Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi hogy állnátok...

Jehova tanúi hogy állnátok hozzá az alábbi helyzethez?

Figyelt kérdés
szóval katolikus keresztény vagyok,de egyre inkább vonz a Jehova tanúinak az eszméi, tudom,hogy őnálunk nincsenek pogány ünnepek, viszont ha nekem ad valaki ajándékot névnapomra akkor azt ne fogadjam el vagy mit mondjak? meg hamarosan szilveszter és nincs kedvem ez alakalomból bulizni, mivel győzhetném meg a barátaimat,hogy nekem nem kell az e-világi szórakozás...

2017. dec. 4. 18:36
1 2 3
 21/24 anonim válasza:
Kedves kérdező, nagyon sajnálak, a jehova tanui már próbálják átmosni az agyad, és már aggódsz a szülinapi ajándékért, hogy ne vedd el, mert az talán bűn...Te csak vedd el az ajándékot nyugodtan az aki adja neked szeretettel vette, vagy készítette, miért sértenéd meg azzal, hogy nem veszed el, nem bűn elvenni, sőt ne hidd azt, hogy bűn az, ha ajándékot fogadsz el,,,a jehova tanui is úton út félen ajándékozák a könyveket és nem csak szülinapokkor na látod az sem bűn...
2017. dec. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim válasza:
a jehova tanuiról eddigi tapasztalatom:minél több bibliai idézetet magukba szívnak annál üresebb a szívűk, mert beképzeltek attól, hogy csak úgy vettik a bibliai idézeteket az agyukból, de lelketelenek, szívtelenek, elhagggyők szüleiket, megtagadják, ert a törvényeik azt irják elő, ha a család tag nem jehova tanuja akkor ezer idegenként tekintenek rá...de erről Istennek mi a véleménye ő azt várja el tőlünk Tiszteld atyádat és anyádat,,,,de az ők vallásuk ép ez ellen fordítja,,,készülj fel, ha beállsz közéjük, akkor szüleid testvéreid olyanok kell legyenek neked mint én ezer idegen,,,,az Őrtorony és egyébb könyveik helyett a www.maiige.hu ról rendelj könyvet magadnak ez semmeik valláshoz nem tartozik és igazi bölcs tanításokat, leírásokat találsz benne, ami segít a napi bibliád olvasása mellett helyes úton maradni...itt olyan könyvek vannak melyeket a jehova tanuin kivül minden más vallás elfogad és olvas, és vannak hitbeni előre juttások hidd el jehova tanui tanítási nélkül is,,,, kifelé szépeknek mutatják magukat,,,és nem is sejtik, hogy belülről,,,,kinek engedelmeskednek ők,,,,,a sátán tanításainak,,,a vénjeik,,,papjaik olyan dolgokat írnak elő ami nem tetszik Istennek sem...eltévdt juhok...az érdekükben imádkozhatsz, hogy felismerjék az igazi útat ők is,,,de a velük megtett út nem az igazság útja,,,Vedd a bibliád naponta olvasd kezd azzal a napod, zárd azzal nap közbe keresztény könyv olvasás ha van időd, s hanem ima ami csak jön a szívedből nem bemagolt megszokott ima,,,egyszerüen kezdj el beszélni Istennel,,,tedd fel neki bármi kérdésed van, s ha hallgatsz a leleked, a szíved hangjára ő megtudja mutatni a helyes utat a jehova tanui nélkül is,,,ők most biztos aranyosak, kedvesek veled,de lehet hogy csak te arra kellesz, hogy beszervezenek, s az aki beszervez, kevesebb könyvet kell osztogasson, te aztán pupolhattod a könyveket szétosztogatni úgy, hogy még imádkozni sem lesz időd, mert azon jár az eszed majd, hogy a héten mennyit is kell elosztanom...tehát a belső dolgok háttérbe tudnak ily módon szorulni és teljesen a külsőség lesz a fontos egy idő után és elfásulás.Szép ruhába kell osztogatnod a könyveket, de a lelked szennyes lesz, attól, hogy az előírásaiknak megtudj felelni,,,nem Istennek,hanem az ők előírásiknak,,,magad érdekébe haggy békén nekik és Istennel vedd fel a kapcsolatot és hirdesd a barátaidnak nyiltan ne jehova tanujaként, hanem xy neveden, hogy neked Isten fontos az életedbe, és nem a bulik válald fel talán fog kerülni még olyan személy aki melléd csatlakozik...
2017. dec. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Zitus!! Téged egy jó pásztoróra helyre rakna.Nem beszélve a többi majom "testvérnődről"..Bár teszitek az ártatlant......idioták,szélkálmosok,,,kérkedők,
2017. dec. 6. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
18-as bocsi, 20-as vagyok, félreolvastam a kommented (szerintükat “szerintünk”-nek) és azt hittem, hogy egy Jt válaszolt. O:)
2017. dec. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!