Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A szüleim kényszerítenek,...

A szüleim kényszerítenek, hogy járjak templomba! Mit tehetek ez ellen?

Figyelt kérdés
Nem vagyok vallás ellenes, de egyszerűen ha nem akarok, akkor miért kell elmennem? Két éve konfirmáltam, addig minden egyes istentiszteleten ott voltam, konfi napokra jártam és egyéb ilyen szarságokra, mikor egyáltalán nem vagyok hívő. Konfirmálás után már nem annyira szigoruan kell járnom, de még mindig ragaszkodnak hozzá. Sőtt, még mindig küldenek konfirmandus találkozókra, hit-napokra és ilyenekre. Hogyan értessem meg velük?

2017. okt. 31. 16:10
1 2 3 4 5 6
 41/55 KZitus ***** válasza:
41%

Szia ismét:-)


Tanácsot kérsz. Engedd meg, hogy hittől, vallástól függetlenül, azt a tanácsot adjam neked: add meg a szüleidnek a tiszteletet, ami alanyi jogon jár nekik.


Legyél velük becsületes, és ne kibúvókat keress, hanem egy jól átgondolt beszélgetéssel, a családi békét megőrizve beszéld meg velük a dolgot, mert ha azt látják, hogy csak elsumákolod a dolgot, elveszítik a beléd vetett (hozzád) bizalmukat, és ez más dolgokban is felszínre kerül majd később, ami újabb problémákat szülhet közöttetek, akár súlyosabbakat is. Hidd el, a becsületesség és az igazság mindig a legrövidebb, és a legjobb út az életben. Az egyik legértékesebb kapcsolat az életben, az a zülő-gyerek kapcsolat, amelyért érdemes dolozni. Erre építhete majd a tivábbi éltedet, és hatással lesz minen féle emberi kapcsolatodra. lehet ezt gyermekként most még fel sem fogod. De anya vagyok, tudom miről írok :-)

2017. nov. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
79%

Mondd meg nekik egyszerűen, hogy te ebben nem hiszel, nem szeretnél ilyenekre menni.

El kell fogadniuk, nem erőltethetik rád.

2017. nov. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:
0%
A tètel most is igaz. Az embereket eszmèk irányítják.
2017. nov. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:
0%

Szinonimák

elv, fogalom, idea, nézet

2017. nov. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
67%
Sajnállak hogy ilyen hülye elvakult szüleid vannak.
2017. nov. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
57%
Kérd meg a szüleid,hogy igazolják pontról-pontra a Biblia állításait.Ígérd meg nekik,ha sikerül mindig ott leszel a templomba.
2017. nov. 19. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:
76%

Hány éves vagy?


A betegesen vallásos emberek SOHA nem fogják megérteni azokat, akik "másban hisznek", de tőlünk elvárnák...


Erőszakos a legtöbb.


S igen is "fájna", ha olyan helyre kellene mennem, amit kényszerítenének s az én érzéseim/véleményem szrt se érne azoknak, akiket szeretnek.

Én se kényszerítek rájuk semmit.


Lehet soha nem fogják fel azt, amit meg akarsz értettni velük.


Tanulj, nőlj fel s repülj ki a fészekből.

Volt egy osztálytársam, akire nagyon erőltették a szülők a vallás...párkapcsolattól kezdve mindenbe beleszóltak, akadályozták az életét. Egy nagyon rendes tiszta szívű lány volt.

A szülők középsuli végére lelkileg szétszedték...

Otthagyta a szülőket, amint lett munka - érthető is volt.

Szüleit anyagilag támogatja, de a közelükbe se megy, főleg a párja miatt is (a szülők elítélnek más vallású/nézetű embereket).

2017. nov. 24. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:
30%

Utolsó, hát nagyon sajnálom, hogy te ilyen rossz példákkal találkoztál, viszont az igazi "vallási fanatikus", aki komolyan veszi a Bibliát, az mindenkihez szeretettel viszonyul, nem ítélkezik, stb...


Kérdező, a szüleid azért szeretnék, hogy templomba járj, mert jót akarnak neked. Mert meg vannak győződve, hogy jó úton járnak, és szeretnék, ha te is megismernéd Istent. Csak sajnos azt nem látják, hogy ez erőltetéssel nem fog menni, és csak még inkább eltávolít téged. Ülj le velük beszélgetni, mondd el nekik, hogy te most nem hiszel, a hitet pedig nem lehet erőltetni, mert a hitnek belülről kell fakadnia.

2017. nov. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:
74%

Úgy látom, nem csak a szülők, hanem minden buta, erőszakos vagy lelki beteg ember elítél mindenki mást... elég baj.

Van elég rossz a világban így is, minek fokozni?

2017. nov. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:
71%

"Ülj le velük beszélgetni"

Ezt csak normális emberekkel lehet, fanatikusokkal nem, itt már kiderült. A kérdezőnél csak ordítozás lenne belőle, hogy "De, igenis jössz, mert csak!"

2017. nov. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!