Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Más is gondolja úgy, hogy...

Más is gondolja úgy, hogy Ferenc Pápa a kereszténység nagy árulója?

Figyelt kérdés
Sok keresztény ember tett nagyon rosszat a kereszténység nevében, és mészárolt le más felekzethez, vagy más hithez tartozókat. De Ferenc Pápa képes a saját egyházának híveit veszélynek kitenni azzal, hogy migránsok befogadására buzdít, olyan migránsokéra, akik nem tisztelik a keresztényeket. Más is egyetért ezzel?

2017. dec. 1. 11:38
1 2 3 4 5 6 7
 61/69 anonim ***** válasza:
53%

Nekem nem a számokkal van vitám, hanem a hazugságok terjesztőivel. Ez esetben veled, illetve a hazugságok atyjával.

A sok számhoz pedig eddig egyszer sikerült valós személyt is csatolni, aki mellesleg már nem pap. Tehát újabb hazugságok.


Ne beszélj ökörséget, Luther nem döbbent meg a homoszexualitáson, inkább azon döbbent meg, hogy a fél római klérusnak zabigyerekei voltak és olykor a római utcalányokat látogatták. Gondolom majd mondod rendkívüli inteligenciáddal, hogy ezzel titkolták másságukat.


De, Isten egy látható Egyházat alapított, ami látható kövekből áll. Péter volt az alapkő, Krisztus pedig a szegletkő. Aki ezt tagadja, az a Bibliát tagadja.


Érdekes, hogy korábbi posztodban Luthert tanait még eszményinek tünteted fel; "új szervezet alakítása, Isten tökéletes akaratának megfelelően", most pedig már ördögi korlátokkal illeted. Picit lehetnél következetesebb.

Vagy ha nem lettek volna ördögi korlátai a korai reformációnak, akkor nem lenne szükséges a sok neoprotestáns, olykor álkeresztény szekta? Értem én ennek a logikáját, csak miért nem mondod ki nyíltan?


Még néhány észrevétel.

Újabb hazugságod, hogy a prédikáció nem anyanyelven folyt. Minden országban mindig anyanyelven folyt a prédikáció.

A nyelveken szólást senki sem tiltotta, a reformátorok sem, állításoddal ellentétben, csupán az értelmetlen hablatyolást nem tartották nyelveken szólásnak. Mert nem is az.

A csecsemőkeresztséget továbbra sem tiltja a Biblia, olvashatod benne, hogy az apostolok is megkeresztelték a megtérők egész házanépét, vagy gondolod senkinek sem volt gyermeke akkoriban?

Nézd meg Kálvin, a másik nagy reformátor miként vélekedett bölcsen:

"... a mi korunkban néhány elmeháborodott súlyos zűrzavart keltett a gyermekkeresztség körül, és mindmáig nem szűntek meg lármázni, nem tehetem meg, hogy dühöngésük megzabolázása végett ne csatoljam ide az alábbi kiegészítést."


Igazad van, fejétől bűzlik a hal, olvasd el egy pünkösdi karizmatikus felekezet vezetőjéről szóló cikket:

[link]

2017. dec. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/69 anonim ***** válasza:
25%

A hazugságokat a római katolikus egyház terjeszti. Például a csecsemőkeresztséget illetően. Amit sajnos átvett Luther és Kálvin is, de később ezeket a korlátokat - amit a hazugság atyja terjesztett - lerombolta Isten a baptistáknak adott kijelentésein keresztül.


A reformáció a hitből való megigazulást bibliai elvét hirdette a búcsúcédulák helyett, amit a hazugság atyja hintett el a római felekezetben, de ez az akadály is leromboltatott, hála Istennek.


Ha valaki tesz egy-két lépést előre, az még nem biztos, hogy elér a célig, akkor sem ha jó úton indul el. Ez a helyzet -ahogy írtam - az 500 éve elindult reformációval. Jó lépések voltak, Isten tökéletes akaratában, de mégsem volt tökéletes megtérés Isten igazságához a hazug tanításokból, hamis vallási gyakorlatokból, lásd csecsemőkeresztség hazug tanításának a megtartása, stb.

Tehát a lépések jók voltak, a teljes folyamat azonban nem nevezhető eszményinek, a teljes megtérés hiánya miatt.


"A sok számhoz pedig eddig egyszer sikerült valós személyt is csatolni"-véled.

Több személyt megneveztem, akik ezeket állították.


"Luther nem döbbent meg a homoszexualitáson, inkább azon döbbent meg, hogy a fél római klérusnak zabigyerekei voltak és olykor a római utcalányokat látogatták. Gondolom majd mondod rendkívüli inteligenciáddal, hogy ezzel titkolták másságukat."-írod


Egyezzünk meg abban, hogy Luther Márton megdöbbent a római katolikus papok erkölcstelenségén, azaz észrevette, hogy fejétől bűzlik a hal. Nem is kicsit.


"De, Isten egy látható Egyházat alapított, ami látható kövekből áll. Péter volt az alapkő, Krisztus pedig a szegletkő. Aki ezt tagadja, az a Bibliát tagadja."-véled.

A látható egyházban egyetértünk. De ez nem egy emberi szervezet, ahogy sok nagyon buta vallásos ember gondolja. Jézus a szegletkő, ebben is egyetértünk. Péter neve kövecskét jelent, Jézus pedig egy kőszikláról beszélt, ez szójáték volt az eredetiben. Azon felül a Biblia szerint Péter volt a körülmetéltek apostola, Pál a körülmetéletlenek (pogányok) apostola.


"Újabb hazugságod, hogy a prédikáció nem anyanyelven folyt. Minden országban mindig anyanyelven folyt a prédikáció."-véled.

Legfeljebb tévedés, nem hazugság. Tudomásom szerint latin volt a mise nyelve Magyarországon, és minden országban, magyar nyelvre először Károli Gáspár fordította le a reformáció hatására. A róm kat papok szerettek volna tovább hazudni a népnek, bűcsűcédulákról, stb. a Biblia lefordítása Isten tökéletes akarata volt.


"A nyelveken szólást senki sem tiltotta, a reformátorok sem"-véled.

Rosszul tudod, sajnos még a baptisták is tiltják, a mai napig is. Ma a Szent Léleknek ez az ajándéka kb. kettéosztja a keresztény világot, a maradibb fele tiltja.


Kálvin tévedett a csecsemőkeresztséget illetően, sőt az örömet, a nevetést is szinte betiltotta, ezeket nem tartom bölcs lépésnek, ezért az 500 éve lezajlott reformáció nem eszményi volt, csupán néhány lépés a kereszténység megújulása felé, az ördögi vallásos hazugságok hálójából való szabadulás útjában.

2017. dec. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/69 anonim ***** válasza:
76%

"Újra ismételni szeretném, hogy ezek a százalékos becslések nem az én elméletem, hanem a római kat egyház egyes papjainak a becslése."

Óriási kerekek a kocsi alatt!

Én meg ismétlem, perverz vagy ezekkel az alattomos "egyes papok" "százalékos becslésével".

100%-ban perverz és torz vagy.

Tőled bűzlik ez a téma.

Egy random válaszoló becslését és véleményét hallottad.

És egyébként mi lenne ha normális dologgal foglalkoznál? Ez még nem merült fel benned, ugye?

2017. dec. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/69 anonim ***** válasza:
0%

Inkább azok a papok perverzek, akik az említett szodómiákat elkövették.

Isten áldjon.

2017. dec. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/69 anonim ***** válasza:
53%

"a baptistáknak adott kijelentésein keresztül"


Tehát a baptisták szerinted újabb kinyilatkoztatásokat kaptak? Én ezt elvetem, számomra a kinyilatkoztatás János apostol halálával véget ért. Cirka másfél évezred a különbség a kettő közt.

Szerintem maguk a baptisták se gondolnának ilyen eretnekséget, egyszerűen másként értelmezik a Bibliát.


Egyébként mutass egyetlen egy mondatot, ami megtiltja a gyermekek keresztelését.


"A reformáció a hitből való megigazulást bibliai elvét hirdette a búcsúcédulák helyett"


Újfent hazudsz. Most a búcsúcédulákról hazudsz éppen. No se baj, megszoktam. A búcsúcédulák sosem voltak hivatottak a bűnöket megbocsájtani, kiváltani, ezt sosem állították, még a középkorban sem.


"Tehát a lépések jók voltak, a teljes folyamat azonban nem nevezhető eszményinek, a teljes megtérés hiánya miatt."


Te magad nevezted eszményinek, még idéztelek is. Ezt írtad róla: "új szervezet alakítása, Isten tökéletes akaratának megfelelően".


"Teljes megtérés hiánya" érdekesen vélekedsz a nagy reformátorokról, tehát ők nem voltak megtért emberek szerinted.


"Több személyt megneveztem, akik ezeket állították."

Kis Pista meg azt mondja, hogy az IQ-d alulról súrolja a 90-et, én elhiszem neki. Remélem sikerül felfognod a hasonlatot.


"Egyezzünk meg abban, hogy Luther Márton megdöbbent a római katolikus papok erkölcstelenségén"

Luther is római katolikus pap volt... és az erkölcstelenség is csak a felső papság egy részét jellemezte.


"Péter neve kövecskét jelent"

Újfent hazudsz, de megszoktam. A Kéfa arám nyelven van, sziklát, masszív követ jelent, a kis kő, kavics az "evna". De nyugodtan olvass utána.


"Legfeljebb tévedés, nem hazugság."

Tényként állítottad, hogy a prédikáció latin volt és kárhoztattad miatta az Egyházat, szóval elég nagy ordas haugság, nem tévedés. Márpedig a prédikáció mindig anyanyelven folyt. Legközelebb mit találsz még ki?


"Rosszul tudod, sajnos még a baptisták is tiltják, a mai napig is. Ma a Szent Léleknek ez az ajándéka kb. kettéosztja a keresztény világot, a maradibb fele tiltja."


Biztos, hogy nem tiltják, az isteni csodát egyik felekez sem tiltja. Esetleg a hablatyolást, a földön vonaglást és fetrengést, az óbégatást, ezeket igen. Mint számos szektánál, keress róla videókat, van fent pár a neten.


De részemről befejeztem, belőled nem árad más csak a gonoszság, a hazugság, a gyűlölködés, én pedig hajlamos vagyok a válaszban átvenni a kérdő stílusát, ezért inkább elköszönök.

2017. dec. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/69 anonim ***** válasza:
25%

"a baptistáknak adott kijelentésein keresztül"

Tehát a baptisták szerinted újabb kinyilatkoztatásokat kaptak? Én ezt elvetem-írod.

A Biblia régi igazságait újra megelevenítette a Szent Lélek a baptista hívőknek, amit a római katolikus egyház elferdített a hazugság atyja hatására. Tehát nem új igazságok voltak, hanem a Bibliában már kijelentett igazságok újra kijelentése volt a Szent Lélek által.


Újra ismétlem, a reformáció lépései Isten tökéletes akarata szerint valók voltak, de az egész folyamat nem volt "eszményi", azért nem mert nem volt teljes, közel sem. Meghagyták a középkori egyház számos hazugságát, tévtanítását: antiszemitizmus, csecsemőkeresztség, stb.


"Teljes megtérés hiánya" érdekesen vélekedsz a nagy reformátorokról, tehát ők nem voltak megtért emberek szerinted.- Megtértek, de nem teljesen. Megmaradt ez-az a hazugságok és bűnök gyűjteményéből.


"Luther is római katolikus pap volt... és az erkölcstelenség is csak a felső papság egy részét jellemezte."-írod. Most is a felső papságban a legnagyobb a szodómia aránya, egy római pap szerint 98%, egy másik lengyel származású pap (Krzystof Charamsa, 43 éves lengyel teológus) szerint a vatikáni klérus "tele van meleg papokkal".



"Biztos, hogy nem tiltják, az isteni csodát egyik felekez sem tiltja. Esetleg a hablatyolást"-véled.

Baptista keresztény ismerősöktől tudom, hogy tiltják a nyelveken szólást. Ugyanez igaz sok más keresztény gyülekezetre is. Személyes ismerőseim beszámolója alapján tudom, hogy tiltják. A nyelveken szólás megítéléséhez érdemes először szívből megtérni Istenhez a bűneidből, hittel bemerítkezni (megkeresztelkedni). Nem pedig a szodomai róm kat papok gyűlöletét tovább sugározni.


1

Kövessétek a szeretetet, kívánjátok a lelki ajándékokat, leginkább pedig, hogy prófétáljatok.

2

Mert aki nyelveken szól, nem embereknek szól, hanem az Istennek; mert senki sem érti, hanem lélekben beszél titkos dolgokat.

3

Aki pedig prófétál, embereknek beszél épülésre, intésre és vígasztalásra.

4

Aki nyelveken szól, magát építi; de aki prófétál, a gyülekezetet építi.


14

Mert ha nyelvvel könyörgök, a lelkem könyörög, de értelmem gyümölcstelen.


Lehet ezt "hablatyolás"-nak is csúfolni-káromolni, de lehet ez a Szent Lélek ajándéka is. Érdemes ezzel kapcsolatban Jézus szavait megfontolni:


31

Azt mondom azért néktek: Minden bűn és káromlás megbocsáttatik az embereknek; de a Lélek káromlása nem bocsáttatik meg az embereknek.

32

Még aki az ember Fia ellen szól, annak is megbocsáttatik; de aki a Szent Lélek ellen szól, annak sem ezen, sem a más világon meg nem bocsáttatik.


Isten áldjon meg!

2017. dec. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/69 anonim ***** válasza:
25%

helyesbítés: a prédikáció nem, csak az egyházi szertartások (hókusz-pókusz) folytak latin nyelven.


idézet a wikipédiából:


A középkorban a prédikációk jelentőségét az adja, hogy az egyházi szertartások (mise, keresztelés, házasságkötés, elsőáldozás, bérmálás, Szent Kenet feladása, temetés stb.) latin nyelven folytak, amelyet a hívek többsége nem értett, így a pap számára a leghatékonyabb eszköz, amellyel szólni tudott a híveihez a szentbeszéd volt.


A reformáció egyik vívmánya volt, hogy az Istentiszteleteket teljes egészében anyanyelven tartják. A katolikusoknál a mise nyelve egészen az 1960-as évek közepéig (a Második vatikáni zsinat határozatáig) a latin maradt, de a prédikációkat a magyar anyanyelvű papok általában magyarul tartották. Kivétel volt, például, ha magas rangú külföldi vendégek is részt vettek azokon.

2017. dec. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/69 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem. Ferenc pápa az egyik legigazabb hirdetője az Evangéliumnak napjainkban! Isten bátor, őszinte szolgája, a keresztényi szeretet és jámborság hirdetője.

Protestáns létemre imádkozom érte, hogy Isten segítse munkájában és nyissa fel az álkeresztények szemét, hogy rácsodálkozzanak Krisztus valódi arcára!

2018. aug. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/69 anonim ***** válasza:
Szerintem is egy Áruló.Gondolj csak bele ha az Ördög jézust is képes volt megkisérteni akkor mennyivel könnyebb dolga lehet az emberekkel.. Én bár keresztény vagyok de nekem a Pápa személye nem jelent semmit.Hogy Péter apostol utóda lenne az egy dogma aminek nincs bibliai alapja.Volt Péter apostol és Jézus Péterre épitette Egyházát ez igaz.de ennek már 2000 éve és nem tettt rólla említést sem Jézus sem az Apostolok hogy majd egy valaki közülük vagyis mai szemmel egy a biborosok közül lesz vki Péter utóda.Ennyi.
2018. okt. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!