Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Homoszexuális irányultságú...

Homoszexuális irányultságú emberként mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Túl vagyok a harmincon,még sosem volt párkapcsolatom.A felszínen mindenki egy barátkozó,nyitott embert lát,ami szintúgy a természetem része.Ennek ellenére nagyon kevesen tudják,hogy mekkora magány és belső űr van bennem a vágyaim miatt.Tizenévesen sokat imádkoztam Istenhez,hogy szabadítson meg ezektől a vágyaktól.Sajnos azóta is megmaradtak.Azóta olyan szorongásokat okozott már ez,hogy egy idő után befuccsolt az egyébként bár nagy erővel,de kifelé egészen sikeresen (nagyrészt) látszatvilágom.Pszichiáter által felírt nyugtatókat szedek (nem vagyok pszichiátriai beteg!) a szorongásaimra,több pszichoterápiára is jártam,de igazán senki sem segített.Keresem a homoszexualitásból való kiutat,azt is,hogyan tudnék az ellenkező nemem felé mást is érezni sima barátságnál vagy szimpátiánál,de azóta is kizárólag azonos neműek felé vannak ilyen érzéseim.Nem találom mi ebből a kiút és egyre kevésbé látom a perspektívát.Mitévő legyek?:(

2018. febr. 17. 17:11
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/161 Ozcar ***** válasza:
24%
És ha esetleg megtagadnád az érzéseid és mégis egy nővel élnéd az életed, akkor sem éreznéd jobban magad? Lenne gyereked, stb. Nem lenne jobb?
2018. febr. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/161 anonim ***** válasza:
72%
Kedves Ozcar! Ha a Kérdező együtt élne egy nővel, akkor maximum lakótársak lennének. Ez is egy járható út, amennyiben nincs hazugság, és a nő sem szereti őt, esetleg leszbikus, és kimondottan csak a magány enyhítése céljából élnének együtt, barátságból. Szóval nem párkapcsolat. Más kérdés, hogy ez így valóban kielégítő-e.
2018. febr. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/161 Lacás1976 ***** válasza:
27%
El kell fogadnod magad! Nem vagy beteg csak a fiúk tetszenek neked ennyi
2018. febr. 20. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/161 anonim ***** válasza:
79%
Nagyon nehéz a helyzeted, hiszen mindenképpen erőszakot kell tenned magadon. Vagy a vágyaidat "erőszakolod meg" azzal, hogy elfojtod/eltereled őket, vagy a lelkiismeretedet azzal, hogy megéled a vágyaidat. Ha hívő vagy, és hiszel benne, hogy Isten megjutalmaz téged ezért, akkor válaszd szerintem a lelkiismeretedet. Mi ez a lét a túlvilágihoz képest, és meg tudnád-e egyáltalán élni a vágyaidat szorongás nélkül, ha egyszer hiszel benne, hogy büntetés jár értük? Maguk a hajlamok miatt ne érezd magad rossznak, azokról nem tehetsz, nem dönthetsz. Keress keresztény melegeket, akik hasonló cipőben járnak, segítsétek egymást.
2018. febr. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/161 anonim ***** válasza:
21%

Gyógyulj meg.


"Walt Heyer egykori transznemű, "nemváltó" műtéten átesett férfi, aki miután megbánta a műtétet, és visszatért eredeti neméhez, missziójának tekinteni segíteni azoknak, akik az ideológia csapdájába esve szintén a "nemváltó" műtétet választották, de az nem segített rajtuk. A konferencián saját példáján keresztül mutatott rá, hogy milyen veszéllyel járhat kritika nélkül elfogadnunk a gender ideológia sulykolta tételeket. Walt mára már tudja, hogy problémája pszichológiai eredetű volt, amit műtéttel nem lehetett megoldani. Személyes felelőségét nem tagadva úgy érzi, hogy hazudtak neki, amikor egyetlen lehetőségként a nemváltó műtétet ajánlották számára ahelyett, hogy a gyerekkori sérelmei feldolgozását segítették volna."


Rengeteg ilyen bizonyosság van

2018. febr. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/161 Lacás1976 ***** válasza:
87%

35 ös A melegség bem betegség tehát meggyógyulni se lehet belőle. Próbálkoztak régen hasonlókkal pl elektrosokkal katasztrofális eredményekkel. A transznemű ség meg hogy jött ide? Az külön téma. Egy meleg attól még férfi hogy meleg és nem akarna nő lenni. Én inkább meghalnék mint nőként kéne élnem.ezt fogd fel.


Kedves kérdező hagyd a vallást fogadd el magad és kezdj el élni! A vallás csak lekorlátozza az embert másra nem jó.

2018. febr. 28. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/161 anonim ***** válasza:
0%
Én csak azért nősültem meg, hogy legyen gyerekem. A feleségem a megismerkedésünk első percétől tudja. Egy pedagogus különösen sebezhető jó ha papiron nős. A mh.-en pedig 3 lépés távolság mindenkitől, mert ha a sok koleganő szájára vesz, véged. A szülők rosszindulata pedig határtalan.Azután, hogy a magánéletedben mit csinálsz, az titok. Én is a Biblián nőttem fel, besoroztak katonának. Ott elfelejtettem a gátlásaimat, lelkiismeretfurdalásomat (ezen a téren). Azóta kiélem a vágyaimat, Magnumba és más helyekre járok, alkalmizok, fizetek az örömért. De van egy Gyerekem! Nemsokára unokám is lesz.
2018. márc. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/161 anonim ***** válasza:
100%

"És ha esetleg megtagadnád az érzéseid és mégis egy nővel élnéd az életed, akkor sem éreznéd jobban magad? Lenne gyereked, stb. Nem lenne jobb?"

De, tiszta jó lenne az érzelmileg, és minden értelemben átvert nőnek, meg a gyereknek aki egy hazugságon alapuló családba születik.

2018. márc. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/161 A kérdező kommentje:

"A feleségem a megismerkedésünk első percétől tudja."


Én is csak így tudnám ezt elképzelni.Nagyon önzetlen és szerető feleséged lehet,hogy így is vállalta a házasságot.Vannak női ismerősiem,akikkel jóban vagyok,barátom is.Egy van,aki tudja is rólam,de nem ismerek senkit,aki így vállalna egy házasságot,hogy ilyen dolgot tud rólam.:( Óriási lemondással és önfeláldozással járna a részéről,hiszen a saját férje több olyan dolgot nem tud megadni neki,ami fontos része egy házasságnak.


Igen,és pedagógusként már most is probléma az egész,mert olyan rengetegen ismernek (ha a többség nyílván felszínesen is),hogy vannak köztük olyanok,akik nem tudják hova tenni,hogy mi van velem,hogy sosincsen senkim.Mondhatnám,hogy semmi közük hozzá,de olyanok kollégáim is vannak akik közel állnak hozzám de ezt nem merem nekik elmondani,ugyanis nem szeretném,ha ez munkahelyre bekerülne.Rossz érzés mellébeszélni olyanokkal,akikkel igazából az őszinteség esne jól,de veszélyesnek érzem az őszinteséget egy ilyen helyen.Még olyan pszichológus szerint is szakmai öngyilkosság lehet ez,aki egyébként teljesen az őszinteségre bíztatott.

Persze a tanári munkakör "csak" egy szelet,de nem kicsi.

2018. márc. 2. 17:33
 40/161 anonim ***** válasza:
17%
Azért a feleségemnek is jól jött, hogy átjöhetett Erdélyből, itt lett állampolgár. A meleg párkapcsolatok nem igazán működnek Magyarországon, 1-2 év és vége. Akiket ismerek középkorú melegeket, mind magányos, a házukat valami maffiozo elveszi.
2018. márc. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!