Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti mit gondoltok Jehova...

Ti mit gondoltok Jehova Tanúiról? Vallási tanításukrol?

Figyelt kérdés
Van egy kolegám aki Jehova Tanúja. Tegnap elkisértem őt ebbe a gyüleketetbe, ahol tanulni szoktak. Meglepődtem, mert minden egyes tag nagyon kedves volt, közvetlenek voltak, és szeretettel fogadtak. Na mind1 a lényeg hogy mivel kiváncsi alkat vagyok ott maradtam az összejövetelükön meghallgatni mégis miröl tanulnak. Hát kicsit megijedtem. Olyanról szólt a téma, hogy az utolsó napokban élünk, hamarosan eljön a világrendszer befejezése. És akik nem szolgálják Istent, azok el fognak pidztulni és csak azok élik túk és örök életet kapnak, akik Istent hűen szolgálják és követik. Azt is megtudtam hogy Isten neve Jehova, és ezért hivják magukat Jehova Tanúinak. Ti mit gondoltok? Eléggé meggyöző tabításnak tűnik de egyben azért ilyesztő is. Kérlek titeket ne szidjatok ezért, sajnos kiváncsi voltam és tudni szerettem volna mégis mit tanirabak ők.

#tanítás #Jehova tanúi #világrendszer vége #utolsó mapok #Isten neve Jehova
2018. márc. 24. 09:34
1 2 3 4
 21/34 anonim válasza:
100%
Agymosás az egész. Nekem volt egy ismerősöm aki Jehova volt, és hát nekem nagyon nem jön be az, amiket ők képviselnek. Ezek az emberek először kedvesnek tűnnek, de igazából....Folyamatosan rám akarta tukmálni a Bibliájukat. Ha felhoztam más vallást, pl: katolikus, református..stb, akkor már egyből támadt, hogy az mind hazugság, meg hülyeség. Számomra unszimpatikusak, mert a kedvesség az csak egy álca, kétszínűek. A tanításuk is érdekes, tagadnak szinte minden lényeges keresztény tanítást. Arról nem is beszélve, hogy a gyerekeiket burokban nevelik, a fiatalok antiszocializálódnak a világtól szinte teljesen. Nem tanulnak meg randizni, szexuálisan teljesen determináltak lesznek a gyerekeik mire felnőnek. Nem képesek beilleszkedni egy társaságba stb. mert minden tilos volt nekik, mindig azon jár az eszük hogy vajon ez most tilos vagy még megengedett? Manipuláció az egész.
2018. márc. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
17%
kedves kérdező! Én nem vagyok tanú, de az voltam néhány évtizedig. Ez nem igaz, hogy csak addig kedvesek míg érdeklődő vagy. Nyilván kialakulnak idővel baráti körök, akikkel szorosabb a kapcsolat, de, a többiek is mindig kedvesek, barátságosak. Elhangzott itt néhány igen félrevezető hozzászólás, például, hogy tizedet szednek. Ez nem igaz, sőt! nem tudom feltűnt e itt bárkinek, de az egyedüli egyház (tudtommal) akik minden könyvet, folyóiratot ingyen adnak az embereknek. Nincs belépő a kongresszusokon, nincs persely körbeadása...Nincs fizetett papság, mégis csodálatosan fejlődik ez a nép. A Jehova nevet nem a tanúk találták ki, hanem több Biblia fordítás is ezt használja. Lehat nem jó a kiejtés, de tudjuk, hogy Jézust sem, vagy a Pált, Pétert sem így ejtették, mégis használjuk. A világ végét nem csak a tanúk tudják, hogy közel van, hanem nagyon sok egyház látja ennek a jeleit. Azt, hogy ki fog élni az új világban meg nem emberek, hanem Isten fogja eldönteni. De ez egy nagyon jó dolog lesz! Olyan világ, ahol nem lesz betegség, szegénység, halál, gonoszság!
2018. márc. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%

“..A világ végét nem csak a tanúk tudják, hogy közel van, hanem nagyon sok egyház látja ennek a jeleit. Azt, hogy ki fog élni az új világban meg nem emberek, hanem Isten fogja eldönteni. De ez egy nagyon jó dolog lesz! Olyan világ, ahol nem lesz betegség, szegénység, halál, gonoszság!”


Ha annyira jó dolog lesz, akkor miért nem kaparsz vissza SOS a JT-khez? A tanaik szerint ugyanis neked nem lesz helyed abban a “nagyon jó dolog” világban. :D egyébkébt meg ha évtizedekig voltál Jt, akkor tudnod kell, hogy bár egy-két itteni válasz nyilvánvalóan túlzó,

az elhangzottak többsége igaz..

2018. márc. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:

Az önkéntes adakozás is kötelező ex-tanú. Miért hazudsz? Vagy nem szednek a vének ilyen olyan indokkal? Nincs megbeszélés, hogy akkor most mennyit is tud a gyülekezet minden tagja havonta vállalni? Ugyanmár...

És tudod mit? Istennek nem kell egy undorító kitalált név, mert amikor itt volt és meghalt még érted is, akkor elmondta, hogy hogy hívják. A te térded is meg fog hajolni előtte azon a napon, ahogy mindenki másé, mert nem adatott más név, ami által az ember megmenekül és az ő nevét kell segítségül hívni, nem pedig valami nőnemű műszót, amit már elmebeteg módon kántáltok. Te azzal amúgy hogy számolsz el, hogy szerintük te elmédben beteg vagy? Tudod, le lett írva az őrtoronyba, tehát ez az imádott vezető testületed véleménye rólad.

2018. márc. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
nem, nem kötelező az önkéntes adakozás, ne mondj ilyeneket..valamiből viszont nyilván elő kell állítani az irodalmakat, fenn kell tartani a királyságtermeket, de sosem köteleznek semmire! az tényleg sokkal jobb, hogy körbeadják a perselyt, ott már elég ciki nem tenni bele semmit... vagy ahol tizedet szednek..
2018. márc. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:

"Nincs fizetett papság, mégis csodálatosan fejlődik ez a nép." :


persze fejlődik. de ki ???

a vállalkozás tulajdonosainak élvezőinek milliárdjai azok gyűlnek évről évre

ELLENTÉTBEN

a nem tulajdonos csak sima tagok azok meg napról napra szegényednek,


és még mástól is a családi asztalokról a gyerekek szájából is elveszik az ételt,

kéregetnek hogy milyen szerencsétlenek!

mert kell a " jehova munkához". jehovának az őrtorony tulajoknak.

ingatlan milliárdos birodalmak vilagszerte a TULAJDONOSOKNAK :

JEHOVA Őrtorony INGATLAN BIRODALMAK az országokban központként!

google kereső kihozza szépen sorban.

jobb oldalt lefele görgetve egymás után előjönnek.

a szegénységet fogadók nagyon nagyon rászorulnak! jön a világ vége.

valóban a családokban a gyerekek tányérjáról az utolsót is oda kell adni nekik, hogy segítsük őket a központnak ingyen dolgozni. itt :


[link]

2018. márc. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
A névvel kapcsolatban meg ismét leszögezném, hogy nem a tanúk találmánya! nem értem miért vagytok ennyire fenn akadva ezen....A Károli Bibliában mi Isten neve? vagy a Kámoryban ? Stb...
2018. márc. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
" gyerekek szájától is elveszik az ételt" ezt a sok sületlenséget.... A katolikusok, reformátusok, baptisták stb...miből tartja fenn magát? és még ingyen sem kapsz semmit tőlük.. A tanúk ingyen adnak mindent mégis kapzsik...hát ez nekem magas..de te tudod
2018. márc. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

nem a tanuk a kapzsik hanem az amerikai örtorony zártkörű részvénytársaság pénzügyi vállalkozásnak KELL A BEVÉTEL.

mint minden normális vállalkozásnak.

a tanuk sajnos mindig csak le vannak maradva információkban

mert HISZNEK és nem meggyőződnek a tényleges vállalkozás dolgairól.

hihetetlenül profi vállalkozói tulajdonos csapat akikkel SEHOL SEM LEHET ÉS NEM IS TUD TALÁLKOZNI egy normál átlag szegény átvert tag.


utána kell rendesen nézni az adatoknak és nem csak beszélgetni róla.

én megtettem!

2018. márc. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
szerintem, ha figyelembe vesszük, hogy mennyi irodalmat állítanak elő, és adnak ingyen, hány kongresszust tartanak egy évben, szintén belépő díj nélkül, mennyi pénz megy a királyságtermek fenntartására, nem hiszem, hogy hú de sok marad. A nagy egyházakban ugyan úgy adakoznak a tagok, csak még állami támogatást is kapnak. Cserébe gondold végig ők mit adnak, ismétlem ingyen? Akkor miért a vezető testület a mumus?
2018. márc. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!