Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti mit gondoltok Jehova...

Ti mit gondoltok Jehova Tanúiról? Vallási tanításukrol?

Figyelt kérdés
Van egy kolegám aki Jehova Tanúja. Tegnap elkisértem őt ebbe a gyüleketetbe, ahol tanulni szoktak. Meglepődtem, mert minden egyes tag nagyon kedves volt, közvetlenek voltak, és szeretettel fogadtak. Na mind1 a lényeg hogy mivel kiváncsi alkat vagyok ott maradtam az összejövetelükön meghallgatni mégis miröl tanulnak. Hát kicsit megijedtem. Olyanról szólt a téma, hogy az utolsó napokban élünk, hamarosan eljön a világrendszer befejezése. És akik nem szolgálják Istent, azok el fognak pidztulni és csak azok élik túk és örök életet kapnak, akik Istent hűen szolgálják és követik. Azt is megtudtam hogy Isten neve Jehova, és ezért hivják magukat Jehova Tanúinak. Ti mit gondoltok? Eléggé meggyöző tabításnak tűnik de egyben azért ilyesztő is. Kérlek titeket ne szidjatok ezért, sajnos kiváncsi voltam és tudni szerettem volna mégis mit tanirabak ők.

#tanítás #Jehova tanúi #világrendszer vége #utolsó mapok #Isten neve Jehova
2018. márc. 24. 09:34
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
100%
A nagy egyházak működtetnek iskolákat és részt vesznek karitatív tevékenységekben.. ezzel szemben a Jt-k szórólapoznak. De egyébként nekem a fő gondom nem is ezzel van. Hanem azzal, hogy ugyanúgy kell adakozni (a persely körbeadást hagyjuk, mert a Jt-k imádnak ezzel jönni, de ilyen pl nálunk, reformátusoknál sincs), ugyanúgy megvannak a Jt-knek is a saját botrányaik (gyermekmolesztálási ügyek, ENSZ tagság, stb.), mint a többi egyháznak, ugyanúgy a Bibilát használják, mint más keresztény egyházak és ugyanúgy vannak köztük jó és rossz emberek is, mint bárhol máshol. Akkor mégis mi a francra ez a nagy gőg, ami a Jt-knél figyelhető meg? Miért fikáznak folyton más egyházakat, ráadásul úgy, hogy jelentős részük soha nem volt más egyházak istentiszteletin, miséin, stb (mivel ez sem megengedett). Egyszerűen csak azt szajkózzák, amit az Őrtorony leír nekik más egyházakról, de a tagok még arról is le vannak tiltva más egyházak irodalmairól.. Vajon így mennyire objektív a tagok hitnézete?
2018. márc. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
86%
Egy kis javítás: Egyszerűen csak azt szajkózzák, amit az Őrtorony leír nekik más egyházakról, de a tagok még arról is le vannak tiltva, hogy azok irodalmait is megvizsgálják.. Vajon így mennyire objektív a tagok hitnézete?
2018. márc. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:

Szervusz!


Először is a szentháromságot nem csak a tanúk nem emelik ki hanem az antitrinitáriusok azaz unitáriusok sem. Amikor egy tanú megkeresztelkedik az Atya, Fiú és Szentszellem nevében keresztelik meg. De nem tisztelik őket külön. Az Atya, maga Jehova, az isten. A fia pedig Jézus aki az atyjátol származik. A szent szellem pedig Jézustól és ezáltal az atyjától származik. Így nem tisztelhetők külön, mivel Jehova nélkül a másik kettő nem jött volna létre. Nem lejet ugyanoda rangsorolni a hármat.


Máskdszor pedig a Mennyben csak az angyalok serege (ember által simeretlen szám) , a 144000 válsztott fejedelem, Jézus Krisztus és Jehova fog élni.Ez a 144 000 lélek fogja Jézust segíteni uralmában. A tökéletlen gyarló emberek otthona a Föld, s az is marad. Midőn a paracmdicsom beköszönt, a tökéletesek is itt fognak élni, mert ezt a helyet szánta az Isten az emberek lakhelyéül. Tehát nem CSAK 144 000 lélek lesz ott hanem sokmillió, angyalokat is beleértve. Ezek mind szellemi lények, lények, nincs testük és láthatatlanok bárki számára is. A Menyország sem egy hely, hanem a lelkek elterjedése a Világegyetemben.


Harmadszor, tévedés az is, amit állított egy válszoló, hogy Krisztus nem testben támadt fel. Krisztus halott teste feltámadt a halálból, majd megtisztult lélekkel 40 nap után földi teste végelg megszűnt létezni és lelke felvétetett Kehovához, az igaz lelkek sorába.


Negyedszer, a 3 jövendölés hamis volt. Hamis emberek szájából jött. Aki elhitte, az sem a Biblia szavát követte. A Biblia világosan feltárja, hogy egyedül Jehova tudja az idejét a vég napjának. Aki azt állította bagy állítja, hogy ismeri az Isten elleni bűnt követ el. Annak idején szélsőséges csoport vallotta a dátumokat. Nagymamám tanú volt de igaz hite volt és tudta hogy nem fig bekövetkezni akkor amikor a többiek állítják. Mert még Krisztus sem tudja az idejét csak Jehova. Kérdés az kiket és hányat sikerült megtéveszteni. Itt nem sok embert.


Tisztelettel, Miklós!

2019. jún. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:

Továbbá!


Armageddon nem apokalipszis lesz. Először is a jelek arra mutatnak ,hogy megszólalt a hatodik trombitaszó. Soha nem látott szenvedés, válság, stressz és járvány pusztít a Földön... Az ítélet napjakor pedig mindazok akik élenek és elfogadták Jehovát, megmenekülnek, akik pedig enm, azok megsemmisülnek. Egyszerűen a feledés homályába vesznek. Ekkor midnen egyes halott feltámad egészséges testbe, és a Sátánt megkötözi Krisztus 1000 évre. Jézus és a 144 000 királya átveszi az uralmat a világon. Aki pedig a feltámadottak közül nem fogadja el még mindíg Istent az a végén végervényesen elpusztul. Akinek csak akkora hite lesz, mint egy mustármag, se elismeri az igaz Istent, megmenekül. A Sátán elpusztul és az emberek örök, boldog, egészséges életet élnek majd. Vannak akik kérdik hogy férnek el a bolygón, stb. Jehova gondot visel majd róluk. Hatalmában áll megváltoztatni bármi méretét és beosztását. Hatalmában áll több szárazföldet és több édesvizet terembeteni. Ez az Ő dolga.

Tisztelettel, Miklós!

2019. jún. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!