Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha maga Jézus azt mondána,...

Ha maga Jézus azt mondána, hogy a Biblia hamis, te hinnél neki?

Figyelt kérdés
Ne beszéljünk félre. Ha Jézus visszatérne, és kijelentené, hogy a Szentírás hamisítvány, és nem szabad mindent elhinni, ami benne van, te mit gondolnál? (Nincs olyan lehetőség, hogy ő egy imposztor.)

2017. okt. 17. 05:48
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
72%
A 39%-ossal felesleges beszélgetni, ő egy buta troll. A 61%-os szépen cáfolta
2017. okt. 18. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
9%
Kedves keresztények látom még a bibliai vereseket is letagadják. Ezért mondom hogy ha Jézus itt lenne nem hinnének neki, hiszen most sem őt követik.
2017. okt. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:

"Kedves keresztények látom még a bibliai vereseket is letagadják."


Én meg azt látom hogy hazudsz, de lényegtelen hogy hogy próbálod a magad kigondolását bizonyítani, igazság szempontnábol hiteltelen.


Na már most Jézus a földön létekor olyan ember volt mint mi, az Isteni oldalát levetkőzte, mert ha Isteni formában jelent volna meg az olyan képmutatók mint te elszáradtak volna rögtön. De Ő minden embert meg szeretne menteni.

Ézsaiás 43. Része összefoglalja és jövendőli Jézust amelyben Istenként szerepel.

Azzal hogy Jézus sehol se mondta ki szó szerint hogy Ő Isten az még nem jelenti azt hogy nem az, Ő azt akarja hogy más tegyen bizonyságot, Ő rólla hogy lássák az emberek hogy ki Ő.



"Ezért mondom hogy ha Jézus itt lenne nem hinnének neki, hiszen most sem őt követik."


"Ha Jézus- nem lenne itt mert elküldte a Szentlelket aki Őt helyessiti, tehát itt van.

Eddig minden mondatodat lehet cáfolni a Bibliábol, és ha akarsz vitázni akkor kapd össze magad és tanulmányozd egy kicsit mert igy, úgy áll neked az egész mint tehénen a gatya.

2017. okt. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:

21-es

"Jézust alig követték"

...azért a 5000 férfi + x meg nem említett nő annyira nem kevés egy alkalomra.

Bár ő is megmodta, hogy kevesen járják a keskeny igaz utat, de a tanítványok félreértései nem minősítik a mester.



"...akik látták nem hitték hogy Jézus Isten.... Jézus után többszáz évvel íródott könyvben van egy-két ilyen vers, az nem mérvadó"

Az evangéliumok nem mérvadóak?

János:

1.

Kezdetben vala az Íge, és az Íge vala az Istennél, és Isten vala az Íge.

14.

És az Íge testté lett és lakozék mi közöttünk (és láttuk az ő dicsőségét, mint az Atya egyszülöttjének dicsőségét), a ki teljes vala kegyelemmel és igazsággal.


Melyik könyvet tartod mérvadónak akkor?

Mi az amit életében szereztek szerinted? Mire alapozod?


A muszlimok nem Jézust követik, hanem Allahot. Mért követnék Jézus, ha nem is tartják istennek?

Mitől hitelesebb Mohamed tanítása 600 évvel későbbről, mint ahogy Jézus közvetlen tanítványa látta és írta?

2017. okt. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:

27-es te tényleg troll vagy.

"Jézus muszlim volt..."

:D

Talán a muszlimek Jézus követők, nem? ...bár attól, hogy majmolod a mester mozdulatait nem leszel követő.

És attól, hogy nem majmolod, nem leszel kevésbé követő.


A "békesség" köszöntést használják a keresztények... szertartásokon.

2017. okt. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:

"Én meg azt látom hogy hazudsz, de lényegtelen hogy hogy próbálod a magad kigondolását bizonyítani, igazság szempontnábol hiteltelen."



Én hazudok? Bibliai verseket hoztam, nem is keveset. Te mit tudsz felmutatni? Azt a tényt is figyelmen kívül hagyod hogy az isten Jézus nem illeszkedik a valóságba. Ha valóban isten, akkor minden ember látta volna ezt. A helyzet az hogy még az egyik legközelebbi tanítványa sem gondolta így, különben nem árulja el.



"Na már most Jézus a földön létekor olyan ember volt mint mi, az Isteni oldalát levetkőzte, mert ha Isteni formában jelent volna meg az olyan képmutatók mint te elszáradtak volna rögtön."


Bárki mondhatja hogy ő isten. Ezt azért nem ártana bizonyítani. Ja és persze Jézus még csak nem is állított ilyet. Szóval néhány homályos veresen kívül mi bizonyítja Jézus istenségét?



"De Ő minden embert meg szeretne menteni."


Az iszlám vallás szerint Isten mindenható. Ha akar, megbocsát az embereknek. Ehhez nem kell emberként megszületnie és öngyilkosságot elkövetnie, mondván feláldozza magát. Ez teljesen értelmetlen és felesleges. Az emberáldozat szintén pogány szokás. Sajnos az idők folyamán sok pogány tévhit került a keresztény vallásba.



"Ő azt akarja hogy más tegyen bizonyságot, Ő rólla hogy lássák az emberek hogy ki Ő."


Igy történt. Mohamed próféta megerősítette Jézus prófétaságát.



"Ha Jézus- nem lenne itt mert elküldte a Szentlelket aki Őt helyessiti, tehát itt van"


Hol van a szentlélek? Én nem látom. Volt itt egy keresztény hozzászóló aki azt állította őt megszállta a szentlélek. Kértem hogy bizonyítsa, mivel a Biblia leírja hogy mi erre a bizonyíték. Persze erre nem került sor. Esetleg ha téged is megszállt, be tudnád bizonyítani?



"Eddig minden mondatodat lehet cáfolni a Bibliábol, és ha akarsz vitázni akkor kapd össze "


Eddig semmit nem cáfoltál meg. Jézus nem állította hogy ő Isten, nem beszélt szentháromságról, ellenben a Biblia szerint úgy imádkozott ahogy a muszlimok, úgy köszönt ahogy a muszlimok és Allahnak nevezte Istent.

2017. okt. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:

30-as

"A szentháromság tana pogány elem. Semmi köze Jézushoz. 3 személy 3 külön istent jelent tehát aki a szentháromságban hisz, nem nevezhető egyistenhívőnek. Egyértelműen politeista."


:D


Ezt kikérem a pogányok nevében!!!


1.

Kezdetben vala az Íge, és az Íge vala az Istennél, és Isten vala az Íge.

2.

Ez kezdetben az Istennél vala.

3.

Minden ő általa lett és nála nélkül semmi sem lett, a mi lett.

4.

Ő benne vala az élet, és az élet vala az emberek világossága;

9.

Az igazi világosság eljött volt már a világba, a mely megvilágosít minden embert.

10.

A világban volt és a világ általa lett, de a világ nem ismerte meg őt.

11.

Az övéi közé jöve, és az övéi nem fogadák be őt.

12.

Valakik pedig befogadák őt, hatalmat ada azoknak, hogy Isten fiaivá legyenek, azoknak, a kik az ő nevében hisznek;

13.

A kik nem vérből, sem a testnek akaratából, sem a férfiúnak indulatjából, hanem Istentől születtek.

14.

És az Íge testté lett és lakozék mi közöttünk (és láttuk az ő dicsőségét, mint az Atya egyszülöttjének dicsőségét), a ki teljes vala kegyelemmel és igazsággal.



Ezek szerint János is pogány volt.


De akkor ki nem? Kinek a tanítását tartod hitelesebbnek?

2017. okt. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
12%

56%-os


"azért a 5000 férfi + x meg nem említett nő annyira nem kevés egy alkalomra."


Ők csak meghallgatták Jézust vagy követték is? Csak mert ez a tömeg sehol nem volt mikor Jézust elfogták, vagy mikor Pilátus előtt szavazott a tömeg. Jézus feltámadásánál sem voltak ott. Egyébként meg kb mindenkinek követnie kellett volna ha tényleg Isten.



"Melyik könyvet tartod mérvadónak akkor?

Mi az amit életében szereztek szerinted? Mire alapozod?"


A Koránt mivel bizonyítottan nem változott az elmúlt 1400 évben. A legrégebbi teljes Biblia Jézus után 4-500 évvel későbbi, szövegtöredékek is 1-200 évvel későbbiek, szóval Jézus korából nincs semmi írásos bizonyíték. Továbbá ma nincs egységes Biblia. Az egyes keresztény irányzatok Bibliái eltérő számú könyveket tartalmaznak és azok is tele vannak hibákkal.



"A muszlimok nem Jézust követik, hanem Allahot. Mért követnék Jézus, ha nem is tartják istennek?"


Jézus Isten küldötte ahogy Mohamed próféta is, tehát aki hallgat Jézusra az Isten parancsait követi. Persze a valódi Jézus a Koránban leirt, nem a Bibliai. A Biblia tartalmaz ugyan igazságokat, de meg lett hamisítva.



"Mitől hitelesebb Mohamed tanítása 600 évvel későbbről, mint ahogy Jézus közvetlen tanítványa látta és írta?"


Mert sokkal logikusabb a próféta Jézus továbbá a Koránban nincsenek ellentmondások mint a Bibliában.



"Talán a muszlimek Jézus követők, nem?"


Istennem egyetlen vallása van. Ennek a vallásnak volt prófétája Ádám, Ábrahám, Mózes, Jézus és Mohamed is. Ők mind ugyanazzal az alap üzenettel érkeztek az emberekhez, tehát az iszlám nem Mohameddel kezdődött hanem Ádámmal.


Amit te követsz eredetileg az igaz vallás volt de ezt az emberek megváltoztatták.



"A "békesség" köszöntést használják a keresztények... szertartásokon."


Én még nem hallottam, igaz nem veszek rész keresztény szertartásokon :) Muszlimok viszont mindig így köszönnek.



Az általad hozott versek sem egyértelműek. Nem következik azokból hogy Jézus Isten. Továbbra sem hoztál olyat amiben Jézus maga mondja ezt.

2017. okt. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:

"Azt a tényt is figyelmen kívül hagyod hogy az isten Jézus nem illeszkedik a valóságba."


Az Isten az nem egy név hanem egy foglalkozás jelző teremtő.


Ján 1:3 Minden ő általa lett és nála nélkül semmi sem lett, ami lett.



"Ha valóban isten, akkor minden ember látta volna ezt."


Ján 1:10 A világban volt és a világ általa lett, de a világ nem ismerte meg őt.


"A helyzet az hogy még az egyik legközelebbi tanítványa sem gondolta így, különben nem árulja el."


Nem a Judás gondolata a mérvadó.



"Bárki mondhatja hogy ő isten."


Jézus nem bárki volt mert az Atya bizonyságot tett rólla


Luk 9:35 És szózat lőn a felhőből, mondván: Ez amaz én szerelmes Fiam, őt hallgassátok.


És valahogy nem emlitette mohamedet!



"Ezt azért nem ártana bizonyítani. Ja és persze Jézus még csak nem is állított ilyet."


Azt se álltotta hogy nem Isten.


"Szóval néhány homályos veresen kívül mi bizonyítja Jézus istenségét?"


At hogy Ő is Teremtő aki Isten


Jel 1:8 Én vagyok az Alfa és az Omega, kezdet és vég, ezt mondja az Úr, aki van és aki vala és aki eljövendő, a Mindenható.



"Az iszlám vallás szerint Isten mindenható."


A Biblia szerint is Isten mindenható.


"Ha akar, megbocsát az embereknek."


Ján 21:23.... Ha akarom, hogy ez megmaradjon, amíg eljövök, mi közöd hozzá?



"Ehhez nem kell emberként megszületnie és öngyilkosságot elkövetnie, mondván feláldozza magát."


1Ján 4:3 És valamely lélek nem vallja Jézust testben megjelent Krisztusnak, nincsen az Istentől: és az az antikrisztus [lelke], amelyről hallottátok, hogy eljő; és most e világban van már.



"Ez teljesen értelmetlen és felesleges."


1Ján 2:22 Ki a hazug, ha nem az, aki tagadja hogy a Jézus a Krisztus? Ez az antikrisztus, aki tagadja az Atyát és a Fiút.


"Az emberáldozat szintén pogány szokás."


Róm 3:25 Kit az Isten eleve rendelt engesztelő áldozatul, hit által, az ő vérében, hogy megmutassa az ő igazságát az előbb elkövetett bűnöknek elnézése miatt,


"Sajnos az idők folyamán sok pogány tévhit került a keresztény vallásba."


Zsolt 106:38 És ártatlan vért ontának: fiaik és leányaik vérét, akiket Kanaán bálványainak áldoztak, és megfertőzteték a föld öldökléssel.



"Igy történt. Mohamed próféta megerősítette Jézus prófétaságát."


mohamednek a szavai egyenlők a nullával.


Ugyan olyan szektavezér volt mint egy a sok közzül.



"Hol van a szentlélek?"


Hol van a szomszédom azt se látod?

Akkor nincs szomszédom.

Gyenge érveid vannak de csak probálkozz még.


"Én nem látom."


mohamedet látod koma?


"Volt itt egy keresztény hozzászóló aki azt állította őt megszállta a szentlélek."


Ján 5:31 Ha én teszek bizonyságot magamról, az én bizonyságtételem nem igaz.


"Kértem hogy bizonyítsa, mivel a Biblia leírja hogy mi erre a bizonyíték."


Gal 5:22 De a Léleknek gyümölcse: szeretet, öröm, békesség, béketűrés, szívesség, jóság, hűség, szelídség, mértékletesség.


"Persze erre nem került sor."


Amit te nem látsz az még nem azt jelenti hogy nincs.


"Esetleg ha téged is megszállt, be tudnád bizonyítani?"


Nem az e fajta bizonyitgatások a mérvadóak amin itt te vergődsz.


Jézus se bizonytotta be a gúnyolódóknak hogy le tudna szálni a keresztröl.



"Eddig semmit nem cáfoltál meg."


Akkor most légy figyelmes.



"Jézus nem állította hogy ő Isten,"


Az Isten az egy foglalkozás jelző ami azt jelenti hogy teremtő.

Ézs 43:7 Mindent, aki csak az én nevemről neveztetik, akit dicsőségemre teremtettem, akit alkottam és készítettem!

Apcs 4:12 És nincsen senkiben másban üdvösség: mert nem is adatott emberek között az ég alatt más név, mely által kellene nekünk megtartatnunk.

Ján 1:3 Minden ő általa lett és nála nélkül semmi sem lett, ami lett.


"nem beszélt szentháromságról,"


Máté 28:19 Elmenvén azért, tegyetek tanítványokká minden népeket, megkeresztelvén őket az Atyának, a Fiúnak és a Szent Léleknek nevében,


"ellenben a Biblia szerint úgy imádkozott ahogy a muszlimok,"


Ugye hogy ezt te sem gondolod komolyan

Ján 8:26 Sok beszélni és ítélni valóm van felőletek: de igaz az, aki küldött engem; és én azokat beszélem a világnak, amiket tőle hallottam vala.


" úgy köszönt ahogy a muszlimok és Allahnak nevezte Istent."


Na ezt meg ki hazudta neked?

2017. okt. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
Ez a "bármit is mondok, hazugság" beugratós kérdés kibővített változata.
2017. okt. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!