Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi hogy állnátok...

Jehova tanúi hogy állnátok hozzá az alábbi helyzethez?

Figyelt kérdés
szóval katolikus keresztény vagyok,de egyre inkább vonz a Jehova tanúinak az eszméi, tudom,hogy őnálunk nincsenek pogány ünnepek, viszont ha nekem ad valaki ajándékot névnapomra akkor azt ne fogadjam el vagy mit mondjak? meg hamarosan szilveszter és nincs kedvem ez alakalomból bulizni, mivel győzhetném meg a barátaimat,hogy nekem nem kell az e-világi szórakozás...

2017. dec. 4. 18:36
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

"Az érvelésed nagyon is "emberi" és nincsen összhangban a krisztusi tanításal. A kérdezőnek MAGA kell rájönnie mit vár el tőle Isten azokban a kérdésekben, amelyeket föltett.

Éppen ezére nem írom meg neki mi Isten nézőpontja a kérdéseivel kapcsolatban, meg ha megtanulja a Bibliából, az lesz számára hiteles, nem az, amit te, én ide írunk."


Hazudsz, mint mindig. A Biblia soha, sehol nem írja, hogy nem szabad pl születésnapot ünnepelni. Azt viszont írja, hogy már a régiek is ünnepelték Istenajándékát, az életet, minden évben. Ezért is adott Isten jeleket, hogy mindenki tudja mikor van az ő születésének a napja.

Te nem a Bibliát képviseled, hanem az őrtornyot, ami köztudottan sátáni, de hát aki imádója, az annyira vak, hogy nem fog nyitott szemmel nézni.

Újra kérdezem: miért hordtok pogány jelképet?

2017. dec. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

" Az érvelésed nagyon is "emberi" és nincsen összhangban a krisztusi tanításal. A kérdezőnek MAGA kell rájönnie mit vár el tőle Isten azokban a kérdésekben, amelyeket föltett.

Éppen ezére nem írom meg neki mi Isten nézőpontja a kérdéseivel kapcsolatban, meg ha megtanulja a Bibliából, az lesz számára hiteles, nem az, amit te, én ide írunk. "


Nem gondolod,hogy egy ""kicsit"" fellengzős dolog ember létedre a másik embernek azt írni,hogy emberi érvelése van (milyen is lehetne,hiszen ember,nem kutya),de bezzeg te tudod az Isten nézőpontját? Zitus,a Szentszellem az,aki Isten mélységeit vizsgálja,nem te. Márpedig ahhoz,hogy a születésnapot tiltott dolognak állíthasd be,elég mélyre kell menni,mert erre kereken gyök NULLA vers áll rendelkezésre a Bibliából. Vagy esetleg te tudsz Istennek olyan kijelentéséről is,ami nem szerepel a Bibliában? Ti mondjátok mindig a Szentháromsággal kapcsolatban,hogy szó szerint idézzünk,ne utalgassunk,akkor tessék,testhez álló feladat,ezek szerint te jól tudsz szó szerint idézni: szó szerint idézd,hol van leírva,hogy "ne tarts születésnapot". Tudod,csak semmi utalgatás,konkrét vers kell.

2017. dec. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
57%
Mellesleg az nagyon furcsa nekem,hogy bármit megtartotok,ami a halállal kapcsolatos,de ami az élettel,azt azonnal sátáninak meg pogánynak nevezitek. Ha egy ember megszületik és ünneplik,az sátáni (sicc). Ha egy ember meghal,a temetéssel már nincs bajotok. Jézus születésének ünneplése nektek sátáni,pogány. Bezzeg,amikor meghalt,arról megemlékeztek,de a feltámadásáról megemlékezni megint sátáni nektek,pedig hiába hal meg Jézus,ha nem támad fel,akkor mi sem fogunk,az örök életet nekünk nem pusztán a halálával,hanem a feltámadásával szerezte. Nektek minden sátáni,ami az élettel kapcsolatos,ami a halálról szól,arról meg megemlékeztek. Nem ti szeretitek idézni azt a verset,hogy Isten az élőké,nem a holtaké? Akkor miért vagytok ennyire az élet ellen? Akkor miért sátáni nektek az élet megünneplése? A szeretteitek születéséről is meg kellene emlékezni,akkor is illene virágot adni neki,nem csak akkor,amikor már a sírjára teszitek.
2017. dec. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Merete: a születésnapi ünneplés tiltása náluk abból fakad, hogy Jézust nem ismerik el Istennek. Így szerintük karácsonykor sem szabadna az ő születését ünnepelni, de akkor ha már lúd, legyen kövér, tiltják mindenki születésnapjának ünneplését. Már nem tudják hogy tagadják Jézust, így bármit kitalálnak.
2017. dec. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

KZitus, a mondatod alábbi része megfogott:

“..követőit a közöttük lévő szeretetről lehet MINDIG felismerni.”


Ha ti Jézus követői vagytok, hogy van az, hogy senkinek sem az ugrik be rólatok elsőre, hogy “ja igen, azok a Jehova Tanúi.. hú öregem, ők aztán annyira tisztán tükrözik vissza a krisztusi szeretetet”.. Ha az emberek meghallják a neveteket, mindenkinek az alábbi szavak jutnak eszébe: “szekta, térítés, fanatizmus, gőg, zaklatás, stb.”

Mellesleg, ti tényleg elhiszitek azt, hogy más csoportok között nincs állandó szeretet, összetartás és összhang? Hogy ti egyedüliként vagytok csak azok, akik megtartjátok Krisztus szeretetre vonatkozó szavait? Ha a fenti kérdésekre a válaszod igen, akkor el kéne gondolkodni azon, hogy lehet, hogy kicsit beképzeltekké (vagy szentírási terminológiával élve “felvuvalkodottakká”) váltatok.. Akiknek a Biblia szavai alapján az Isten ellenáll.

2017. dec. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Előzőnek igaza van,ott van pl a mi kis gyülekezetünk,aminek itt Pakson alig 10 tagja van (direkt nem írok nevet,nem hiányzik,hogy a tanúk kutakodjanak utána és fekete foltot keresgessenek),de olyan szeretetet tapasztaltam attól a 10 embertől,hogy 600 Jehova tanúban sem látni ilyet. -Ez a mondat nem kampány,én nem hiszem azt,hogy ez csak a mi gyülekezetünk sajátja,csak ez az,amiről nyilatkozni tudok-.
2017. dec. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Volt már tanú,aki megvádolta a gyülekezetem tagjait,hogy egymást verik,erőszakosak,drogosok,láncdohányosok,piások,egy másik kérdésnél pedig,ahol szóbajött a neve a gyülekezetnek,ugyanez a tanú azt sem tudta,hogy mi az. Tehát így nyilatkoznak a tanúk más gyülekezetekről úgy,hogy még annak a nevét sem tudják,ez azért elég gáz.
2017. dec. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
78%

Nyugi, mi sem vagyunk szerintük jobbak. :)))

Hogy is írja a Biblia? Azt káromolja, amit nem is ismer. :)

2017. dec. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Igen,innen is látszik,hogy őket nem a tények és a valóság érdekli,látod,számukra információközléshez nem kellenek olyan apróságok,mint a gyülekezet neve,elég annyit tudni róla,hogy nem Jehova tanúi :D
2017. dec. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
18-as: dehogynem! Miért kell hazudni? :D Egyébként közeli családtagjaim között vannak Jt-k, úgyhogy hidd el, sajnos jobban is ismerlek titeket, mint szeretnélek.. :(
2017. dec. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!