Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem megalázó az istent imádni,...

Nem megalázó az istent imádni, csak azért hogy életben hagyjon minket?

Figyelt kérdés

2017. dec. 3. 17:54
1 2 3 4 5 6
 41/56 anonim ***** válasza:

[link]

akkor bonyolódjunk ebbe bele:

teista: istenhívő

'a' - az egy fosztóképző

2017. dec. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 anonim ***** válasza:
0%

"Az "ateista" szó korrekt magyar jelentése:

Isten NÉLKÜLI. A-teista.

Az istentelen az ma már egy argó szó.

Az istengyűlölő az meg az antiteista.


Mivel ezeket te is ismered, ezért már csak egy kérdésem van: az istened mit szól a hazudozáshoz?

2017. dec. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 anonim ***** válasza:
4%

"Nehéz veletek a párbeszéd. Az ateizmus rövid definíciója: vallástalan"

Teháőt akkor az ateistáknak nem lehet gondolkodniuk. Mereven kel ragaszkodni a definíciókhoz és nincs semmi más. akkor veled nem lehet beszélgetni. De legalább már nem hülyézel.

Akkor további jó definiálgatást


"Tehát: az ateista egy vallástalan ember akinek az állásfoglalása szerint semmilyen isten nem létezik."

Jaj, jaj, nehéz a felfogásod, de leírom negyedszer is. Tudom, mit jelent a definíció, de ... könyörgöm, próbálj figyelni! (nagy levegő, sóhaj): a magukat ateistának vallók nagy része gyakorlatban gyűlöli Istent, tehát a magukat ateistának vallók nagy része nem ateista, hanem isten gyűlölő. Máshogy nézve: regneteg magát ateistának valló hisz Istenben és gyűlöli.

Érted-e ezt így negyedszerre? (Nem hiszem).

És most kérlek a válaszodban definiáld az ateizmust:D


"Ha a vitát tovább akarod fojtatni és továbbra is azokról az emberekről akarsz kérdezni akik gyűlölik az istent, akkor az ateista szó helyett válasz egy másikat."

Nem teszem, mert az aktív Isten-gyűlölők nevezik saját magukat ateistának. Akkor én minek nevezzem másnak őket?:P


"Teljes tévedés,miszerint az "ateista"szó jelentése "vallástalan"! "

Hagyd. A másik, amit képtelenek felfogni, hogy mi a különbség a vallás és a hit között...

2017. dec. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 Attila_the_hun ***** válasza:

# 40/43


"Temérdek igazi keresztényt ismerek,akik vallástalanok! "


Nem, nem ismersz. Aki hisz valamilyen istenben, az mind meg van keresztelve is és aki megkeresztelkedett az egy felekezet tagja is és így egy vallás tagja.


De mindegy. Én úgy gondolom, hogy aki hívő az vallásos, aki vallásos az hívő. Aki pedig nem fogad el egyetlen isten elméletet sem az ateista, azaz vallástalan.

2017. dec. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 Attila_the_hun ***** válasza:

# 43/44

"A másik, amit képtelenek felfogni, hogy mi a különbség a vallás és a hit között..."


Na mi a különbség? Európában többnyire aki vallásos a keresztény istenben hisz és a Bibliát olvassa, annak a szavait követi. Európában aki hívő, többnyire a keresztény istenben hisz és a Bibliát olvassa, annak a szavait követi.


Tehát mi is a különbség a kettő között?

2017. dec. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 Attila_the_hun ***** válasza:
39%

"a magukat ateistának vallók nagy része gyakorlatban gyűlöli Istent,"


Te egy mélyen sötét és buta ember vagy. Csak az mondhat ilyet és így.

Veszed a bátorságot és megmondod nekem, hogy én én ki vagyok? Te határozod meg, hogy én ki vagyok?! Aki ilyet mer tenni az csakis sötét lehet mint a föld.


Az Ateista az emberiség által kitalált közel 5000 isten létezése közül egyet sem fogad el. Te az 5000-böl 4999 létezését tagadod. Mindössze 1 a különbség közöttünk. Ettől vagyok én vallástalan. Az ateizmus bélyegét nem vagyok hajlandó magamra venni mert ezt a bélyeget korai vallásos emberek ragasztották a hitetlenekre, majd később a pogány európaiakra. Nem kérek a hívők bélyegéből. Tehát én egy materialista, agnosztikus, szkeptikus vallástalan ember vagyok.


Ha szerinted az is lehet ateista aki gyűlöl valamilyen istent, az a Te bajod, a Te tévedésed, a Te képzeted.

2017. dec. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 anonim ***** válasza:

Ezzel a 42%-os trollal sokszor fölösleges beszélgetni - pedig értelmes lenne, de direkt nem úgy ír.


Azért leírom:

A HÍVŐ az, aki hisz valamilyen istenben. Ateista ugye NEM hívő.

A VALLÁSOS az, aki követi egy adott vallás előírásait. Ateista ugye NEM vallásos.


Aki vallásos (mármint őszintén az), az mind hívő. Aki csaló, és úgy követ látszólag valamilyen vallást, az nem biztos, hogy hívő is.


Létezik hívő, aki nem vallásos. Az ilyen nem követ semmiféle vallást.


Olyan ateista nem létezik, aki bármiféle istent gyűlölne. Ahhoz ugyanis hinni kellene benne, Akkor pedig hívő lenne. Olyan hívő létezik, aki utálja az istenét.


Olyan ateista is létezik, aki utálja a HÍVŐKET. NEM az istenüket, hanem a híveket és a viselkedésüket.

2017. dec. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 Attila_the_hun ***** válasza:

Tisztelt 47/47 válaszoló!


"Olyan ateista is létezik, aki utálja a HÍVŐKET. NEM az istenüket, hanem a híveket és a viselkedésüket."


Ezt én úgy módosítanám, hogy az intelligens ateista NEM a hívőt utálja, nem is az istenüket (ez nyilvánvaló), hanem a vallásukat a legtöbb vallással együtt. A tanult ateista tisztában van vele, hogy az emberiség történelme során mennyi-mennyi kárt okoztak a vallások és mennyi-mennyi erőforrást, pénzt, energiát, időt vettek el számos egyéb dologtól ami előrébb vitte volna a fajunk fejlődését. Én ilyen vallástalan vagyok. A vallásokat utálom, nem az azt gyakorlókat.

2017. dec. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 anonim ***** válasza:

A vallás az adott hit szervezett formája.

A szervezést utálod? Nem hiszem.

A szervezés pl. azt mondja meg, hogy templomba kell menni, papnál gyónni, vagy kelet felé fordulni ima közben.


Akkor magát az adott hitet utálod - pl. a hittételeket - és nem a vallást.

2017. dec. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 anonim ***** válasza:
40%

49 Attila nagyon emberi választ adott, miért nem lehet megérteni? Nem az embert utálja, hanem a szervezeteket.


*

Mindazonáltal nem értek egyet Attila indoklásával:


"számos egyéb dologtól ami előrébb vitte volna a fajunk fejlődését"

A legtöbb kárt a 100 évig tartó keményen vallásellenes marxizmus-leninizmus-freudizmus okozta. Szétzilálta a közösségeket, embertelenné tette az embert - akinek méltóságát az istengyermekség tudata adta. Csak a halálos áldozatai 100millió körül van és nincsenek benne a tudati rombolással zombivá tettek.

És ez nem 5000 éves folyamat - mint a világvallások története- hanem mindössze 100 év... És nagyon végzetesnek tűnik a pusztítása, már nem lehet visszafordítani.

[link]


*

Nincs hová "fejlődni" olyan értelemben ahogy a technikára vonatkoztatva használják. A világban már lassan egy tömbbe áll a szenvedés- és a fegyverkezés és anyagi haszonért versengés zajában nem hallják már ezt meg az emberek. Bármily hihetetlen, de az emberi szenvedést a világvallások még gyógyították - a szegényekkel, az elesettekkel foglalkoztak, ha járványok törtek ki minden templom kórházzá és ételosztóvá vált, a tehetséges szegény gyerekeket kiemelték és taníttatták.


Az ünnepekkel fényt hoztak az emberek saját otthonukba is, nem irányt-vesztett, kapkodó üzleti tevékenység volt, hanem az emberi tudatállapotnál magasabb felé fordulás. A szakrális terekben részesült mindenki az énekkel, zenével, imával, magas esztétikai környezet élményével.

*

Morális intuícióra van szükség, hogy az ember ebből a részvétlen, anyagi haszonért való egymást taposó hajszából kiemelkedjen és másokat is segítsen ebből "kinőni". Mielőtt végképp elveszne az emberi ember.


József Attila:

SZÓLT AZ EMBER


Volt az ember. Járt, megállt, szétnézett,

Aztán azt mondta: Körtefa vagyok.

S gyökere lett a föld, dereka a magasság,

Lombja az ég

És körtét ettek a bogarak,

A madarak, az éhes csillagok.


Akkor tovább ment. Járt, megállt, szétnézett,

Aztán azt mondta: Szén és vas vagyok.

És csörömpölő acélműhelyekben


Tűzre dobta a nagy hegyeket,

Hogy a halállal és az új időkkel

Száguldják meg a versenyt dübörögve

Szédítő, karcsú expresszvonatok.


Szólt az ember, szólt, megállt és elment

S csak azt nem mondta, hogy ember vagyok.


*

2017. dec. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!