Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A szüleim kényszerítenek,...

A szüleim kényszerítenek, hogy járjak templomba! Mit tehetek ez ellen?

Figyelt kérdés
Nem vagyok vallás ellenes, de egyszerűen ha nem akarok, akkor miért kell elmennem? Két éve konfirmáltam, addig minden egyes istentiszteleten ott voltam, konfi napokra jártam és egyéb ilyen szarságokra, mikor egyáltalán nem vagyok hívő. Konfirmálás után már nem annyira szigoruan kell járnom, de még mindig ragaszkodnak hozzá. Sőtt, még mindig küldenek konfirmandus találkozókra, hit-napokra és ilyenekre. Hogyan értessem meg velük?

2017. okt. 31. 16:10
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
24%

Azért jellemző, hogy a normális válaszokat milyen szépen lepontozzák itt. Tényleg nincs messze az inkvizíció!

Legalábbis, ha az itteni embereken múlna, már az lenne.

2017. nov. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
78%
#30, pont nem a tudósok állítják, hogy minden a semmiből lett, hanem a vallás szerint teremtett meg Isten mindent hat nap alatt varázsütésre. Ő miből teremtett, bekapcsolta a kreatív módot a Minecraftban? Lehet szarozni a tudósokat, nyugodtan égessétek el őket megint, mint amikor ki merték mondani, hogy a Föld kering a Nap körül, és nem fordítva, aztán majd megint visszakerülünk a középkorba egy mesekönyv miatt. Akkor aztán hajbókolhattok a kereszt előtt meg fizethetitek a tizedet.
2017. nov. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
17%
#32 Tudod ez a mesekönyv a világ leolvasottabb, legnagyobb példányszámban megjelent, legtöbb nyelvre lefordított könyve, nyilván nem ok nélkül. A keresztények nem hajbókolnak a kereszt előtt, erre semmi szükség sincs, ma pedig nem tizedet fizetünk hanem negyvenedet meg ötvenedet (szép magyarosan), biztosan te is láttad már mit vonnak le a fizetésedből különböző jogcímeken. Visszatérve a tudósokhoz: az ősrobbanás előtti állapotokról senki nem nyilatkozik, mert nem tud, senki sem tudja megmagyarázni, hogyan és miből születtek az elemek és minek a hatására alakultak át, honnan volt az erő, a kezdő sebesség, vagyis hogyan lett a semmiből, a nem tudjuk miből mind az, ami van. Mi sem tudjuk keresztények, hogy Isten hogyan teremtette a világot, mert ez számunkra, emberek számára felfoghatatlan, egyszer majd minden titokra fény derül. És nem a világ teremtése a legfontosabb kérdés, ez "sajnos" nem kell az üdvösségünkhöz, sem pedig a földi életünkhöz.
2017. nov. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 Mojjo ***** válasza:
76%

@33:

jelina72!


Ez nagyon érdekes... ugyanis a #30-ban azt írtad, hogy a tudósok azt állítják, minden a semmiből lett, a semmi segítségével. Most meg már azt írod (helyesen), hogy tulajdonképpen nem állítanak semmit, mert az ősrobbanás "előtti" állapotokról, annak kiváltó okáról nincs információnk. És ez valóban így van. Viszont akkor a #30-ban miért próbáltál a tudósok szájába adni akkora ökörségeket - hisz te magad is tudtad, hogy nem igazak! Ejj, jelina32, nagyon úgy néz ki, hogy szándékosan az arcába hazudtál a fórum olvasóinak, csak, hogy rossz színben tüntethesd fel a tudóstársadalmat. Ezeket a módszereket jó szemmel nézi a te istenkéd? Meg úgy amúgy a saját értékrended szerint ez így frankó, így kell ezt csinálni?

2017. nov. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
59%
#33, igen, a legnagyobb példányszámban kiadott könyv, hiszen mindmáig ez a legsikeresebb eszköz az emberek tömegeinek önös célokra való felhasználására.
2017. nov. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
31%
#34: Nevetséges vagy, olvasd el még egyszer a válaszaimat és értelmezd azokat mielőtt ostobaságokat írsz és kiforgatod a szavaimat. A lekezelő stílusod pedig egyáltalán nem meggyőző. Sajnállak.
2017. nov. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 Mojjo ***** válasza:
58%

@36: Oké, nézzük meg akkor együtt.


Először:

"te sem a semmiből lettél a semmi segítségével, úgy ahogy a "tudósok" állítják."


majd:

"Visszatérve a tudósokhoz: az ősrobbanás előtti állapotokról senki nem nyilatkozik, mert nem tud, senki sem tudja megmagyarázni, hogyan és miből születtek az elemek és minek a hatására alakultak át, honnan volt az erő, a kezdő sebesség, vagyis hogyan lett a semmiből, a nem tudjuk miből mind az, ami van."


Szóval először állítanak valamit a tudósok, utána már nem nyilatkoznak. Először azt mondják a semmiből lett minden a semmi segítségével, utána meg már nem tudják, honnan lett minden és hogyan. Kérlek segíts, ez hogyan is illik össze. Rendkívül kíváncsian várom.

2017. nov. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:
31%
Tényleg sajnállak.
2017. nov. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 Mojjo ***** válasza:
51%
@38: Köszönöm az egyértelműsítést, meggyőztél!
2017. nov. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 A kérdező kommentje:
NEM HITTÉRÍTÉST ÉS PRÉDIKÁCIÓT KÉRTEM, HANEM TANÁCSOKAT! Akárhanyan írjátok le, hogy nektek van igazatok, nem fogok megtérni, szóval ti is és én is időt spórolnánk azzal, ha nem írnátok feleslegesen hülyeségeket ide.
2017. nov. 9. 21:33
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!