Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezik a lélek és van másvilág?

Létezik a lélek és van másvilág?

Figyelt kérdés
A párom nagyon beteg,félek elveszitem. Az ember önzö és mikor hibákat követünk el akkor nem hiszünk istenben,mikor baj van akkor fohászkodunk. Létezik a lélek, vagy vár minket valami odaát. Vagy csak ezzel győzkődjük magunkat ha megérint a halál. De akkor mik az érzések,szerelem,félelem, lelkifurdalás, mindez csak biokémia a szervezetben,vagy van valami lélek mégis csak?
2010. jún. 12. 08:42
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
Igen, igazad van, miért kellene amputáltakat gyógyítania? De akkor joggal feltételezhetjük, hogy a rákosokat sem gyógyítja, meg az egyéb szervezeten belüli betegségeket. Ezek alapján egyetértesz azzal az állításommal, hogy Isten nem szokott orvosi csodákat végrehajtani? Akkor meg minek ebben a témában imádkozni hozzá? Ha kiderülne hogy rákos vagy, te is Istenhez fordulnál abban a reményben, hogy segít, nem? És ha elvesztenéd egy lábadat?
2010. jún. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 A kérdező kommentje:
Kedves 11.25-s, sajnálom az apukádat, és az ilyen anyukád által megélt történetek töltenek el a legnagyobb bizakodással hogy van odaát valami. Hogy minden biokémia lenne, és ismerjük az emberi testet? Akkor hogy lehet hogy a páromnál a kiújult 2,5cm daganat 6,3cm lett!Ha olyan szuper a tecnika,ct,mr, és sorolhatnám, akkor mért nem vették észre amig tényleg lehet kezelni a dolgot.Nem tudom hogyan kerekedett a kérdésemből Nácizás és fikázás, de köszönöm az épitö jellegü válaszokat.
2010. jún. 13. 15:25
 33/48 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

A daganat mérete nem annyira fontos, inkább az lényeg, ne terjedjen. Pl. a gyors spontán remisszió (gyógyulás) is olyan dolog amit nem lehet magyarázni "tudományosan". Próbálnának vigasztalni, de nem megy.

Ha gondoljátok az alábbi helyen, az esetek megadása rovatban írjátok le a helyzetet és bizakodjatok. Van remény, mindig van és lesz is, hiszem.

[link]

Jobbulást

2010. jún. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
Valamit félreértettél: én annak a szükségszerűségét tagadtam, hogy Istennek minden beteget meg KELL gyógyítania, mert különben nincs is. Azonban bizonyos esetekben beleavatkozHAT. Isten megengedi a szenvedést, ha abból még nagyobbat tud előhozni. Vannak esetek, amikor végrehajtHAT orvosi csodákat. Te csak két lehetőséget ismersz: mindig és soha?
2010. jún. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 A kérdező kommentje:
Isten nem ad pl:kocsit,lakást,diplomát, és néha ugyérezzük semmi sem sikerül. De isten ad LEHETŐSÉGET hogy mindezt megszerezze az ember, ha nem lenne egy önálló gondolatunk, motiválatlanok lennénk, mint amilyen mostanság a világ. Mi lenne ha mindent készen kapnánk, igy is elég lusta az emberiség. Ez egyfajta isteni evolució,a nukleáris sugárzásról, a müanyag életvitelünkhöz semmi köze istennek. Elszartuk és ennek a levét isszuk,rák,torzszülöttek,stb. Az ember csak bizik hogy van lelkünk,jószándékunk,és ha meghalunk, szerintem remélem odaát egy fejét csováló valakit találunk aki vár minket, minden rosszándékunk ellenére.
2010. jún. 13. 17:53
 36/48 anonim ***** válasza:

Én csakis egy lehetőséget ismerek el: Soha.


Azt mondod, Isten beavatkozHAT, de csak néha teszi. De valahogy mégis elgondolkodtató, hogy pont amputált emberrel még egyszer sem tett csodát. Egyszer sem. Ha néha beavatkozna, akkor amputáltakat hasonló arányban gyógyítana, mint rákot. Hacsak nem pikkel az amputáltakra.

2010. jún. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Észre kellene venni már XXI. században, hogy szándékosan van ez a helyzet, hogy nem lehet igazán eldönteni, hogy van-e ez meg az vagy nincs. Az emberek nagyon eltérőek, van akinek ez kell, van akinek az (kinek a pap kinek a papné...).

Tudományosan: A végső kérdések gödeli típusúak.

Az amputáltnak azért nem növeszti ki a lábát senki, mert az túl nyilvánvaló csoda lenne. Csak olyan csodák vannak, amiket a szkeptikusok le tudnak fikázni, de ez nekem pont elég.

2010. jún. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:

Isten úgy teremtett bennünket, hogy bennünk van a gyógyulás lehetősége is. Bennünk, az immunrendszerünkben, a szokásainkban,minden ételben amit megeszünk. Nem csodálatos, hogy minden gyümölcsben, minden gabonamagban ott a tökéletesség? Kár, hogy a tudománynak hála lassan már csak mesterséges, e betűs szarságokat és génkezelt gyümölcsöket ehetünk. Édesanyám rákos. Azt mondták, műthetetlen. Kemót javasoltak, de azt mondák, anélkül hat hónap, kemóval esetleg egy év. Ennek lassan már 2 éve. Nem kemózott. NEM IMÁDKOZOTT GYÓGYULÁSÉRT. Nekiállt alternatív módszereket keresni, és úgy imádkozott, ahogy Jézus: Atyám, legyen meg a te akaratod. A daganat állítólag még megvan. Anya dolgozik, a vérképe jobb, mint az enyém, a haja sosem volt szebb, a mosolya csodálatos. Azt mondja, sosem volt ilyen boldog és energiadús. Rájött, hogy minden perc ajándék. Én is ilyen keresztény szeretnék lenni.

Az amputált lábat a tudomány sem gyógyítja. Jézus sem gyógyította. Vannak visszafordíthatatlan folyamatok. Az élet nem tökéletes. Most még.

2010. jún. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:

Az amputált lábat a tudomány kis időn belül olyan műlábbal fogja gyógyítani, amely jobb, erősebb lesz mint az eredeti. Manapság is vannak már olyanok, amikkel gyorsabban lehet futni, mint az eredeti lábbal.


Azonfelül nagyon szidod a tudományt, de ha ennyire nem vagy irányába tisztelettel, akkor gondolkozz el, mennyi mindent adott neked a tudomány. Alig van a szobádban olyan dolog, ami tudomány nélkül is létezne. Talán a virágok... Az E-betűs vackok megalkotásához is Isten adta az energiát az embereknek, nem?(Persze feltételezve, hogy létezik). Álszentség azt mondani, hogy csak a jó dolgok Isten teremtményei, a rosszak meg nem... Pedig azt tapasztalom. Amikor egy hívő tesz valami hasznosat, mindig azt mondja, hogy hát Isten adott neki erőt, meg ilyenek. Ha meg rossz dolog történik, azt az Istentől kapott szabad akaratra fogják.


Szokták még azt mondani, hogy a rossz dolgok Isten büntetései az ember bűnei miatt. De ha meg az, akkor miért mondod Isten büntetésére, hogy rossz, meg vacak E-számok? Miért nem tűröd méltósággal, amit bűneiddel kiérdemeltél?

2010. jún. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
Hehe. Az én bűneimnek semmi köze az e betűkhöz. Nem szidom a tudományt, hiszen a természetes gyógymódok is egyféle tudomány eredményeképpen léteznek. A tudománnyal mindössze egy bajom van, az, hogy önmagában nem érték. Az ember teszi értékké vagy átokká, és mi mindent elrontunk. Ha több IGAZI hívő lenne (és most nem az álszent emberekről beszélek, hanem aki tényleg megpróbálja Istent követni)akkor talán nem lenne törvényszerű, hogy minden új találmányt fegyverként, vagy ami még rosszabb, erkölcstelen tőkeforrásként kezeljünk. (lásd mérgezett élelmiszerek, stb) Tehát én nem a tudomány elfojtásában, hanem a tudomány és a hit szintézisében hiszek. Egyébként amit anya esetéről elmondtam, szerintem pontosan a sors méltóságos elfogadása.
2010. jún. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!