Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi! Eszetekbe...

Jehova tanúi! Eszetekbe jutott már az valaha is hogy tévedtek a szervezetet elhagyókkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Figyelem azt írtam hogy elhagyókkal nem pedig azt hogy kiközösítettekkel. Ugyan is nem az erkölcsi okokat firtatom azok vitán felül állnak.

Hanem azokról beszélek akik azért hagyják el a szervezetet mert azt állítják hogy nem az igazságot tanítja az Őrtorony.

Gondoltatok már arra hogy igazuk van és hogy azért fordulnak el a szervezettől mert nem az igazság van ott?


2017. nov. 10. 12:56
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

coccomaci!


Na végre! Nehezen de eljutottunk oda ahová kellett. Nincs felesleges információ csak a lényeg. Köszönöm! Ez jó volt!


10. kommentelő!


Már majdnem azt hittem hogy te megértetted a lényeget aztán eljutottam az olvasásba írásod 2. feléhez és ott egy csomó felesleges információt közöltél.

Viszont nagyon köszönöm az őszinteségedet nagyon-nagyon ritka az amikor egy Jehova tanúja ennyire őszinte és bevallja hogy mit gondol.

A pedofil botrány egy szörnyű dolog ,de én személy szerint ezzel nem foglalkoznék.

De az szintén dicséretes hogy elismered és nem tagadod mint a legtöbben hogy hibáztak az érintett Jehova tanúi.


"Minden nap olvasom a Bibliát. Pál leveleit nagyon szeretem, hisz képet ad az első századi keresztény gyülekezetről."


Ezt örömmel veszem tudomásul. És ezzel együtt szeretném figyelmedbe ajánlani a Római levél 8. fejezetét. Sőt ha leírod a meglátásodat ezzel kapcsolatban azt szívesen venném.


"Elvitathatatlan tény azonban az összetartás, az hogy katasztrófa helyzetben azonnali, önfeláldozó segítséget nyújtanak a testvérek."


Azért én bátorkodom ezzel még is vitába szállni. Teszem ezt azért mert katasztrófa idején érdekes módon nem csak Jehova tanúit lehet látni a segítők között!

S az is tény hogy nem csak Jehova tanú között van összetartás.


"Egyedül álló a világméretű prédikálás, a katonai szolgálat megtagadása, a vér elutasítása, a felnőtt keresztelés, a szentháromság tagadás."


Kérlek bocsásd meg nekem de ismét vitába szállok a kijelentéseiddel! A világméretű missziós munkát nem Jehova tanúi kezdték el és napjainkban is folyik. Jehova tanúi legjobb esetben is csak bekapcsolódtak ebben a munkába és ha az összképet nézzük akkor nem olyan nagy az ő világméretű munkájuk mint ahogyan azt hiszik.

Csak sok infóval nincsenek tisztában.

Nagyon sok szervezet és keresztény közösség foglalkozik missziós munkákkal. Csak egyet említenék meg amelyiket biztosan ismerik Jehova tanúi is. A Gedeon társaság lenne az!


A katonai szolgálatot pontosabban a fegyverfogást megtagadók sem csak Jehova tanúira jellemzők. A közelmúlt egyik filmes alkotása is bizonyítja ezt: A Fegyvertelen katona

Ezt biztosan ismered te is. Természetesen nem csak ez az egy ember tagadta meg a fegyveres szolgálatot de ez most egy nagyon is felkapott és ismert történet.

De az ő története példása bemutatja azt hogy hitéből fakadóan hogyan is cselekedett. S tette mindezt úgy hogy a háború legmélyebb poklát is megjárta.

Hiszem hogy mennyei Atyánk megtartó kegyelme által élte túl az egészet és hogy Atyánk dicsőségét szolgálta ez a történet is.


Keresztelkedés. A legtöbb keresztény egyházban felnőtt keresztség van. Ez sem egy olyan kitétel amely csak Jehova tanúira jellemző!


A szentháromságot sem csak Jehova tanúi tagadják. Tapasztalatom szerint nagyon lassan de növekszik azok száma akik elutasítják a háromságot.


A vér elutasítását hagytam utoljára. Nos azt hiszem ez az egyetlen dolog amiben Jehova tanúi valóban egyedül állóak. Bár nem vagyok benne teljesen biztos.

De ismeretem szerint ez csak és kizárólag Jehova tanúira érvényes.


"Ezek összesége meggyőz arról, hogy nincs jobb vallás, kevesebb hibával."


A vallás az a kereszténység amennyiben a Bibliára alapozod hitedet. Már pedig tudtommal Jehova tanúi ezt állítják még akkor is ha ez a Biblia az Ú.V.F.

Amiről te beszélsz az nem más mint az egyházad. Azt én is vallom és hiszem hogy a keresztény vallás az igazi vallás az összes közül. (értsd. a keresztény vallások kívül vallások pl. hinduizmus a muszlim vallás vagy a buddhizmus stb.)

Hogy a keresztény valláson belül melyik egyház magyarázza a legjobban a Bibliát na az a legnagyobb vitát generáló kérdés az egész világon.

Történetesen hogy melyik az igaz egyház. Véleményem szerint nincs ilyen egyház de jelentős különbségek azok vannak.

2017. nov. 11. 12:22
 12/15 anonim ***** válasza:
0%
Azt írtam, hogy mivel az összes jellemző, amit felsoroltam megvan együtt, ezért meggyőződésem az, hogy a számomra megfelelő vallásban vagyok.
2017. nov. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

"Azt írtam, hogy mivel az összes jellemző, amit felsoroltam megvan együtt, ezért meggyőződésem az, hogy a számomra megfelelő vallásban vagyok."


Köszönöm a válaszodat!

Meg fogom fogalmazni hogy én miért vagyok meggyőződve arról hogy az Őrtorony szervezet nem a megfelelő ÚT amelyet követni kell! (ki írok egy külön kérdést!)

Amelyre majd bárki szabadok reagálhat ,kulturált módon!

2017. nov. 12. 09:43
 14/15 Tantételbeli ***** válasza:
100%

Kedves coccomaci!


"Igyekszem szilárd alapokra építeni a hitemet a Biblia alapján."


Ez nagyon szépen hangzik, de mindketten tudjuk, hogy ez így nem teljesen igaz. Te és a kedves Tanú hívők is mindannyian nem (elsősorban) a Bibliát követitek, hanem a Vezető Testület által kreált tanokat, amire azt mondják, az az "igazság".


Ezek a tanok/bibliaértelmezések/"új világosság" az Őrtorony hasábjain jelennek meg (tanulmányozásra szánt példány, jelenleg), amit nektek feltétel és kérdés nélkül EL KELL FOGADNOTOK! Te is tudod, hogy így van, más elképzelésnek nincsen helye, csakis annak, ami le van írva az Őrtoronyban. Aki ezeket az értelmezéseket megkérdőjelezi, mégha teljesen a Szentírás alapján érvel is, azt az illetőt "hitehagyásért" kiközösítik, annak minden káros (és Bibliaellenes) folyamodványával együtt. (Még saját rokonaitól, családtagjaitól is megfosztják, tudod te, miről beszélek)


"Nincs okom elhagyni Jehovát, vagy hátat fordítani Neki."


Kérlek szépen, nagyon figyelj rám gy picit. Senki sem akar elszakítani téged az egyedüli, egyetlen igaz Istentől. Éppen ellenkezőleg! Mi is az Ő imádói vagyunk. Szeretjük, tiszteljük és imádjuk a Biblia Istenét, ahogyan te. Nem vagyunk istentagadók, sem "hitehagyottak". Ez utóbbi fogalmat egyházad arra érti, aki kilép közületek, de sértö és igazságtalan eme jelző velünk szemben, mert mi SZERETJüK ÉS IMÁDJUK ISTENT, Krisztust megváltónknak tartjuk és hiszünk az összes csodás isteni ígéretben, az örök életben.


Ennélfogva rólunk írod, hogy "Őszintén sajnálom Őket. A Bibliában leírt többféle földhöz, talajhoz hasonlítanak a szívállapotuk, de nem a jó földhöz."


Ezek szerint csak az lehet "jó föld", aki Jehova Tanúja"? Más nem? Mi mindannyian, akik szeretjük és imádjuk Istent, nem lehetünk "jó föld"? Miért nem? Azért, mert nem értünk egyet veletek az 1914-es (egyébként is meghiúsult) jövendöléssel, vagy mert felismertük, hogy életellenes tanokat hirdettek a "vérkérdésben", és egy bürökratikus/tekintélyelvű/hierarchikus emberi/vezetőségen alapuló rendszert követtek (amiről nem átállják vezetőid azt állítani, hogy teokratikus . jóllehet ahhoz semmi köze.)?


"Minden nap olvasom a Bibliát"


Helyes, tedd azt, jól teszed, mi is azt tesszük. De tudod, mi a különbség? Az, hogy mi a színtiszta Szentírást olvassuk, és Isten Szelleme közvetlenül megérteti velünk, miről olvasunk, Nem akarlak megbántani, de ez nálad (azért) nem működik, mert te a Társulat irományai alapján érted/értheted Isten Szavát, amit neked előirnak. Nézz magadba őszintén, tiszta szívvel és tudod, hogy igazam van.


Isten fiai dicsőséges szabadságára csakis a Szellem által juthatsz el, nem egy felekezet által.


Imádkozom érted is, és minden kedves Tanúért, hogy felismerjék ezt.

2017. nov. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Kiírtam a kérdésemet 12. válaszoló!


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..

2017. nov. 13. 18:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!