Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezik a lélek és van másvilág?

Létezik a lélek és van másvilág?

Figyelt kérdés
A párom nagyon beteg,félek elveszitem. Az ember önzö és mikor hibákat követünk el akkor nem hiszünk istenben,mikor baj van akkor fohászkodunk. Létezik a lélek, vagy vár minket valami odaát. Vagy csak ezzel győzkődjük magunkat ha megérint a halál. De akkor mik az érzések,szerelem,félelem, lelkifurdalás, mindez csak biokémia a szervezetben,vagy van valami lélek mégis csak?
2010. jún. 12. 08:42
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
31%

Ezt a tanmesét nem egyszer kaptam meg már az arcomba. Egyszerűen hülyeség, már csak azért is, mert a magzatok nem beszélgetnek, nem is gondolkodnak. Maga a mese nagyon érezteti, hogy egy tipikus térítős szöveg, nem különb például az Albert Einsteinestől sem, biztos ismered azt is, mert eléggé fundinak tűnsz, azoknál meg az a mese alapmű.


De ennyi erővel miért kellene nekem hinnem pont Istenben? Nem érzem a jelenlétét, nem érzem a szeretetét, nem érzem, hogy velem van. Ezért ennyi erővel abban is hihetnék, hogy a világmindenséget a Sátán teremtette, és benyomhatnék egy gyenge szöveget, hogy ezért van az a jelenség, amit a keresztények mondogatnak, hogy az ember eredendően gonosz: mert a Sátán teremtette. Nevetségesen hangzik ugye? Ha hát az összes erőltetett, józan észt nélkülöző érv, amit Isten mellett lehet hozni, melyek nagyrésze mellébeszélés, így hangzik.


De nem hiszek én se a Sátánban, se Istenben! Csak arra akartam kilyukadni, hogy nincs több okom Isten létezésében, illetve az általa végrehajtott teremtésben hinni, mint bármi más kitalált dologban.


Mellesleg pont pár órája néztem egy tévéműsort arról, hogy pár évvel ezelőtt sikerült szintetikus életet, egy teljesen mesterséges baktériumot előállítani. Illetve amikor történt pár éve, akkor meg olvastam róla. Ebből is következik, hogy az élet megjelenése nem is olyan nagy dolog. Kicsit azért összezavaró jelenség az Isten-mesében az az egyszerű tény, hogy az ember is képes volt a teremtésre, nem? Akkor mit tud Isten olyan különlegeset? Ha most sikerült pár év kutatómunkával, akkor millió évek alatt teljesen véletlenül is sikerülhetett. Még egyszer mondom: A laboratóriumban történt teremtésre VAN bizonyíték. Az Isten általira meg van egy könyv, ami viszont semmire sem bizonyíték, hiszen leírni bármit le lehet.


Jöhet az érv, hogy a tudomány által vázolt teremtésben ugyanúgy hinni kell, mint a többiben. Jah, de annak legalább van alapja! Mindenféle régészeti leletként talált, kihalt fajokhoz tartozó csontváz, amelyekre csak az evolúció lehet a magyarázat, az semmi? Pedig ez csak egy példa volt...

2010. jún. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:

Továbbá angolul tudó keresztényeknek szeretettel ajánlom a következő videót: http://www.youtube.com/watch?v=zDHJ4ztnldQ


Válaszolni fölösleges külön a kérdésekre, hiszen azt már megtette a csóka a videóban, érdemesebb inkább az egészre válaszolnotok.

2010. jún. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Kedves Ateista Társunk!

Most eltekintenék attól, hogy könnyedén cáfoljam a "nincs már olyan dolog a testben, amit ne tudtak volna tudományosan megmagyarázni"-típusú önelégült hazugság-áradatot, mert szerintem te is pontosan tudod, hogy ez nem igaz.

Mindössze azt akarom nyomatékosítani, hogy a beteg párjáért aggódó kérdező VIGASZt várt volna és legkevésbé sem ezt a vaskalaposan merev okoskodást, amit más helyen szívesen lejátszok veled.

Még annyit, hogy az én vigasztalásom nem öncélú, hanem tényleg (bizonyíthatóan) van lélek és van túlvilág és van bőven elég ok a reményre és bizakodásra. (De jajj annak, aki így bánik az aggódókkal, mint te. Szégyellhetnéd magad.)

2010. jún. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:

21:30

a valódi "teremtés" szorosan fűződik az evolúcióhoz, az evolúció egy kötelező "eleme" az életnek.

A Biblia mese a modern ember számára, de tele tele tanulságokkal. Az első oldalon 4 dik válaszban fel van tüntetve egy könyv. Érdemes lenne elolvasnod. Olyan dolgokat ír le, amit a mai tudomány is alátámaszt, s mégis reális képet tár eléd, hogy mik is vagyunk mi valójában, és mi az élet egyáltalán, mi a célja, lényege. Ha megteszed, és megérted, akkor teljesen nyilvánvalóvá válik a Biblia mondanivalója...


üdv

25/F

2010. jún. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:

Az ateistától kérdezném?

Az emberi értelmet még senki nem látta vagy tapintotta.

Akkor nem is létezik?


A Biblia mese lenne? ... Érdekes. A pun-római háborút egyedül Cicero jegyezte le, mégse kételkedsz benne, hogy megtörtént, hanem elhiszed. A Bibliát 4! evangálista írta le egybehangzóan, mégis mesének tartod...

2010. jún. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,külön a 19.12-nek,rendkivűl tanulságos és elgondolkodtató a két magzat története.Nem számoltam ugyan pontosan utánna a válaszoknak,de ugylátom több azok száma akik hisznek,és ez már magában is kicsit megnyugtató. Még egyszer KÖSZÖNÖM!
2010. jún. 13. 10:18
 17/48 anonim ***** válasza:

08:48: Ha a Kérdező helyében lennék, számomra ez jelentené a vigaszt, tekintve, hogy ateista vagyok. Ő pedig feltette a kérdést, amire válaszoltam az én véleményemmel.


A nagypapám is beteg. Szerencsére nem halálosan, ebből ki fog gyógyulni, de azért kicsit nagyobb baja van a náthánál. Mégis tudom, hogy nem az imádság segít rajta, hanem ha az ember törődik vele. Csak azt akarom mondani, hogy a te nézőpontodból lehet, hogy a Jóisten jelenti az egyetlen reményt, de van akinél máshogy van...


A videót megnézted? Mi a véleményed róla?


"(bizonyíthatóan) van lélek és van túlvilág" Igen? Tökjó! Mondj már egy bizonyítékot légyszíves.


Kérlek, mondj csak egy valamit az emberi szervezetben, amit még ne magyarázott volna meg a tudomány! Érzések kilőve, mert azok agyi folyamatok a tudomány szerint.


"A pun-római háborút egyedül Cicero jegyezte le, mégse kételkedsz benne, hogy megtörtént, hanem elhiszed. A Bibliát 4! evangálista írta le egybehangzóan, mégis mesének tartod." Tipikus csalárd fundi érvelés. Ha már a törinél tartunk: A fajelméletről hány meg hány náci írt egybehangzóan. Mégis elhiszed? (Bár az akkori olasz pápa is bizonyította, hogy Keresztény, Náci jó barát)

2010. jún. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:

Ez a 76% az a tipikus fölényeskedő ateista, liberális toposzokat osztogatva. Eleve ott van az a gőgös felsőbbrendűség érzés, hogy mutogat a tudományra, mintha az bármilyen értelemben is ellentétes lenne a hittel (ami nem hiszékenységet jelent, hanem pozitív értelmi viszonyulást), meg hogy "egy intelligens embernek" mit KELL gondolnia.


Természetesen tökéletes vitaképtelenségéről tanúskodik, hogy kénytelen elővenni a náci kártyát, és lenácizza a pápát, ahelyett, hogy elolvasná, hogy milyen enciklikát adott ki a pápa a nemzetiszocializmusról: [link]

Vagy ezt: [link]


Aszondja a tudomány mindent megmagyarázott. Hehe. Hehehe. Az ilyen szájas kis vadateistáknak is letörik majd egyszer a szarva.


Ettől függetlenül ajánlok neki egy kis olvasnivalót:

[link]

[link]

[link]

[link]

2010. jún. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:

Pont egy hungaristába kötöttél bele. Igen, hiszek azoknak a csúnya náciknak :D

Akármilyen hihetetlenül is hangzik, vannak kultúraépítő, kultúrahordozó és kultúraromboló népek, de ez már egy másik téma.

2010. jún. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:

Huh, ha valahova beillik egy érv, ami a nácikhoz kötődik, akkor az annak a jele, hogy nincs több érv? Ezt nem tudtam! Mitóa tabu a nácikat emlegetni?


De elnézést kérek tőled utolsó! Külön kérlek, hogy amennyiben nem tetszett ez az utolsó bekezdés, foglalkozz a többivel, mert ott vannak még dolgok! Például neked is ajánlom figyelmedbe az emberi testen még meg nem magyarázott dolgok emlegetését, a videó kitárgyalását, illetve a bizonyítékokat a túlvilágra, tekintve, hogy az egyik társad már állította, hogy vannak.


Mégegyszer mondom: A Biblia, illetve annak idézetei nem bizonyítékok. Persze ha kedved van hozzá, kifejthetnéd azt is, hogy mi okom lenne készpénznek venni azt, amit akár 4(nyilván azonos érdekeltségű) ember írt le, ahogy azt a társad már említette. Finoman megjegyzem, hogy bár az érdeklődés hiánya miatt még nem volt alkalmam elolvasni ezeket az írásokat, de ezeket elolvasó ateistáktól hallottam olyat is, hogy ittott egymásnak is ellentmondanak. Utóbbit csak megjegyeztem, természetesen amíg nem győződök meg róla magam is, addig nem lehetek benne biztos.


ÉN igyekszem nem kitérni a válaszok elől, próbálok minden kérdésre, érvre válaszolni. Ellenben veletek, akik kiragadtok eztazt az írásaimból, amire épp eszetekbe jutott egy ügyes kitérő mozdulat, a többi bekezdést meg úgy ahogy van kihagyjátok, így szerintem jogos a feltételezés, hogy azért, mert kényelmetlen lenne rá válaszolni. Amennyiben nem, kérlek tegyétek meg.

2010. jún. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!