Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti mit gondoltok Jehova...

Ti mit gondoltok Jehova Tanúiról? Vallási tanításukrol?

Figyelt kérdés
Van egy kolegám aki Jehova Tanúja. Tegnap elkisértem őt ebbe a gyüleketetbe, ahol tanulni szoktak. Meglepődtem, mert minden egyes tag nagyon kedves volt, közvetlenek voltak, és szeretettel fogadtak. Na mind1 a lényeg hogy mivel kiváncsi alkat vagyok ott maradtam az összejövetelükön meghallgatni mégis miröl tanulnak. Hát kicsit megijedtem. Olyanról szólt a téma, hogy az utolsó napokban élünk, hamarosan eljön a világrendszer befejezése. És akik nem szolgálják Istent, azok el fognak pidztulni és csak azok élik túk és örök életet kapnak, akik Istent hűen szolgálják és követik. Azt is megtudtam hogy Isten neve Jehova, és ezért hivják magukat Jehova Tanúinak. Ti mit gondoltok? Eléggé meggyöző tabításnak tűnik de egyben azért ilyesztő is. Kérlek titeket ne szidjatok ezért, sajnos kiváncsi voltam és tudni szerettem volna mégis mit tanirabak ők.

#tanítás #Jehova tanúi #világrendszer vége #utolsó mapok #Isten neve Jehova
2018. márc. 24. 09:34
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:
Na mert a Pap az.... Na mind1.
2018. márc. 24. 12:52
 12/34 anonim ***** válasza:
89%

A tanításuk egy dolog. Igazából, ha valakinek az a fixa ideája, hogy az általuk fordított Bibliából (mert ugye minden más fordítás, amit előtte több száz éven keresztül használtak, az hamis) jósolgassák a világvégét és bizonyítsák, hogy ők benne lesznek a 144 ezerben, akkor ezzel nem nagyon lehet mit kezdeni.

A gond nekem ott kezdődik, hogy önmaguk igazolására egyből elkezdik pocskondiázni azokat a keresztényeket, akik mást mondanak.

Pont most volt pár napja a napi evangéliumban így nagyböjtben, hogy Jézust is vádolták mindenfélével, és istenkáromlásért meg akarták kövezni, mert azt mondta, hogy ő és az Atya egyek, de Jézus azt mondta nekik, hogy "Aki nékem szolgál, engem kövessen és ahol én vagyok, ott lesz a szolgám is". Én ehhez tartom magam.

2018. márc. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
22%
Véleményem az, hogy behúznak a csőbe, majd leveszik a fizetésed nagy részét. Meg ez a biblia dolog, hát nem tudom. Tisztába vagytok vele , hogy ez egy csomó összeollózott történet igaz? Isten, meg az egyszülött fia blaaaaa blaaaaa. Mária talán 14 volt, mikor a szentlélek megerőszakolta szegényt, ezér a való életben börtönbe csuknak. Volt szerintetek annak a lánynak választása?????? Meg amúgy is, megteremtessz egy világot a semmiből, milliárdnyi bolygó, meg állat, meg ember, de neked mégis meg kell húznod egy tinilányt hogy az kihordja a gyerekedet? Nevetnem kell :D Ébresztő, hétalvók vár a valóság
2018. márc. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
100%
#13 Na most, hogy kitrollkodtad magad, remélem jól fogsz aludni ;)
2018. márc. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:

# 9 S akkor ezt még nem is láttad:

https://www.youtube.com/watch?v=VWqVr3BuJ5w


Amúgy ajánlom, hogy nézd meg a teljes filmet:

Magyarul: https://www.youtube.com/watch?v=CDAG8esOgrE

2018. márc. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:

# 10

Ez aztán a csodálatos reakció :D Mint az inkvizíció korában.

2018. márc. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: az a gond velük, hogy ők bigott fanatikusok.

Tehát addig lesznek veled kedvesek, míg érdeklődsz, és úgy látják, hogy meg fogsz térni hozzájuk.

Ha netán kérdezel tőlük, akkor egy idő múlva nem fognak tudni válaszolni. Na, akkor nagyon mérgesek lesznek.

Előtte is elég fura válaszaik lesznek: párat ugye már láttál.

Félni fogsz tőlük és a tanaiktól.


Ha pedig kiderülne, hogy nem akarsz oda megtérni, akkor is baj lesz.

Ha megtérsz, elég sokat kell nekik dolgoznod (téríteni kell másokat) és fizetni a tizedet.

2018. márc. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%
JT családban nőttem fel, viszont felnőtt fejjel otthagytam ezt a szektát.. Ha jót akarsz magadnak, akkor nem kezdesz velük, mert egy olyan szisztematikus agymosásban lesz részed, hogy észre sem veszed és máris elvesztettél mindent és mindenkit, ami/aki most számít az életedben. Évekkel ezelőtt otthagytam őket, de a mai napig rémálmaim vannak róluk/velük.
2018. márc. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:

nekünk a családunkba 17 éve már franciában a jehova szekta ferkőzött be.


úgy hogy teljesen tönkre vágta a családunkat!


nekik nincs vér szerinti család mert az pusztulhat,az az utolsó fontosság terén ha nem áll be a sorba "testvérnek",

mi igy jártunk!


"családírtás" amit csináltak és csinálnak a világon ,

a vének és a vezetők mind földi törvény elé valók és börtön. gyilkolni nem csak fegyverekkel lehet.

nem a vallás miatt! hanem a családírtó emberi tetteik miatt amit okoztak vele visszavonhatatlanul.


sunyin jönnek mintha emberszeretők lennének.

a vezetők nem emberek! önzők, a szekta érdeke mindenek felett.

a legnagyobb mocskok a vének a vezetők akik az amerikai pénz érdekeltségű vállalkozás minden embertelen dolgáról tudnak és TOVÁBB végzik a családokat tönkretevő munkát és HALLGATNAK MINT A SÍR a fejüket mindig másfele fordítva ha be kellene nézniük a lelkiismereti tükörbe mint a felelősöknek. mást gondolnak mondanak vagy hallgatnak. jellemtelen "emberek".

egyszerű vallásos jehova tagokat úgy átverik, hogy az rettenetes , szolgálva a pénz érdekeltségű vállalkozást.


még erről is hallgatnak a vének mint a sír, hogy mi folyik a háttérben! félre fordítva a fejüket. emberek ezek !?

:

Jehova Őrtorony Központ WATCH TOWER BIBLE AND TRACT SOCIETY nek még háborús dolgokban is szerződések, befektetések és évtizedek óta.

központ befektetései ami óriási évi sok milli... profitot termel

pl FEGYVERGYÁRTÁS

Két céget érdemes kiemelni a listából.

egyik a Northrop Grumman, az USA meghatározó repülőgépgyártója, elsősorban haditengerészeti repülőgépek nagy számú előállításával is foglalkozik.

másik a Lockheed Martin, katonai repülőgépeket és hordozórakétákat gyárt.


hat ilyen emberszerető társaság.


mélyen nézzetek utána mert sajnos mind igaz!

2018. márc. 25. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%

Évek óta figyelem a tanításaikat. A központi helyen náluk a vezető testület van, ha az kitalál valami tanítást, akkor nekik kötelességük elfogadni. Ha nem teszi valaki, akkor kiközösítik és ha a családja is benn van, akkor onnantól kezdve nem beszélhetnek vele és az őrtorony újság szerint az ilyen elméjében beteg.

Persze, hogy kedvesek voltak, minden újjal kedvesek. Te nem vagy kedves egy vendéggel?

Isten neve nem jehova, ez egy tény. Ezt a szót a 15.század elején alkották egy hibás olvasatból, és ez a szó nőnemű. A Bibliának rengeteg helyen teljesen ellent mondanak, mert a vezető testület tanításait követik. A vért elutasítják. Ha te már tag vagy, és a lányod balesetet szenved és csak a vérátömlesztés mentené meg, akkor azt el kell hogy utasítsd. Ez egy központi tanítás náluk.

A dohányzás kiközösítéssel jár, holott erre nincs bibliai ige, míg a dagadt vének boldogan pöffeszkednek a hatalomban, pedig a Biblia elég nyíltan beszél a falánkságról.

Ha Istent keresed, akkor náluk nem fogod megtalálni.

2018. márc. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!