Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Más is gondolja úgy, hogy...

Más is gondolja úgy, hogy Ferenc Pápa a kereszténység nagy árulója?

Figyelt kérdés
Sok keresztény ember tett nagyon rosszat a kereszténység nevében, és mészárolt le más felekzethez, vagy más hithez tartozókat. De Ferenc Pápa képes a saját egyházának híveit veszélynek kitenni azzal, hogy migránsok befogadására buzdít, olyan migránsokéra, akik nem tisztelik a keresztényeket. Más is egyetért ezzel?

2017. dec. 1. 11:38
1 2 3 4 5 6 7
 11/69 anonim ***** válasza:
60%

"Vajon már az utolsó időket élnénkk?"

Jézus óta igen.

(Zsidó 1,1 Minekutána az Isten sok rendben és sokféleképen szólott hajdan az atyáknak a próféták által, ez utolsó időkben szólott nékünk Fia által, )

De hogy mennyire a világ végéhez közel, azt nem feltétlen tudni

2017. dec. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/69 anonim ***** válasza:
63%

Jézus ezt mondta a világ végéről:


24,36 Arról a napról és óráról pedig senki [1 Thess. 5,2.] sem tud, az ég angyalai sem, hanem csak az én Atyám egyedül.


24,37 A miképen pedig a Noé napjaiban [1 Móz. 6,11-13. Luk. 17,26.27.] vala, akképen lesz az ember Fiának eljövetele is.


24,38 Mert a miképen az özönvíz előtt való napokban esznek és isznak vala, házasodnak és férjhez mennek vala, mind ama napig, a melyen Noé a bárkába méne.


24,39 És nem vesznek vala észre semmit, mígnem eljöve az özönvíz és mindnyájukat elragadá: akképen lesz az ember Fiának eljövetele is.

2017. dec. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/69 anonim ***** válasza:
24%

A kereszténység, a II. század óta, teljesen letért a helyes keskeny útról.

DE az ígéretéhez mérten, az utolsó napokban, kiszabadítja azokat, akik az igazsághoz ragaszkodnak, és egybe gyűjti őket, minden nemzetből.

2017. dec. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/69 anonim ***** válasza:
22%

Azt lehet tudni, hogy az utolsó időket éljük, elég közel e mostani világ végéhez, mind Jézus Krisztus, mind Pál apostol szavaiból (Máté 24. ill. 2Tim 3,1-4).


Az is elég biztosnak látszik, hogy Ferenc pápa ebben az időszakban egy fontos szereplő lesz. De az, hogy Isten oldalán, az egyáltalán nem biztos.


Az Úr, Jézus Krisztus elmondta, hogy jönni fognak majd hamis próféták, akik el fogják hitetni, ha lehet, még a választottakat is (Máté 24,24). Sőt a Jelenések könyve külön is kiemel közülük egy olyan hamis prófétát, aki az utolsó időben jön el, és az antikrisztusi világrendet fogja építeni, és ismert lesz az egész világon (Jel 16,13-14)

2017. dec. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/69 anonim ***** válasza:
66%

Drága Kérdező... van itt baj.

Ezzel a migránsgyűlölettel rendesen szembemégy a krisztusi tanításokkal.

"Szeresd felebarátodat, mint magadat."

Mindenki a felebarátod, nem csak a keresztények!

2017. dec. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/69 anonim ***** válasza:
51%

A kereszténység Kr u. 325-ben letért a krisztusi útról amikor politikai érdekből államvallás lett.

Ferenc pápa most visszatért az eredeti evangéliumi krisztusi útra. Ez az állítólagos "keresztények" egy részének nem tetszik.


Egy Jézust követő ember soha nem mondhatja azt, hogy a jövevényt nem fogadja be, az elesettet nem emeli fel, a beteget nem gyógyítja, a nélkülözővel nem osztja meg amije van.

Akit a félelem (pláne a mesterségesen gerjesztett félelem) megakadályoz abban, hogy helyesen cselekedjen az nem igazán tanítványa Krisztusnak.


3 Móz. 19,34

"Olyan legyen néktek a jövevény, a ki nálatok tartózkodik, mintha közületek való benszülött volna, és szeressed azt mint magadat, mert jövevények voltatok Égyiptom földén. Én vagyok az Úr, a ti Istenetek."


Mit lehet ezen másképp érteni, mint ahogy Ferenc pápa tanítja?!

2017. dec. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/69 A kérdező kommentje:
A Mózesi könyv alapján igaza van a pápának. De a zsidók elnyomottak voltak jövevényként. Itt meg ha szeretettel bánok a muszlimmal, akkor is elnyom engem. Amikor indultak az első hullámban 2015-ben, akkor én voltam az egyik, aki legjobban sajálta őket, amíg nem volt a debreceni meg a körmendi nagy akciójuk nekik.
2017. dec. 1. 16:33
 18/69 anonim ***** válasza:
14%

"Szeresd felebarátodat, mint magadat. Mindenki a felebarátod, nem csak a keresztények"


Drágaszág 15, ha hagyod a liberálmákonytól veszni a keresztényeket és magadat (!) és a hazádat - akkor őket és magadat és a hazádat bizony nem szereted.


A 'kici kínaiak' úgy jöttek a világ kereskedelmi hálózatába bekapcsolódva, hogy nem verik szét a keresztény kultúrkört.

És halál szorgalmasan dolgoznak, nem tunyán, élvhajhászón lesik a gigantikus szaporulatú családjaikkal a segílyt - az is más kultúra, a muszlim is.

Ők, a kínaik, vietnámiak nyitva vannak Karácsonykor, de nem bántják a keresztet a templom tetején - így is lehet, nem robbantgatják a hívőket.


Hunyadi véleményem szerint kitűnő hazafi és keresztény volt, és megvédte a keresztény Európát.


De mindegy is, hiába tépjük itt magunkat, pazaroljuk a drága időnket

- úgyis elvész minden, a világnak így lesz vége :(


"A világ így ér véget

Nem bummal, csak nyüszítéssel".

T.S. Eliot

2017. dec. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/69 anonim ***** válasza:
27%
#15: Jézus az irgalmas szamaritánust állította elénk példának. Nem vitte haza a sérült zsidót, hanem egy fogadóban helyezte el, és pénzt hagyott az ápolására.
2017. dec. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/69 Alex Fly ***** válasza:
41%

Nos, sokan mondanak ilyesmit. Az az igazság, hogy Ferenc nem igazán jó katolikus pápa. Ahhoz túlzottan keresztényi.

Komolyan veszi azt, amit Jézus mondott (Mt 25:34-46):

Új fordítás (MBT) - Máté evangéliuma 25,34. "Akkor így szól a király a jobb keze felől állókhoz: Jöjjetek, Atyám áldottai, örököljétek a világ kezdete óta számotokra elkészített országot.

35. Mert éheztem, és ennem adtatok, szomjaztam, és innom adtatok, jövevény voltam, és befogadtatok,

36. mezítelen voltam, és felruháztatok, beteg voltam, és meglátogattatok, börtönben voltam, és eljöttetek hozzám.

37. Akkor így válaszolnak neki az igazak: Uram, mikor láttunk téged éhezni, hogy enned adtunk volna, vagy szomjazni, hogy innod adtunk volna?

38. Mikor láttunk jövevénynek, hogy befogadtunk volna, vagy mezítelennek, hogy felruháztunk volna?

39. Mikor láttunk betegen vagy börtönben, hogy elmentünk volna hozzád?

40. A király így felel majd nekik: Bizony, mondom néktek, amikor megtettétek ezeket akárcsak eggyel is a legkisebb atyámfiai közül, velem tettétek meg."

41. "Akkor szól a bal keze felől állókhoz is: Menjetek előlem, átkozottak, az ördögnek és angyalainak elkészített örök tűzre.

42. Mert éheztem, és nem adtatok ennem, szomjaztam, és nem adtatok innom,

43. jövevény voltam, és nem fogadtatok be, mezítelen voltam, és nem ruháztatok fel, beteg voltam, börtönben voltam, és nem látogattatok meg.

44. Akkor ezek is így válaszolnak neki: Uram, mikor láttunk téged éhezni vagy szomjazni, jövevénynek vagy mezítelennek, betegen vagy börtönben, amikor nem szolgáltunk neked?

45. Akkor így felel nekik: Bizony, mondom néktek, amikor nem tettétek meg ezeket eggyel a legkisebbek közül, velem nem tettétek meg.

46. És ezek elmennek az örök büntetésre, az igazak pedig az örök életre."

2017. dec. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!