Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A szüleim kényszerítenek,...

A szüleim kényszerítenek, hogy járjak templomba! Mit tehetek ez ellen?

Figyelt kérdés
Nem vagyok vallás ellenes, de egyszerűen ha nem akarok, akkor miért kell elmennem? Két éve konfirmáltam, addig minden egyes istentiszteleten ott voltam, konfi napokra jártam és egyéb ilyen szarságokra, mikor egyáltalán nem vagyok hívő. Konfirmálás után már nem annyira szigoruan kell járnom, de még mindig ragaszkodnak hozzá. Sőtt, még mindig küldenek konfirmandus találkozókra, hit-napokra és ilyenekre. Hogyan értessem meg velük?

2017. okt. 31. 16:10
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
47%
#15, gratulálok, igazi elvakult, bigott balfék vagy, gondolom az inkvizíciót is helyesled.
2017. nov. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:
82%
Ha nem mered határozottan elmondani nekik az igazat, akkor fokozatosan egy-egy alkalomról különböző indokokkal maradj távol. Lassan egyre kevesebb ilyen rendezvényre menj el, így a szüleid lassan rájönnek, hogy mi a helyzet.
2017. nov. 2. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 anonim ***** válasza:
73%

Hetes, és főleg a tizenötös:

ott tévedtetek el, hogy ma már nálunk vége az inkvizíciónak, helyette vallásszabadság van.

Egyelőre még benne van az alkotmányban is.

2017. nov. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 KZitus ***** válasza:
81%

Szia


Sikerült valami számodra kedvező megoldásra jutnod?

Csak békességgel :-)

2017. nov. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 A kérdező kommentje:
Hát most az van, hogy akármikor küldenek csak simán kivágom a hisztit és bezárkózom, mint akármilyen tinédzser.:DD Nekem úgy tűnik kezdenek beletörődni, de még van mit csinálnom, mert ámbár már kevésbé, de még mindig elég kemények.
2017. nov. 6. 20:13
 26/55 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem feküdj le a pappal. Ha ezt megtudják a szüleid, nem hogy nem kényszerítenek, hanem egyenesen tiltanak majd a templomtól. :-))
2017. nov. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:
26%

Remek válasz.

És kiváló dolog, hogy még mindig nincs vallásszabadság nálunk. Tényleg, ahogy írták, innen már nincs messze az inkvizíció.

Mint ahogy Romániában csinálták, ahol meghalt az apáca ördögűzés közben. Epilepsziás volt amúgy.

2017. nov. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:
8%
Ha majd elmúlik a gondtalan fiatalságod, ha majd a sok csalódás, bánat esetleg betegség után rádöbbensz arra, hogy Isten nélkül minden csak hiábavalóság, minden értelmetlen és minden bizonytalan, ha majd igazán elgondolkodsz az élet értelmén és rádöbbensz, hogy Isten nélkül lehet élni, de nem érdemes, akkor majd hálás leszel a szüleidnek akik a helyes útra próbáltak terelni.
2017. nov. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 anonim ***** válasza:
80%
#28, felnőttként sem éreztem soha, hogy egy képzeletbeli barátra lennr szükségem. Hagyjátok már ezt a "majd egyszer rájössz" dumát, járjatok templomba, imádkozzatok, ha az nektek jó, de fogjátok fel, hogy nem mindenkinek van szüksége erre, és nem ez határozza meg, hogy kinek milyen az élete.
2017. nov. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:
10%
#29: Hát, Isten nem is a barátod, hanem a Teremtőd, te sem a semmiből lettél a semmi segítségével, úgy ahogy a "tudósok" állítják. A te életben is, ha akarod, ha nem, eljön az a pillanat amikor elgondolkozol az életed értelmén. Addig is: Békességet és nyugalmat kívánok!
2017. nov. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!