)

2017. okt. 17. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
46%

Én is katolikus vagyok. Az én vallásom szerint (ahogy előttem is írták) a meleg lét önmagában nem bűn (mivel egy megváltoztathatatlan állapot), csak az bűn, ha valaki ezt "kiéli".

Ez a hivatalos tanítás lényege, amivel véleményem szerint több probléma is van:


1. Mit értünk "cselekedet" alatt? Hiszen ha valaki nem tudja megszámolni hogy hány illetővel feküdt le, az természetesen bűn (legyen akár meleg akár heteró). Azonban ha 2 ember egy hűségen, szereteten alapuló párkapcsolatban van együtt, amelyben gyakorolják az egymás iránti áldozatvállalást, lemondást, a jóban-rosszban való kitartást, abban ugyan mi lehet a bűn, még ha azonos neműek is? Kinek ártanak vele? Melyik családot vagy házasságot teszik tönkre, melyiket rombolják szét? (mert ugye az egyházunk szerint az azonos neműek házasságának engedélyezése pusztulásba visz, és szétrombolja a családokat, házasságokat --- bár arra kíváncsi lennék, hogyan ...)


2. A hivatalos tanítás szerint tehát egy önmegtartóztató meleg emberrel semmi kifogása nincs az egyháznak. Kíváncsi vagyok, ti hány olyan katolikus templomi közösséget ismertek, amelynek aktív, teljes jogú tagja egy önmegtartóztatásban élő meleg ember, vagyis akiről mindenki tudja hogy meleg és ezt elfogadják az egyházközségi tagok.

2017. okt. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!