Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha maga Jézus azt mondána,...

Ha maga Jézus azt mondána, hogy a Biblia hamis, te hinnél neki?

Figyelt kérdés
Ne beszéljünk félre. Ha Jézus visszatérne, és kijelentené, hogy a Szentírás hamisítvány, és nem szabad mindent elhinni, ami benne van, te mit gondolnál? (Nincs olyan lehetőség, hogy ő egy imposztor.)

2017. okt. 17. 05:48
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
5%
10-es Egy olyan verset sem látok ezek között amiben Jézus kijelentené hogy ő Isten. Sőt, azok az emberek akik látták Jézust, nem hitték hogy Isten. Még az egyik legközelebbi tanítványa is elárulta a Biblia szerint.
2017. okt. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
100%
Akkor miért mondta Tamás, hogy "Én Uram és Istenem!"?
2017. okt. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
48%
Érdekes dolgot mondok. Sokan várják a megváltó visszatérését, de ha itt lenne, akkor hogyan bizonyítaná be, hogy Ő Jézus? A lényeg, hogy az lenne a vége, hogy másodjára is megölnék.
2017. okt. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
100%

"Egy olyan verset sem látok ezek között amiben Jézus kijelentené hogy ő Isten."

Nem-e? Szövegértelmezési problémák? Szerinted miért akarták megkövezni?


"Sőt, azok az emberek akik látták Jézust, nem hitték hogy Isten."

Nem-e?

Pl.: János 9,38 Az pedig monda: Hiszek, Uram. És imádá Őt.

Nem úgy volt, hogy kizárólag Istent kell imádni?


Pl.: János 20,28 És felele Tamás és monda néki: Én Uram és én Istenem!

Hűha! Vajon megfedte őt emiatt Jézus?

2017. okt. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:

"Akkor miért mondta Tamás, hogy "Én Uram és Istenem!"?"


Hogy Tamás mit mondott nem mérvadó. Jézus nem mondta hogy Ő Isten, és egyértelműen megkülönböztette magát Istentől. Sőt egyértelműen kijelentette hogy csak Istent imádjuk.

2017. okt. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
39%

"Érdekes dolgot mondok. Sokan várják a megváltó visszatérését, de ha itt lenne, akkor hogyan bizonyítaná be, hogy Ő Jézus? A lényeg, hogy az lenne a vége, hogy másodjára is megölnék."

Nagyon elmés... De ne aggódj, nagy hatalommal és dicsőséggel fog megjelenni.

2017. okt. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
9%

"Nem-e? Szövegértelmezési problémák? Szerinted miért akarták megkövezni? "


Akkor gondjaid vannak a magyar nyelvvel. Azt kértem olyan verest mutass amiben Jézus kijelenti hogy "Én vagyok Isten"


A zsidók meg akartak szabadulni Jézustól ezért rágalmazták meg ezzel, de mikor a zsidó pap rákérdezett hogy tényleg Istennek képzeli-e magát, Jézus azt felelte "Te mondád" ami kb itt annyit jelent, hogy nem, csak te állítod ezt.



"Pl.: János 9,38 Az pedig monda: Hiszek, Uram. És imádá Őt."



Ez ellentétes Jézus parancsával mert ő azt mondta az Atyát imádd.



"Nem úgy volt, hogy kizárólag Istent kell imádni? "


Érdekes isten lehet, mert Jézus sok felé járt, de az embereknek nem tűnt fel hogy isten lenne. Mindenkinek le kellett volna borulnia előtte, de nem így történt. Volt hogy elüldözték, és meg is akarták ölni. A saját tanítványának sem tűnt fel aki évekig mellette volt. Hogy van ez? Az a helyzet hogy az egyház amit követsz, nyilvánította istennek jóval Jézus után.

2017. okt. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:

Én és az Atya egy vagyunk.


Ráadásul saját magát helyezte az Atya elé. Nis, tessék, mondta hogy ő Isten. De majd te megmagyarázod neki a tutit, ha előtte állsz.

2017. okt. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:

"Sőt, azok az emberek akik látták Jézust, nem hitték hogy Isten."


Ezt írtad, erre válaszoltam, hogy mennyire téves. Ne beszélj mellé.

2017. okt. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
33%

"Én és az Atya egy vagyunk."


"Ráadásul saját magát helyezte az Atya elé. Nis, tessék, mondta hogy ő Isten. De majd te megmagyarázod neki a tutit, ha előtte állsz."



Aha, utána meg azt mondja Jézus hogy a tanítványaival ők egyek. Akkor a logikád alapján a tanítványai is istenek.

2017. okt. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!