Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezik a lélek és van másvilág?

Létezik a lélek és van másvilág?

Figyelt kérdés
A párom nagyon beteg,félek elveszitem. Az ember önzö és mikor hibákat követünk el akkor nem hiszünk istenben,mikor baj van akkor fohászkodunk. Létezik a lélek, vagy vár minket valami odaát. Vagy csak ezzel győzkődjük magunkat ha megérint a halál. De akkor mik az érzések,szerelem,félelem, lelkifurdalás, mindez csak biokémia a szervezetben,vagy van valami lélek mégis csak?
2010. jún. 12. 08:42
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:

10:50: Látod ezaz amit az előbb mondtam: keresztény-náci jó barát, legalábbis hasonló érdekeltség. Meg közös ellenség xD


Persze te biztos jártasabb vagy nácitémában, mint jómagam, révén hungarista vagy, tehát ha tévedek javíts ki, de a magyarok úgy tudom, a fajelmélet szerint a nácikat kiszolgálni való népek közé tartoztak. A Don kanyarban történt tragikus kimenetelű küldetésünk valahol ezt a filozófiát támasztja alá. Egyetértesz azzal a filozófiával, hogy az árja faj képviselőit kellene kiszolgálnod, mint alacsonyabb rendű ember?

2010. jún. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
"Meg közös ellenség xD" Félreértés ne essék, ezt úgy értettem, hogy a két csoportnak közös az ellensége, nem úgy, hogy ők a közellenség. :D
2010. jún. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:

Én megnéztem a videót, de bocsáss meg csak kacagni tudtam rajta. Körülbelül 1 percesre le lehetett volna rövidíteni, ha kivesszük belőle a hatásvadászkodást, hogy mit kell "egy értelmesnek" embernek gondolnia. És persze a bolondja eleve abból a premisszából indul ki, hogy márpedig az általa feltett kérdésekre csak értelmetlen válaszokok vannak. Haha. Legalább nézett volna utána egy minimális szinten a teológiának, mielőtt hasból nekiáll osztani az észt.

De egyébként csináld nyugodtan a nácizást: ez az ún. könnyebb út, csak oda kell pörkölni egyet fasisztázást, aztán máris győztél. Még könnyebb, mint "a keresztények hülyék, az ateisták pedig okosak" dogma mondogatása. Tudod, négy láb jó, két láb rossz.

2010. jún. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként az apostolok szemtanúi voltak Jézus életének, tanításának és kivégzésének. A kereszténység születése kezdetén egy lenézett és a hatóságok által üldözött hatóság volt, a tanítványok János kivételével mind borzalmas kivégzéssel haltak meg. Senki sem halna meg egy hazugságért. Elég lett volna annyit mondani, hogy csak kitaláltuk. Egyébként nemkeresztény, külsős írók is írnak Jézusról, a Talmud is - tehát a létezése történelmi tény.
2010. jún. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:

De ezért kértem, hogy nézd meg ezt: [link]

És a konkrét szituban pont hogy NEM illik be a nácik emlegetése, ugyanis a pápa enciklikában határolódott el a nemzetiszocializmus eszméjétől. Viszont ez mutatja, hogy a könnyebb végét akartad megfogni a munkának, révén te is tudod, hogy micsoda hisztérikus indulatokat tud felkorbácsolni a nácik emlegetése. Te persze ezt akartad meglovagolni, vagyis szimplán demagóg voltál.

2010. jún. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
Hát igen, néha egy kis trollkodás is jól tud esni.
2010. jún. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
A videóról: Rendben, amennyiben a videóban emlegetetteken kívül vannak még válaszok, akkor inkább tárgyaljuk ki, hogy pl miért nem gyógyulnak meg az amputáltak.
2010. jún. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező!Bocsásd meg ezeknek a kedves embereknek,hogy éppen a te kérdésedet használták fel arra hogy egymást alázzák és unintelligensnek titulálják. Válaszolnék a kérdésedre. Az én szüleim ateisták voltak. Egy éves voltam, amikor csúnya motorbalesetet szenvedtek. Édesapám mindig mondogatta,hogy harminc éves koránál nem akar tovább élni, és mivel imádta a motorját, azt mondogatta, hogy azon akar meghalni. Sajnos, teljesült a kívánsága. Édesanyám is megsérült a baleseteben, de nem merték neki megmondani a műtét előtt, hogy a férje meghalt. Ő pedig elaludt, és azt álmodta, hogy apám áll az ágya mellett és azt mondja, gyere velem, érted jöttem, elviszlek. Anya mondta neki hogy hagyja őt békén, nem megy sehova. Ezt háromszor egymás után. Aztán a műtétnél anya a klinikai halál állapotába került, és csak az orvos elszántságán múlott, hogy visszatért. Mindezt nevetve mesélte el nekem, mert mindig azt mondta, hogy nem hisz semmiben, ez csak véletlen volt. De engem elgondolkoztatott. Közben elkezdtem Istent keresni. Én úgy hiszem, hogy Ő létezik, és a lélek is létezik. Hogy együtt leszünk-e szeretteinkkel a túlvilágon,azt nem tudom. Hogy a reinkarnáció igaz-e, nem tudom. De ha őszinte, nyitott szívvel keresed Istent, akkor megtalálod. És ő valami olyan békességgel és örömmel tud megajándékozni amit most el sem tudsz képzelni. Ennyit mondhatok.
2010. jún. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:

Már miért kéne meggyógyulniuk? Talán Istennek nem az a dolga, hogy ha te megbotlasz, akkor elkapjon; ha elverted a pénzed, akkor pénzt adjon; hogy megírja a leckédet helyetted stb. Tovább nem vetted figyelembe, hogy a keresztény tanítás szerint a jelen időszak az üdvrend egy ideiglenesnek szánt fejezete. Vagyis MAJD az amputaláltak is meg FOGNAK gyógyulni a feltámadáskor.


Az összes ilyen felvetés hibája a következő: kijelenti, hogy ha van Isten, akkor ennek ilyennek és ilyennek kéne lennie és ezt és ezt kéne csinálni, és ha nem ilyen és nem csinálja ezt, akkor nem létezik paff. Nem veszi figyelembe, hogy Isten nem fog teremtményhez járni iskolába.

2010. jún. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:

"Ha lenne Isten, akkor megadná nekem a jövő heti lottószámokat, és ha nem adja meg, akkor nincs is."


[link]

2010. jún. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!