Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti hogyan szabadultok meg a...

Ti hogyan szabadultok meg a bűntől? (Hit gyülekezete válaszát várom)

Figyelt kérdés

Először is leszögezném,hogy azért itt teszem fel ezt a kérdést mert már megpróbáltam a lelkészek által felsorolt módszert és csak minimálisan illetve rövid ideig sikerült.


Sajnos van 1 bűn az életemben ,ami újból és újból felfedi önmagát.. hiába megyek el bűnvallásra ,hiába vallok meg zsoltárokat ,hiába imádkozom szabadulásért ,mindig vágyódom e-felé a bűn iránt és újból elkövetem.Nagyon lehangolja az egész napom ,mikor végre 1 hónapig nem követtem el aztán újból és kezdődik az "egész" előröl..Szerintetek mit tegyek ,hogy valahogy a bűn felé emelkedjem és sose kövessem el újra?


Első sorban a Hit gyülekezete válaszát várom,de szívesen meghallgatom más véleményét is.



2017. dec. 13. 10:24
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Az első és legfontosabb, hogy ne keseredj el! Minden embernek vannak bűnei, és fölösleges emiatt bűntudatban élni, az csak mérgez belül.

Ne a bűnre gondolj elsősorban, hanem vedd számba az erényeidet, és adj hálát értük! Ez megerősít. Előbb-utóbb el fogod tudni hagyni azt, ami most nagyon zavar, de ne keseredj el, ha ez nem megy olyan könnyen! Ilyen az emberi természet.

2017. dec. 14. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
59%

"Tehát ha jól veszem ki a szavadból,a szabadulásom sikertelensége azon alapszik,hogy az Ó természetem és egy démon össze van fonódva az adott bűnön keresztül?"


Azt mondom, hogy sok esetben erre vezethető vissza. A démonoknak semmilyen más alapjuk nincs az emberben való tartózkodásra, kizárólag az ember tevőlegesen elkövetett bűne, amire hivatkozhatnak. Sokkal jobban ismerik a "jogaikat", mint az áldozataik. Ez nekik tökéletesen meg is felel. Legtöbbjük már azelőtt belépett az ember életébe, mielőtt elkövette volna azt a bűnt, ami az adott szellem specialitása. A bent tartózkodása még nem "legális", ezért mindent elkövet, hogy az embert rávegye a bűnre, mert akkor már nem lehet kilakoltatni, amíg a neki jogalapot adó bűn nincs lerendezve. Mivel sok esetben a démonok kisgyermek korban, vagy még a terhesség alatt mennek be, az ember velük együtt nő föl, ezért nem tudja megkülönböztetni önmagát a démonoktól. Éppen ezért szükséges sok esetben az, hogy a démon tényleges kiűzése előtt az ember részt vegyen az Ige gyorstalpalóján, hogy megtudja, ki is ő valójában. Az újjászületett ember az, és nem más, mint akinek Isten mondja. Az Ige ítéletei mindig az ó emberre vonatkoznak, soha nem az újra. Az ó ember kivégzése azonban Jézus Krisztusban már megtörtént, és ha ebben erős hitet tudsz az Ige által kiépíteni, akkor az ó embert ez a hit szögezi fel a keresztre, és tartja ott. Az újjászületett ember státusza kegyelemből van, hit által, nem pedig a cselekedetei által. Éppen ezért az embernek azokat a gondolatokat kell önmagával kapcsolatban elsajátítania, amit a Biblia mond róla. Mikor az ember a Bibliát tanulmányozza, újra és újra pontosítania kell, hogy az éppen olvasott ige kinek szól: az új embernek, vagy az ó embernek. Az újjászületett embert azok az igék erősítik, amelyek az új embernek szólnak, ha magára veszi az ó embernek mondottakat, akkor kárhoztatás alá kerül. A kezeletlen kárhoztatás pedig bevezeti az embert a galaták bűnébe: amit szellemben kezdett el, testben akarja beteljesíteni.


"Említetted ,hogy a megvalláshoz szükséges igéket pontosítanád,akkor ezt megtennéd? Mivel eléggé "kezdő" Biblia ismerő ember vagyok sajnos."


Igen, de ez időt igényel. Mindenekelőtt tisztázandó kérdés, hogy újjászületésed után megkeresztelkedtél-e, vagy még előtte vagy?


Viszont a démont nem neked kell kiűznöd magadból. Erre vannak az Egyházban olyan emberek, akiknek ez a szolgálatuk. Ellenállhatsz a démonnak, megtagadhatod a démont. De a kiűzésének a megkísérlése nem bölcs dolog, ha kezdő Biblia-ismerő vagy. A démonok jól ismerik a Bibliát, és használják is. Ráadásul jól el tudják játszani, hogy "már nem is vagyok itt". Ezzel pedig az a baj, hogy a démonok át tudnak menni stand by üzemmódba is, és akár évtizedeken keresztül is úgy tesznek, mint az alvó ügynökök, ha ez az érdekük. Megvárják az ember leggyengébb pillanatát, és akkor aktivizálódnak, amikor a legvédtelenebb. Éppen ezért a legjobb fegyver ellenük az Isten Beszédének az ismerete, és minél több kijelentés szívbe való betárazása.



"Viszont ha nem probléma,arra kérnélek,hogy természetes szinten,tehát alapértelmezett emberi kommunikációval,amit a nem keresztény is megért ,letudnád írni a teljes szabadulás konkrét lépéseit?"


Ezt átgondolom, de nem vagyok a kérdésben szakértő, legfeljebb tapasztalataim vannak, és intuícióm. Ezek természetesen nem helyettesítik, hanem kiegészítik a Biblia szavait, de ahogy Pál apostol mondja, tükör által látunk, homályosan, de ideális esetben a kép tisztul a Példabeszédek 4,17-nek megfelelően.

2017. dec. 14. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
22%

Ne aggódj kérdező,...néha én is szoktam csúnyán beszélni. Kutyafüle, irgum- burgum, és a legdúrvább, a fene igyon rád hidegvizet.


Szánom bánom, de egyben boldogsággal is tőlt el az a tudat, hogy sokkal jobb helyzetben vagyok, mint egy turette szindrómás.


Na most képzeld el, hogy az mit össze nem bűnözik egész nap !

2017. dec. 14. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

12-es,Igen,vízben és Szent Szellem is.


Egyébként írtad is ,hogy olyan embert keressek fel a gyülekezetben ,akinek a feladata a szabadítás,viszont ők nem azok az emberek ,akik a bűnvallásnál ott vannak?

2017. dec. 14. 17:43
 15/23 A kérdező kommentje:
Szellemben*
2017. dec. 14. 19:04
 16/23 imakommandós ***** válasza:
72%

" Ti hogyan szabadultok meg a bűntől? "


Meg kell tanulni boxolni.

Lehetőleg pontosan tartva az ütéstávolságot pont a szem alá kell célozni. xd


Az I.Kor.9:27-et úgy forditotta Károli, hogy "megsanyargatom testem", az az eredetiben "hüpópiadzó": behúz a szeme alá (a testi természetnek)


Főállású foglalkozássá kell tenni a szellemi tevékenységeket és akkor a szellemmel tudod megöldökölni a test cselekedeteit:


Róm 8:13 Mert, ha test szerint éltek, meghaltok; de ha a test cselekedeteit a lélekkel megöldökölitek, éltek.

2017. dec. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
72%

Nagyon jó tanácsokat adtak Asperrimus és az előtte szóló. Gyakorold őket, hajrá! Győztes vagy! És ne feledd, Isten nem egy agresszor, Ő mindenkinél jobban szeret, és segít. El fogsz jutni hamar arra a szintre, mikor a kisbabából király lesz, és uralkodni fogsz az említett bűnön! ;)


Viszont kiegészíteném a dolgot:

Mindenek előtt, ne felejtsd el, hogy MINDEN kegyelemből van. Fontos, és ezt kérlek jegyezd meg: Ne bűn-centrikus legyél, ne azt figyeld, hogy mikor teszem meg, elkövettem-e már, vagy hú de jó, most egy napig nem estem el. Ne a bűnre koncentrálj. Légy Krisztus-centrikus. Rá figyelj.


Másrészt, egy szintén nagyon fontos dolog, ami talán következik is a fentiből: A vallás alapja és egyben a süllyesztője is, hogy ki akar érdemelni dolgokat. Meg akar felelni Istennek, bizonyítani akar, sanyargatni magát, teljesítményt letenni, bemutatni, hogy ő kiérdemli már.

Ezt az életérzést, életmódot (ha esetleg benned volt) úgy, ahogy van, felejtsd el. Tudom, minden hívőnek van ezzel tusája, de törekedni kell folyton elhagyni.

Miért? Mert Isten a saját maga által elrendelt áldozatot preferálja, sőt, egyedül ez kedves neki. Lásd: Káin és Ábel. Ő pedig mit(kit) rendelt el? Egy Megváltót, A Megváltót.

Nem kell neki, mert úgyse fogsz tudni (velem együtt), SOHA. Hangsúlyozom, SOHA. És ezt Ő nagyon jól tudja. :)

De nem is kell kiérdemelni. Mert már Jézus helyetted megtette. A bűn alól is elsősorban kegyelemből jössz ki. Nem azért, mert bebifláztál egy szabadulós könyvet, meg két megvallásost... Aztán meg bizonygatod Istennek, hogy "Nézd Uram, nézd csak! Már 200-szor megvallottam, miért nem jó? Nem elég neked? Mostmár jófiú vagyok, kiérdemlem.." :)) Ezek az igei, szellemi, kijelentésből származó "módszerek" kiegészítő mellékletek. Amikkel rásegítesz, ergo te hajtasz végre pár műveletet.

De kérlek realizáld, hogy mindennek az alapja, hogy ingyen van, nem érdemled ki. Ez a kegyelem, és ha erre egyszerűen minden feszültség, erőlködés, aggodalom nélkül rábízod magad, őszintén megszólítod Istent, és ráhagyatkozol a kegyelemre, én állítom neked, hogy 80-90% már siker. Szinte rekonstruált. :D Sőt, 100%, csak a folyton leszívó erőket ütöd ki a megvallásokkal, az óember megfeszítéssel. :D

Bízz benne teljesen. Hogy egy igen értékes embert idézzek: "Ugorj fejest a bizalomba!"


És egy másik kedves szolgálót: "Isten úgy szeret ahogy vagy, de jobban szeret annál, semhogy úgy hagyjon, ahogy vagy."

2017. dec. 23. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 zedelenyi_lajos válasza:
83%

Úgy nehéz válaszolni hogy konkrétumokat nem tudunk. Én főleg gyakorlati tanácsokat adnék.


Írtad hogy elkezded vágyni, ezért szerintem érdemes arra hangsúlyt fektetned először is hogy megváltoztasd a gondolkodásmódodat az adott dologról, hogy az nem jó, nem kívánatos, nem élvezetes. A bűnt meg kell gyűlölni, ezt a gyűlöletet pedig ki kell alakítani. Ez idő és energia. Ebben segít ha az adott bűnnel kapcsolatosan áttanulmányozod mit mond a Biblia és azonosulsz annak a tartalmával, erejével. Segít az is ha tanításokat hallgatsz az adott témában, illetve ha beszélgetsz olyan keresztényekkel akik ugyanebben a problémában voltak és sikerült megszabadulniuk.


Írtad hogy voltál már lelkészeknél de én javaslom hogy menj továbbra is. Találd meg azt a lelkészt akivel úgy érzed hogy megtudsz benne bízni és kérd meg hogy esetleg pásztorolna-e téged hosszabb távon ami azt jelenti hogy gyakrabban is beszéltek, engeded neki hogy megismerjen és rálásson az életedre, ilyenkor ugyanis jobban előjönnek a probléma okai. Fontos hogy tudj érett szellemi emberrel őszintén beszélni a problémáról.


Javaslom azt is hogy gyakrabban járj olyan keresztény, a gyülekezetbe járó korodbeli testvérek társaságába akik példamutató bibliai életet élnek, mert ez nagy motivációt ad. Javaslom (ha eddig nem tetted) hogy kezdj el valamilyen szolgálatot vállalni illetve imaalkalomra járni és persze fontos a rendszeres istentiszteletre járás és mindennapos imaélet/bibliaolvasás.


Végül pedig fontos tudni hogy bizonyos bűnökkel szemben a harc időbe telik. Ne engedd hogy belekeseredj vagy elcsüggedj ha egy bűnnel szemben akár évek óta küzdesz vagy nagyon sokadik alkalommal is elestél. Az a lényeg hogy harcolj a bűnnel szemben és ne alkudj meg, egyszer jönni fog az áttörés. Nem akkor van vége a meccsnek ha elesel egy bűnben, hanem ha feladod az azzal szembeni harcot. A bűnvallás is része ennek a harcnak.


Ne add fel és sok sikert, kemény harc de nagyon-nagyon megéri:)

2017. dec. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 satax ***** válasza:
36%
Mivel az egész fizetésem le szoktam adakozni Németh Sanyibácsinak, így nincs miből bűnt elkövetni, feltéve ha a csirkeláb evés nem számít annak...
2018. jan. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Igen, ezt el is hisszük! Nagyon hiteles...
2018. ápr. 22. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!