Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem megalázó az istent imádni,...

Nem megalázó az istent imádni, csak azért hogy életben hagyjon minket?

Figyelt kérdés

2017. dec. 3. 17:54
1 2 3 4 5 6
 21/56 Attila_the_hun ***** válasza:
36%

"A hívő szeretetből követi Istent, az ateista meg gyűlöli az Istent. "


Te pedig hülye vagy, szó szerint az vagy és még még azzal sem vagy tisztában, hogy mit jelent az ateizmus. Hogy a büdös francba, hogy a fészkes fenébe tudnánk olyasmit gyűlölni aminek a létezésében nem is hiszünk?!?

2017. dec. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 anonim ***** válasza:
55%

"Te pedig hülye vagy, szó szerint az vagy és még még azzal sem vagy tisztában, hogy mit jelent az ateizmus. "

Szép nyitás. Tudod, nem az számít, amit mondanak, hanem az, amit cselekszenek.

Ha a magát ateistának valló egyén a gyakorlatban gyűlöli Istent, akkor vajon ateista-e?

A fogalommal magával tisztában vagyok, de próbáljatok gyakorlatiasak lenni:)

2017. dec. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:
57%

"hogy a fészkes fenébe tudnánk olyasmit gyűlölni aminek a létezésében nem is hiszünk?!?"

Ezt magatoktól kérdezd:)

2017. dec. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 anonim ***** válasza:
55%

"Ha a magát ateistának valló egyén a gyakorlatban gyűlöli Istent, akkor vajon ateista-e? "

Ennyire nehéz felfogni, hogy egy átlagos ateista nem gyűlöli Istent, hanem egyszerűen nem is hiszi hogy létezik? A semmit pedig aligha lehet gyűlölni.


Persze vannak olyanok is akik tényleg tagadni próbálják Isten létezését, de még csak rájuk sem igaz, hogy Istent gyűlölik. Ha valamit gyűlölnek az legfeljebb a vallás meg a hit, vagy egy bizonyos istenkép, de Istenben ők sem hisznek. A semmit pedig ők sem tudják gyűlölni.


Csak gondolkodj egy kicsit! Ha gyűlölöm egy sorozat egyik karakterét, akkor szerinted elhiszem hogy az a sorozat valóság?

Így már érted?

2017. dec. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 anonim ***** válasza:
53%

"Ennyire nehéz felfogni, hogy egy átlagos ateista nem gyűlöli Istent, hanem egyszerűen nem is hiszi hogy létezik? A semmit pedig aligha lehet gyűlölni. "

Ennyire nehéz felfogni, hogy mit akarok mondani? Na jó, neked is leírom (lassan):

A fogalommal tisztában vagyok, DE a gyakorlatban az átlag ateista aktívan gyűlöli Istent.

Én kérdezem, hogy akkor ezt hogy?:)

Most nem a definíción vitatkozunk -- essen már le!:)

2017. dec. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 anonim ***** válasza:
53%

"Persze vannak olyanok is akik tényleg tagadni próbálják Isten létezését, de még csak rájuk sem igaz, hogy Istent gyűlölik. Ha valamit gyűlölnek az legfeljebb a vallás meg a hit, vagy egy bizonyos istenkép, de Istenben ők sem hisznek. A semmit pedig ők sem tudják gyűlölni. "

Magyarázkodás:) Ismétlem: a gyakorlat nem ezt mutatja.

Majd én megmondom mi van: sokan helytelenül tartják magukat ateistának. Nagyon sokan ...

2017. dec. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 anonim ***** válasza:

"A fogalommal tisztában vagyok, DE a gyakorlatban az átlag ateista aktívan gyűlöli Istent. "

Olvasd el az utolsó bekezdésem!


Másrészt eleve szó sincs átlag ateistáról, legfeljebb pár százalék szélsőségesről, akikre ilyesmi igaz lenne.

Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy az átlag keresztény a XXI. században még azt hiszi, hogy a Föld lapos meg 6000 éves. Pedig szó sincs erről, ugyanúgy mint az ateistáknál. Van egy hangos ostoba kisebbség, de az átlag ettől még ugyanúgy értelmes ember!

2017. dec. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 anonim ***** válasza:
44%

"Olvasd el az utolsó bekezdésem! "

Elolvastam, rossz példa.


"Van egy hangos ostoba kisebbség, de az átlag ettől még ugyanúgy értelmes ember!"

Te most azt kéred, hogy az általad tetszés szerint definiált dolgokat fogadjam el. Tudomásul vettem a véleményed, te is tedd azt visszafelé.

Szép, amit írsz, de a gyakorlatban nincs így. Nem csak egy kisebbségről van szó (most írom le harmadszor talán:D)

2017. dec. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 anonim ***** válasza:

"Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy az átlag keresztény a XXI. században még azt hiszi, hogy a Föld lapos meg 6000 éves."

Sok keresztény fogadja el a meséket ez tény, ezzel egyetértünk:( Pl. törzsfejlődés.

2017. dec. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 anonim ***** válasza:

"Elolvastam, rossz példa. "

Miért?


"Te most azt kéred, hogy az általad tetszés szerint definiált dolgokat fogadjam el."

Inkább azt, hogy ahsználd a józan eszed, és ne legyél elfogult. Az általánostás ritka aljas dolog, pláne egy kereszténytől.


"Sok keresztény fogadja el a meséket ez tény, ezzel egyetértünk:( Pl. törzsfejlődés."

A törzsfejlődés hogy jön ide? Az egy tudományos elmélet, amit minden eddigi tapasztalat bizonyít.

2017. dec. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!