Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Más is gondolja úgy, hogy...

Más is gondolja úgy, hogy Ferenc Pápa a kereszténység nagy árulója?

Figyelt kérdés
Sok keresztény ember tett nagyon rosszat a kereszténység nevében, és mészárolt le más felekzethez, vagy más hithez tartozókat. De Ferenc Pápa képes a saját egyházának híveit veszélynek kitenni azzal, hogy migránsok befogadására buzdít, olyan migránsokéra, akik nem tisztelik a keresztényeket. Más is egyetért ezzel?

2017. dec. 1. 11:38
1 2 3 4 5 6 7
 21/69 anonim ***** válasza:
81%

Kedves kérdező, ha keresztény lennél és nem álkeresztény, ha valóban hinnél Krisztusban, eleve nem foganna meg gondolataidban már a kérdés sem. Sajnos a hozzászólásaid még jobban megerősítenek ezen véleményemben.


"azt, hogy a veszélyes dolgoktól nem fél. És nem próbálja a saját nyáját védeni, azt nem pártolom benne."


Mondod te, szemben veled mit mond Krisztus? Ne félj! Hányszor is mondja el, hányszor is szerepel a Szentírásban? Sokszor, te még is a krisztusi igének tökéletes ellentét hirdeted.

Talán a háborúk elől menekülők, az éhezők nem Isten nyája, akit a pápának kötelessége védeni? Ők nem Isten gyermekei, csak te, aki Krisztus igéjével ellentétes dolgokat hirdetsz?


"olyan migránsokéra, akik nem tisztelik a keresztényeket"

Szóval ismered az összeset személyesen? Ez igen tiszteletreméltó dolog, máskülönben már az állításod önmagában hazugság. Kinek is az eszköze a hazugság? Az biztos, hogy Istentől nem jön.


Igen, sajnos vannak olyan migránsok is, akik nem tisztelik a keresztényeket, sőt a nőket sem, sőt a más kultúrájú embereket sem. De biztos mind ilyen? Azt mondod, hogy evangélikus vagy. A nácizmus idején volt több evangélikus lelkész is, akik kiszolgálták az akkori rezsimet. Helyes lenne nekem is általánosítani és ezt kivetíteni akár rád is? Nem, mert tudom, hogy sok evangélikus lelkész meg az élete árán mentette a zsidókat.


Talán érdemes lenne picit elgondolkozni, hogy mit jelent Krisztus követése, mit jelent kereszténynek lenni.

2017. dec. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/69 anonim ***** válasza:
59%

21-es ez a könnyfakasztó szentbeszéd akkor [lenne] hiteles, ha befogadtál 5-6 szelíd békés muszlimot, vagy min. egyet - amolyan 18-25 közti katonai kiképzésben átesettet, és taníttatod őket, keresztényi szeretettel. (Szíriában 6 év kötelező tanulás, 6-12-ig és utána jön a kötelező kemény katonai kiképzés)


Egyébként csak arról van szó, hogy az "öngyilkos liberalizmus " "elvette a védekező képességedet"


Nobel-díjas írónk, KERTÉSZ IMRE írja:


"Arról volna szó, ahogyan a muzulmánok elárasztják, s majd birtokukba veszik, magyarán elpusztítják Európát; ahogyan Európa mindezt kezeli, az öngyilkos liberalizmusról és az ostoba demokráciáról; demokráciát és szavazási jogot a csimpánzoknak.

Mindig ez a vége: a civilizáció eléri azt a túltenyésztett állapotot, amikor többé már nemcsak hogy képtelen rá, de már nem is akarja megvédeni magát; amikor, látszólag értelmetlen módon, a saját ellenségeit imádja. Ráadásul mindez nem mondható el nyilvánosan."



idézet helye: Kertész Imre: A végső kocsma. Magvető,2014,224.o.


Gondolkozzatok el ezen.

2017. dec. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/69 anonim ***** válasza:
55%

#22


Azt mondod, hogy akkor lenne hiteles, ha már befoagtam volna többet.

Ezen analógia alapján a te írásod is pont annyira hiteles, vagy még annyira sem. Téged hány atrocitás ért személyesen, amit iszlamisták vagy muzulmánok követtek el? Megerőszakoltak, megkéseltek, vagy bármi más? Ha nem, akkor hiteltelen amit írsz. Nem azért mert én mondom, hanem mert az én írásomat ugyan ezen mércével mérted.



Tudomásom szerint Kertész Imre nem volt keresztény, így számomra teljesen lényegtelenek a szavai, mondhatnám szavainak nincs súlya. Engem Krisztus szava érdekel, nem bármilyen más írói, aki még csak nem is keresztény.


Szándékosan fogalmaztam ilyen erősen, mielőtt bárki megrökönyödne rajta. Ha két látásmód szemben áll egymással, a krisztusi példa és egy emberé, legyen bármennyire elismert író, akkor számomra Krisztus példája hiteles és követendő egyedül. Ha pedig az adott emberi gondolat teljesen szembe megy Krisztus példájával, akkor az egészen biztos, hogy nem Istentől származik, hanem valaki más sugallta.

2017. dec. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/69 anonim ***** válasza:
100%
Hálistennek én ateista vagyok. Amúgy az egyház tervesztese az egész világon összefügg az elmélet es a gyakorlat brutális szemben állásával. Gondoljatok csak bele: melyikőtök fogadna be egy hajléktalan házaspárt akinek a női tagja mindennapos várandós? Ferenc arra törekszik szemben pl a magyar klerussal hogy a vallast emberkozelibbe tegye. Ezért nem népszerű nálunk.
2017. dec. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/69 anonim ***** válasza:
47%

"Téged hány atrocitás ért személyesen, amit iszlamisták vagy muzulmánok követtek el? Megerőszakoltak, megkéseltek, vagy bármi más?"


Ember! Vaksi vagy, vagy ostoba? napi szinten ölik a keresztényeket, a koptokat, és máshol is a muszlimok! Miről beszélsz? Nem kell ahhoz hogy engem öljenek, hogy ezt észrevegyem, és hogy emberi részvétet érezzek a keresztényekért!!!!!!

Legalább ezt olvasd, ha már a Nobel-díjasunk nem üti meg a szintet nálad:

[link]


Sajnálom a keresztény európai kultúrát - mert veszni fog a rázúduló horda miatt és ezt a Nobel-díjas írónk pontosan leírta -az egy dolog hogy téged nem érdekel, mert nem "keresztény" Ember, európai.


Odamentek a kőgazdag rohadt amerikaiak olajért és szétdúlták a kultúrájukat, kirabolták őket a gyarmatosítók - most pedig UGYANAZOK(!!!!) Európára zúdítják az elkeseredett tömeget, jönnek is bosszúból szétdúlni a mi kultúránkat.

2017. dec. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/69 anonim ***** válasza:
65%

Nem gondolod, hogy kicsit kettős a mércéd?

Tőlem elvárod a hiteles íráshoz, hogy személyesen tapasztaljam meg a bevándorlókat, a te igazadhoz pedig elegendő a híreket hallgatnom (lehetőleg echo és mtv-t)). Esetedben miért nincs szükség a személyes tapasztalatra? Miért lehet hiteles a te írásod és az enyém hiteltelen, ha pont ugyan annyi a tapasztalatunk?


Mindegy, már megszoktam.


Igen, valóban sok keresztény testvérünkkel végeznek a közelkeleten, de elárulok egy titkot. Muzulmánokat is ugyan úgy ölnek az iszlamisták. Sőt sok muzulmán pont az iszlamisták üldözése miatt menekült. Na ezt rakd össze, ha feléri a logikád. Bizonyára szelektív a figyelmed és elsiklottál a felett, hogy legutóbbi tömegmészárlás alkalmával egy mecsetnél robbantottak.


Kertész véleményére pedig azért tojok ebben a kérdésben, mert mint írtam, Krisztussal teljesen ellentétes véleményen van. Nem pedig azért, mert nem keresztény. Egyébként irodalmi munkájáért kapott elismerést, nem világnézete miatt, így irreleváns, hogy Nobel-díjas.


Egyébként bosszúból jönnek, vagy azért, mert nem maradt megélhetésre lehetőség? Az afrikai meneültek azért vágnak neki csónakokban a Földközi tengernek, ahol sok ezren vesznek oda, mert bosszúra szomjaznak, vagy azért mert nincs mit enni? Gondolkozol is néha, vagy teljesen benyaltad a kormány szavait és úgy félsz tőlük, hogy egyel sem találkoztál még?

2017. dec. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/69 anonim ***** válasza:
37%
26 os szállj le rólam, légyszíves, unom és szintalatti az írásod, nem érdemes vitatkozni veled. Nem kellett, hogy engem kínozzanak halálra az ávósok, hogy tudjam, hogy keresztényellenes, magyarellenes, emberellenes amit csinálnak. És még sorolhatnám a példákat.
2017. dec. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/69 anonim ***** válasza:
100%
Szívből elnézést, ha úgy véled rád szálltam. Igyekeztem pusztán a kérdésre válaszolni, csak valaki egyből késztetést érzett, hogy kommentálja a válaszomat, aki nem a kérdező volt.
2017. dec. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/69 anonim ***** válasza:
75%

Ha olyanokat fogadunk be, akik nem menekültek, hanem gazdasági bevándorlók, akik segélyekért jönnek, akkor nem fogunk tudni olyanokat befogadni, akik valóban menekültek, és valóban be kellene őket fogadni.


DE ahogy írtam, az irgalmas szamaritánus sem fogadta házába a sérült zsidót. Nem irigységből, hanem azért, mert a két nép viszonya ellenséges volt. Akik önvédelemből és nem irigységből nem akarják befogadni a kereszténységgel és Európával ellenséges tömeget, azok azt pártolják, hogy a helyszínen segítsenek nekik. Folynak az építkezések, kapnak ruhát, élelmiszert, csak nem itt, hanem ott.

2017. dec. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/69 anonim ***** válasza:
73%
Ferenc pápa naiv volt, és elsősorban segíteni szeretett volna, de ma már nem beszél arról, hogy fogadjuk be a migránsokat.
2017. dec. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!