Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha maga Jézus azt mondána,...

Ha maga Jézus azt mondána, hogy a Biblia hamis, te hinnél neki?

Figyelt kérdés
Ne beszéljünk félre. Ha Jézus visszatérne, és kijelentené, hogy a Szentírás hamisítvány, és nem szabad mindent elhinni, ami benne van, te mit gondolnál? (Nincs olyan lehetőség, hogy ő egy imposztor.)

2017. okt. 17. 05:48
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
24%

"Ezt írtad, erre válaszoltam, hogy mennyire téves. Ne beszélj mellé."


Te beszélsz mellé. Akik személyesen látták nem hitték hogy Jézus Isten. Igazából Jézust életében alig követték. Az hogy egy Jézus után többszáz évvel íródott könyvben van egy-két ilyen vers, az nem mérvadó. Jézus nem állította hogy ő Isten és nem kérte hogy imádd. Tamás azt állította Jézus Isten és imádni kell. Te kire hallgatsz? Jézusra vagy Tamásra? Na ezért mondom hogy a mai keresztények nem Jézust követik hanem az egyházt. Jézus igazi követői a muszlimok.

2017. okt. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 imakommandós ***** válasza:
88%

Trollkodik.

A muszlimok egy olyan Jézust követnek, akinek az anyja (Mária) az egyiptomi kivonuláskor Mózes mellett szolgáló ÁRONNAK A TESTVÉRE. Vagyis az ő jézusuk NAGYBÁTYJA Mózes. xd

Ez van a Koránban.

2017. okt. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
39%

"Ha maga Jézus azt mondána, hogy a Biblia hamis, te hinnél neki?"


Nem, mivel az nem Jézus lenne

2017. okt. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
42%

"Arról konkrét ismereteink vannak, hogy a keresztény vallást a történelmi időkben többször átalakították."

Arról konkrét ismereteink vannak, hogy ez marhaság


"A Bibliába is belejavítottak, sok részt eltöröltek a Föld színéről, ezeket elégették, birtoklásukat halállal büntették."

Túl sok blogot olvastok, teljesen elveszítitek a realitásérzéketeket a sok hazugság miatt


"Jézus jelenleg nálunk egy civilizált, nyugati, majdnem modern gondolkodású személyként él a köztudatban, ami nagyon-nagyon távol áll a 2000 évvel ezelőtti közel-keleti gondolkodástól.

Ha visszatérne, leginkább a hívők utálnák, szerintem, mert nem azt kapnák tőle, amit vártak."

Hmm, ennyi marhasághoz már kevés a blog, ehhez tanfolyam kell

2017. okt. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:

"Jézus azt felelte "Te mondád" ami kb itt annyit jelent, hogy nem, csak te állítod ezt."

Az kb. pont ennyit jelent:

Márk 14, 62 Jézus pedig monda: Én vagyok.


"Ez ellentétes Jézus parancsával mert ő azt mondta az Atyát imádd."

Következtetés?


"Érdekes isten lehet, mert Jézus sok felé járt, de az embereknek nem tűnt fel hogy isten lenne. Mindenkinek le kellett volna borulnia előtte, de nem így történt. Volt hogy elüldözték, és meg is akarták ölni. A saját tanítványának sem tűnt fel aki évekig mellette volt. Hogy van ez?"

Ennél a pontnál jutottam arra, hogy:

- vagy nem bírod felfogni

- vagy nem olvastad a Bibliát, de belekötsz

- vagy szándékosan érted félre


Ezért kérlek olvasd a Bibliát.

Ízelítő:

János 5

31 Ha én teszek bizonyságot magamról, az én bizonyságtételem nem igaz.

32 Más az, aki bizonyságot tesz rólam; és tudom, hogy igaz az a bizonyságtétel, amelylyel bizonyságot tesz rólam.

V. ö. János 8.14 Felele Jézus és monda nékik: Ha magam teszek is bizonyságot magamról, az én bizonyságtételem igaz; mert tudom honnan jöttem és hová megyek; ti pedig nem tudjátok honnan jövök és hová megyek.


János 14, 7 Ha megismertetek volna engem, megismertétek volna az én Atyámat is; és mostantól fogva ismeritek őt, és láttátok őt.

2017. okt. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 Prókátor ***** válasza:
100%
Mivel kivetted az "imposztor" lehetőséget, tehát abból indulok ki, hogy így vagy úgy, de bizonyosan Jézus mondja … ez esetben megkérdezném tőle, hogy mit, hogyan kellene csinálnom, és hogyan tehetném jóvá az eddigi tévedéseimet. A többi már az ő válaszától függ. Azt hiszem, igyekeznék megtenni, amit mond.
2017. okt. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
0%

"A muszlimok egy olyan Jézust követnek, akinek az anyja (Mária) az egyiptomi kivonuláskor Mózes mellett szolgáló ÁRONNAK A TESTVÉRE. Vagyis az ő jézusuk NAGYBÁTYJA Mózes"



imakommandós nem tudom ezt honnan vetted, de ilyesmi biztosan nincs a Koránban. Mózes és Jézus is az iszlám szerint próféta. Egy muszlim sem állítja hogy egyidőben éltek volna. Annyi igaz ebből hogy Mária Áron leszármazottja.



Ajánlom figyelmedbe a következőket. Biblia szerint így imádkozott Jézus:


Máté 26:39 Majd kissé előrement, arccal a földre borult, és imádkozni kezdett.


Muszlimok imádkoznak arccal a földre borulva, nem a keresztények, ergo Jézus muszlim.



János 20:19 eljött Jézus, megállt középen, és így szólt hozzájuk: "Békesség néktek!"


Ez muszlim köszönés. Keresztények nem köszönnek úgy hogy békesség néktek.



Márk 12:29 Jézus így válaszolt: "A legfőbb ez: Halljad, Izráel, az Úr, a mi Istenünk, egy Úr,



Jézus kijelentette hogy egy Isten van. Muszlimok egy Istenben hisznek, a legtöbb keresztény viszont három istenben hisz.



Továbbá tudod hogy van Jézus anyanyelvén Isten? Elah. Vagyis Jézus Allahnak nevezet Istent.

2017. okt. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
33%

61%-os, a kérés az volt hogy olyan verest mutass a Bibliából amiben Jézus maga jelenti ki hogy ő Isten. Ilyet továbbra sem hoztál.



"Márk 14, 62 Jézus pedig monda: Én vagyok."


Ne csak egy ki részt másolj ki. Nézd hogy van pontosan:



Márk 14:61 Ő azonban hallgatott, és nem válaszolt semmit. Ismét megkérdezte őt a főpap, és így szólt hozzá: "Te vagy a Krisztus, az Áldottnak Fia?"

Márk 14:62 Jézus ezt mondta: "Én vagyok,


Az Isten fia kifejezés nem szó szerint értendő és többször szerepel a Bibliában másokkal kapcsolatban is:



Zsoltárok 2:7 Törvényül hirdetem: Az Úr mondá nékem: Én fiam vagy te; én ma nemzettelek téged.


Kivonulás 4:22 Ez az amit az Úr mond: Izrael az én legidősebb fiam.


Róma 8:14 Mert akiket Isten Lelke vezérel, azok Istennek fiai.



"Következtetés?"


Ez a Biblia parancsa:


Máté 4 10. Ekkor monda néki Jézus .... Az Urat, a te Istenedet imádd, és csak néki szolgálj.


Nem kéri hogy őt imádjuk, csak Istent. Továbbá a bálványimádás tilalma is szerepel a Bibliában amit a keresztények jelentős része valamiért előszeretettel megszeg.



"Ennél a pontnál jutottam arra, hogy:

- vagy nem bírod felfogni

- vagy nem olvastad a Bibliát, de belekötsz

- vagy szándékosan érted félre "


Ezek az érveid? Csak mert én konkrét verseket hoztam neked a Bibliából.



"János 5 31 Ha én teszek bizonyságot magamról, az én bizonyságtételem nem igaz."


Megint kiragadsz egy kis részt. Nézd meg az ezt megelőző verset is:


János 5:30 Én önmagamtól nem tehetek semmit: ahogyan tőle hallom, úgy ítélek; és az én ítéletem igazságos, mert nem a magam akaratát keresem, hanem annak az akaratát, aki elküldött engem."



Jézus nem saját akaratából cselekedet saját elképzelése szerint, hanem azt tette amit Isten parancsolt neki. Továbbá azt is mondja hogy őt Isten küldte. Ezekből egyértelműen kiderül hogy Jézus nem lehet Isten.

2017. okt. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
50%

""Márk 14, 62 Jézus pedig monda: Én vagyok."

Ne csak egy ki részt másolj ki. Nézd hogy van pontosan"

Nézzük meg ezt pontosan mire írtam:

"A zsidók meg akartak szabadulni Jézustól ezért rágalmazták meg ezzel, de mikor a zsidó pap rákérdezett hogy tényleg Istennek képzeli-e magát, Jézus azt felelte "Te mondád" ami kb itt annyit jelent, hogy nem, csak te állítod ezt."

Ezt hívják öngólnak. Grat!


"Nem kéri hogy őt imádjuk, csak Istent."

Jó megállapítás. Valahogy nem tiltakozott, mikor előtte borultak le. Na vajon miért?


"Megint kiragadsz egy kis részt. Nézd meg az ezt megelőző verset is"

Azt mondtam, olvasd a Bibliát. Csak felhívtam valamire a figyelmed, egyszer hátha leesik.


"Továbbá azt is mondja hogy őt Isten küldte. Ezekből egyértelműen kiderül hogy Jézus nem lehet Isten."

Ebből egyértelműen az derül ki, hogy nem érted a Szentháromság tanát. Egy Isten van, aki 3 személy.


De én nem fogom neked magyarázni, magyarázza neked a Biblia.

2017. okt. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
33%

Akkor a te logikád szerint minden zsidó ember isten kellene hogy legyen hiszen a vers úgy szól hogy Izrael az én legidősebb fiam. Sőt minden hívő isten kellene hogy legyen mert a versben az áll hogy akiket Isten Lelke vezérel, azok Istennek fiai. Na ez az öngól.



"Jó megállapítás. Valahogy nem tiltakozott, mikor előtte borultak le. Na vajon miért?"


Érdekes, egy vers sincs a Bibliában amiben azt kérné Jézus hogy őt imádják.



"Ebből egyértelműen az derül ki, hogy nem érted a Szentháromság tanát. Egy Isten van, aki 3 személy."


A szentháromság tana pogány elem. Semmi köze Jézushoz. 3 személy 3 külön istent jelent tehát aki a szentháromságban hisz, nem nevezhető egyistenhívőnek. Egyértelműen politeista.

2017. okt. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!