Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A szüleim kényszerítenek,...

A szüleim kényszerítenek, hogy járjak templomba! Mit tehetek ez ellen?

Figyelt kérdés
Nem vagyok vallás ellenes, de egyszerűen ha nem akarok, akkor miért kell elmennem? Két éve konfirmáltam, addig minden egyes istentiszteleten ott voltam, konfi napokra jártam és egyéb ilyen szarságokra, mikor egyáltalán nem vagyok hívő. Konfirmálás után már nem annyira szigoruan kell járnom, de még mindig ragaszkodnak hozzá. Sőtt, még mindig küldenek konfirmandus találkozókra, hit-napokra és ilyenekre. Hogyan értessem meg velük?

2017. okt. 31. 16:10
1 2 3 4 5 6
 51/55 anonim ***** válasza:
0%

Költözz egy olyan bolygóra ahol nincs templom.

Ha jársz templomba ,ha nem ,Isten előtt elkell majd számolnod az életeddel,bűneiddel.

Kérdezd meg Jézust Ő mit tenne,és mit tanácsolna.

2018. márc. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/55 anonim ***** válasza:
20%
Már válaszolt: Fussatok bolondok! :D
2018. márc. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/55 anonim ***** válasza:
73%

Nem tudom, aktuális-e még a kérdés; és természetesen a tuti megoldást sem ismerem. Egyvalamit azonban nagyon nem értek.

Kedves Kérdező! A szüleid járnak templomba, és HÍVNAK magukkal, vagy ők nem járnak, csak Téged KÜLDENEK?

Mert (ha a helyedben lennék) az első esetben talán azt kérdezném meg tőlük, hogy ők miért járnak, nekik ez miért fontos; a második esetben viszont azt, hogy ők miért nem járnak, és miért fontos nekik az, hogy Te ennek ellenére járj.

Ami még talán megoldás lehet, hogy keresel egy olyan templomot (esetleg egy másik felekezetét), ahol kevésbé érzed magad rosszul. Akkor avval állhatsz a szüleid elé, hogy Te erre a másik helyre szeretnél járni. Ez kevésbé hangzik lázadóan, mint a "sehova sem szeretnék járni", úgyhogy talán könnyebben elfogadják.

A végső elkeseredés útja persze tényleg az elköltözés, de ehhez befejezett tanulmányok, munkahely, saját jövedelem stb. kellenek.

Sajnálom, hogy nem tudok többet segíteni.

2018. márc. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/55 anonim válasza:
22%
és ha nem mész, akkor mi van? kimész az ajtón, és nem oda mész. Megvernek? felhívod a rendőrséget/családvédelmet, hogy kényszerítenek.
2018. ápr. 24. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/55 anonim ***** válasza:
4%
Rohadjon meg ez a vallásos kreténség.
2019. jún. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!