Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mikor alakult a katolikus egyház?

Nicola73 kérdése:

Mikor alakult a katolikus egyház?

Figyelt kérdés

2018. márc. 19. 14:59
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
78%

Ok 28-as, fogalomzavarban szenvedsz...

Amiket felsoroltál: lábcsókolgatás, halottakhoz ima? (nem is értem, hogy jött, mert a katolikusok ma sem imádkoznak halottakhoz), búcsúcédulák és spanyolcsizma (a spanyol inkvizíció nem is volt egyházi, ezt se tudom, hogy miért kell idekeverni) - ezek közül egyik sem dogma. Felsoroltjaid közül egyedül dogma a Szeplőtelen Fogantatás. A dogma Isten által kinyilatkoztatott hittétel. Éppen ezért nem lehet olyasvalami dogma, ami ellentétes a kinyilatkoztatással. Ebből kifolyólag nem lehet dogma az sem, amit az Egyház kezdetektől fogva nem vallott. Ha felkel a pápa holnap és közli, hogy Jézus egy marslakó volt és a párhuzamos univerzumból jött, akkor ez nem lesz automatikusan dogma. A Szeplőtlen Fogantatás nem a Szentszék hasra ütése volt a XIX. században.

Igazából még mindig várom azt az alátámasztást, hogy mire alapozod, hogy pl. egy IV. században megfogalmazott gondolatot a korábbi keresztények mereven elutasítottak.

2018. márc. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
71%

Csórikámtól sok mindenre várunk már választ, de csak odáig jut, hogy a szektás maszlagokat linkelgeti eszement módon.


Szóval hajrá, hátha te leszel az első, akinek érdemben válaszol történelmi tényekkel és dokumentumokkal alátámasztva.

2018. márc. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
21%
27: nem beszélgetünk, mert nekem az első és utolsó a Biblia, neked meg a hagyomány, aminek semmi köze Isten szavához. Az én Istenemnek semmi szüksége a rengeteg szokás, amit műveltek szentmise néven, az én Istenem nem költözik ostyába, se borba, hogy szó szerint megegyem és szó szerint megigyam, mert én Istenben vagyok, ahogy a világ egésze és ő pedig énbennem. Az én Istenem ezt megteheti, mert ő teremtett engem ő az alkotóm és mindenható. A te istened meg valami más, ami követeli a kitalált hagyományokat és jaj annak, aki rosszat tesz, mert az vagy megy a kitalált purgatóriumba vagy a pokolba. Ha ismernéd Istent, akkor nem ragaszkodnál az emberi hagyományokhoz.
2018. márc. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
71%

"mert nekem az első és utolsó a Biblia, neked meg a hagyomány"


A Biblia is hagyomány. A katolikusok gondosan összegyűjtötték az első századokban az apostolok írásait, amit aztán kanonizáltak, így született meg az Újszövetség. Erre viszont vannak hiteles történelmi források, például a Római, a Hippói, a Karthagói zsinatok dokumentiumai. Bármilyen hihetetlen, nem az égből pottyant le a Szentírás, hanem generációról generációra hagyományozódott, mire végül elnyerte végleges, egységes formáját.

2018. márc. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
100%

"A te istened meg valami más"


Egészen biztos, mert a mi Istenünk Krisztus, aki ezeket a szavakat mondta:


"Vegyétek és egyétek, ez az én testem!"


"Ez az én vérem, a szövetségé, amely sokakért kiontattatik."


"A testem ugyanis valóságos étel, s a vérem valóságos ital."


Ha a te istened esetleg másként vélekedik, mint Krisztus, akkor lehet valami hamis istenségben hiszel és érdemes lenne megtérned Krisztushoz, aki saját magát adta ételül és italul számunkra.

2018. márc. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!