Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha maga Jézus azt mondána,...

Ha maga Jézus azt mondána, hogy a Biblia hamis, te hinnél neki?

Figyelt kérdés
Ne beszéljünk félre. Ha Jézus visszatérne, és kijelentené, hogy a Szentírás hamisítvány, és nem szabad mindent elhinni, ami benne van, te mit gondolnál? (Nincs olyan lehetőség, hogy ő egy imposztor.)

2017. okt. 17. 05:48
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
47%

*Genezis*


"Az Isten az nem egy név hanem egy foglalkozás jelző teremtő."


Jézusra ez sem igaz.



"Ján 1:10 A világban volt és a világ általa lett, de a világ nem ismerte meg őt."


Ez alapján bárki mondhatja hogy ő isten, csak a világ nem ismerte fel őt :) Remélem belátod hogy ez édeskevés.



"Nem a Judás gondolata a mérvadó."


Miért nem? Az egyik legrégebbi tanítványa volt. Neki aztán látnia kellett volna hogy ki Jézus. Nyilván nem hitte hogy Isten hiszen akkor nem árulja el néhány fillérért.



"Jézus nem bárki volt mert az Atya bizonyságot tett rólla

Luk 9:35 És szózat lőn a felhőből, mondván: Ez amaz én szerelmes Fiam, őt hallgassátok. "


A fiú kifejezés amit nem szó szerint kell érteni, nézd csak:


Zsoltárok 2:7 Törvényül hirdetem: Az Úr mondá nékem: Én fiam vagy te; én ma nemzettelek téged.


Kivonulás 4:22 Ez az amit az Úr mond: Izrael az én legidősebb fiam.


Róma 8:14 Mert akiket Isten Lelke vezérel, azok Istennek fiai.



"És valahogy nem emlitette mohamedet!"


Dehogynem. Mohamed próféta szerepel a Bibliában:


Mózes 5. könyve 18:18-19 Prófétát támasztok nekik atyjukfiai közül, olyant, mint te. Az én igéimet adom a szájába, ő pedig elmond nekik mindent, amit én parancsolok. És ha valaki nem hallgat igéimre, amelyeket az én nevemben mond, azt én felelősségre vonom.



János 16:7 Én azonban az igazságot mondom nektek: jobb nektek, ha én elmegyek; mert ha nem megyek el, a Pártfogó nem jön el hozzátok, ha pedig elmegyek, elküldöm őt hozzátok.

János 16:12 "Még sok mindent kellene mondanom nektek, de most nem tudjátok elviselni:

János 16:13 amikor azonban eljön ő, az igazság Lelke, elvezet titeket a teljes igazságra; mert nem önmagától szól, hanem azokat mondja, amiket hall, és az eljövendő dolgokat is kijelenti nektek.



Aki itt Pártfogónak van fordítva valójában Mohamed próféta mert csak rá igaz a vers.



"Azt se álltotta hogy nem Isten."


Soha nem volt szó ilyesmiről. A zsidók is határozottan elutasítják a szentháromságot és Jézus istenségét. Soha nem is merült fel ilyesmi. Továbbá Jézus megkülönbözteti magát Istentől, így nem lehet ő Isten.



"At hogy Ő is Teremtő aki Isten

Jel 1:8 Én vagyok az Alfa és az Omega, kezdet és vég, ezt mondja az Úr,"


Az Úr Isten, nem Jézus.



"A Biblia szerint is Isten mindenható"


A Biblia szerint nem az. Jézus született és kapta a hatalmát majd elvesztette, a szentlélek pedig nem képes magától cselekedni és csak azt teszi amit mondanak neki. Szóval a háromból két isten akiket imádsz csökkentet képességű.



"1Ján 2:22 Ki a hazug, ha nem az, aki tagadja hogy a Jézus a Krisztus? Ez az antikrisztus, aki tagadja az Atyát és a Fiút."


Ha a fiú alatt ember Jézust értesz aki próféta az Atya pedig az egyetlen Isten, akkor igaz a vers.



"Róm 3:25 Kit az Isten eleve rendelt engesztelő áldozatul, hit által, az ő vérében, hogy megmutassa az ő igazságát az előbb elkövetett bűnöknek elnézése miatt,"


Pogányok áldoztak embereket a hamis isteneiknek. Ez egy barbár szokás. Isten nem engedte hogy Ábrahám feláldozza fiát és egy kost küldött helyette. Isten vallásában nincs emberáldozat.



"mohamednek a szavai egyenlők a nullával.

Ugyan olyan szektavezér volt mint egy a sok közzül."


Olvastad a Koránt? Ja hogy nem, csak beleszülettél a kereszténységbe és amúgy fogalmad sincs az iszlámról.



"Hol van a szomszédom azt se látod?

Akkor nincs szomszédom.

Gyenge érveid vannak de csak probálkozz még."


Szívesen :) A Bibliából hozok vereseket neked, remélem értékeled.


János 16:13 amikor azonban eljön ő, az igazság Lelke, elvezet titeket a teljes igazságra; mert nem önmagától szól, hanem azokat mondja, amiket hall, és az eljövendő dolgokat is kijelenti nektek.



A vers szerint a szentlélek elvezet a teljes igazságra. Valaki látta hogy a szentlélek kijelentett dolgokat? Hol és mikor?



"mohamedet látod koma? "


Mohamed próféta ember. Sokan látták, de a szentlelket senki nem látta pedig itt kéne legyen.



"Amit te nem látsz az még nem azt jelenti hogy nincs."


Az a baj hogy senki nem látta, pedig ki kellene hogy jelentsen dolgokat.



"Nem az e fajta bizonyitgatások a mérvadóak amin itt te vergődsz."


A Biblia szerint ez a mérvadó:



Márk 16:17 Ezek a jelek kísérik azokat, akik hisznek: Gonosz szellemeket űznek ki a nevemben. Új nyelveken szólnak.

Márk 16:18 Ha kígyókat vesznek fel kezükkel, és ha halálos mérget isznak, nem árt meg nekik. Betegekre teszik rá a kezüket, és azok meggyógyulnak.”



Te biztos hívő keresztény vagy. Ha így van, a Biblia szerint ezekre képesnek kell lenned. Megkérdezhetem hogy ezek mennek-e neked?



"Jézus se bizonytotta be a gúnyolódóknak hogy le tudna szálni a keresztröl."


Jézus csodákat tett, így bizonyította hogy próféta. Persze hozzátette hogy nem saját erejéből tette ezeket hanem Isten segítségével.



"Akkor most légy figyelmes."


Neked kellene figyelned:



Ésaiás próféta könyve 43:10 Ti vagytok a tanúim - így szól az ÚR -, és szolgáim, akiket kiválasztottam, hogy megismerjetek, higgyetek bennem, és megértsétek, hogy csak én vagyok. Előttem nem lett isten, és utánam sem lesz.


Vagyis egy Isten van. Nincs más sem előtte sem utána tehát Jézus nem Isten.



Ésaiás próféta könyve 43:11 Én, én vagyok az ÚR, rajtam kívül nincs szabadító.



Tehát Jézus nem válthatta meg az emberek bűneit sem.



"Máté 28:19 Elmenvén azért, tegyetek tanítványokká minden népeket, megkeresztelvén őket az Atyának, a Fiúnak és a Szent Léleknek nevében,"



Nem érted. Hol van az leírva hogy mindhárman Istenek?



"Ugye hogy ezt te sem gondolod komolyan "


Már hogyne gondolnám komolyan. Benne van a Bibliában:


Máté 26:39 Majd kissé előrement, arccal a földre borult, és imádkozni kezdett.


Tehát Jézus arccal a földre borulva imádkozott ahogy a muszlimok imádkoznak. Keresztények nem így imádkoznak. Sőt igazából nem is imádkoznak, mert az legfeljebb csak fohász.



"Na ezt meg ki hazudta neked?"


Akkor nem vagy tisztában azzal hogy Jézus anyanyelve arámi. Tudod hogy van ezen a nyelven Isten? Elah. Az arab és az arámi rokon nyelvek. Arabul Allah. Tehát Jézus Allahnak nevezet Istent.


A legrégebbi megmaradt Biblia görög nyelvű, nem arámi. Ez is bizonyítja hogy mai Biblia jóval Jézus után íródott.

2017. okt. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim válasza:

ja, bocsesz, hosszas vizsgálódás után, csak most konstatáltam, hogy ide csak pszichopaták regeltek ...

EMBER (goj) egy sincs ? Értelmes, fehér?

2017. okt. 20. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:

noss a válasz önmagában nyilván "igen" de ez egy túl teoretikus példa, mert ugye honnan tudnám biztosan hogy az illető maga Jézus, továbbá meg kéne magyaráznia hogy akkor miért van ennyi töredék már a második század elejéről, ami igazolja hogy a szöveg az volt ami ma is, miért hittek a korai keresztények olyasmiben ami teljesen egybe hangzik a bibliával és miért étveltek azzal hogy a hitük és ezek az iratok kölcsönösen hitelesítik egymást a szektákkal szemben, hogyhogy a szekták iratait csak az adott közösség ismerte és az ilyen kisközösségek iratai egymásnak is ellent mondtak még a keresztények mindenhol ismerték ugyan azokat az irományokat, és ezek ugye kölcsönösen egymást is igazolják (ha nem lennének a csodás elemek lazán mondhatnánk hogy forráskritikai szempontból hitelesítik egymást)


szóval valami eszetlen nagy összeesküvésről kéne lerántania a leplet

2017. okt. 24. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:

#41


Azért jó látni olyan ígéket amit idéztél a Bibliábol, hogy a saját állitásaidat cáfolják :)

Csak így tovább.

2017. okt. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
Genezis, ennyit tudsz felmutatni? :)
2017. okt. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:

"Genezis, ennyit tudsz felmutatni? :)"


Gal 1:8 De ha szinte mi, avagy mennyből való angyal hirdetne is nektek valamit azon kívül, amit nektek hirdettünk, legyen átok.


Ez mattot ad a Mohamed hamis prófétádnak.

Így a tudományodal való vita teljesen fölöslehes. :)

2017. okt. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!