Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek minden öngyilkos...

Szerintetek minden öngyilkos a pokolra jut?

Figyelt kérdés
Köszönöm, nem kérek az olyan megjegyzésekből, hogy ,,ez semmire nem megoldás'' meg hogy ,,ez a leggyávább cselekedet amit csak ember tehet'' és társai, csupán a kérdésemre szeretnék választ kapni...

2018. máj. 13. 17:52
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:

Mi értelme van az ilyen "szerintetek pokolra jut ez meg az" típusú kérdeseknek? Az, hogy ki jut a pokolra, egyedül az Isten tudja, teljesen felesleges találgatni.

De én hiszem, hogy nem. Hiszek Isten irgalmas szeretetében.

2018. máj. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:

Wow! Először is köszi a sok választ!

Másodszor is, jómagam erősen vallásos vagyok, nagyjából minden szabadidőmet az egyházi tevékenységeknek szentelem, egyházi gimnáziumba járok, stb, egyszóval ez vesz körül kiskorom óta. Ezalatt az idő alatt tanultam már egyet s mást. Viszont olyan felfogásról én még istenbizony nem hallottam egyházi személytől, hogy a pokol az tulajdonképpen a nagy semmi. Én nem hiszem, hogy Isten irgalmas lenne, legalábbis engem mindig erre neveltek eddig. Tisztában vagyok vele hogy főbenjáró bűnnek számít, hiszen gyilkosság, de sohasem bírtam felfogni hogy Isten miért minket büntet azért mert ő elcseszte a világot. Egyszer egy nagyon jó barátnőm így fogalmazott nekem : ,,A világ igazságtalan, mert mindig a legjobb embereknek kell a legtöbbet szenvednie a Földön, majd pedig ha úgy dönt hogy elmegy, még nagyobb szenvedés vár rá''

Szóval már ovis korom óta nagyon erősen foglalkoztat ez a kérdés, de ezután a mondat után már méginkább megfogalmazódott bennem hogy milyen kib*szott igazságtalan ez az egész.

2018. máj. 13. 20:22
 13/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem fordult meg a fejedben, hogy a barátnőd mondott hatalmas hülyeséget?


"majd pedig ha úgy dönt hogy elmegy, még nagyobb szenvedés vár rá"


Ezt például tapasztalatból mondta? Vagy csak hasára csapott és valami nagyot szerett volna mondnai?

2018. máj. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
87%

Lehet, hogy keresztény közegben nőttél fel, de halvány lila gőzöd nincs az egeszről, már bocsi. :/


A pokol létezik (csak sok itt a jehovista azok tagadják), de Isten nem küld senkit a pokolra. Az emberek maguk választják a poklot azzal, hogy elszakítják magukat Istentől. Nem akarják Istent befogadni az életükbe, ezért a haláluk után is el lesznek választva tőle, mert így döntöttek. A pokol Isten hiánya, ami egy hatalmas űrt hagy. A pokolban nem azért szenvednek a lelkek, mert Isten egy szadista, igazságtalan lény, aki örömét leli az ő szenvedésükben. Nem. Azért van ott sírás és fogcsikorgatás, mert nincs ott Isten, aki a szeretet. Isten nem erőszakolja rá magát senkire. Mindenki szabad elhatározásából dönthet mellette, vagy ellene. Viszont ő még az utolsó pillanatban is üdvözíteni akar mindenkit.

Tudod, Jézus azért ment keresztre, hogy üdvözítsen minket. Ugyanis a bűnbeeséssel elválasztottuk magunkat Isten szeretetétől. De azzal, hogy Jézus meghalt értünk a kereszten, magára vállalta a mi bűneinket, mi üdvözülhetünk. Mindezt Isten szeretetből és irgalomból tette. Tökéletesen bűntelen Istenként kifizette a tartozásunkat. De ennek ellenére Isten tiszteletben tartja a választásunkat. Nem muszáj mellette dönteni, és nem muszáj elfogadni az ő keresztáldozatát.


Az öngyilkossággal kapcsolatban meg nem tudjuk, hogy ezt ki miért tette. Talán tényleg nem látott más reményt, vagy esetleg gyógyszer vagy valami tudatmódosító szer hatása alatt volt, vagy esetleg pszichés betegsége volt. Nem tudhatjuk. Nem szabad ítélkezni ezügyben, bíznunk kell Isten szeretetében. Teljesen felesleges találgatni.

2018. máj. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:

Ezt a videót pedig nézd meg, kérdező. :)


[link]

2018. máj. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
14%

Az 5-ös hozzá szólóval egyetértésben, abban az értelemben nincs pokol, ahogy tanították azok akik állítólag Istent képviselik


Az Öngyilkos, saját önszántából mond le az életéről, ezért a feltámadása az, ami kérdéses.

De Életünk forrása nem kegyetlen, ezért nem csak azt figyeli mit tesz valaki, hanem azt is hogy miért tette.


Mennyire volt tiszta a tudata, illetve a körülményei.

2018. máj. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
24%

"Szentírás szerint bizony örökké tartó kárhozat és nem megsemmisülés. " Idézz, hogy ír a Pokolról.


Nincs olyan hely, hogy pokol. Ezt csak bizonyos vallási típusok állítják, hogy az emberek féljenek valamitől. Isten senkit nem fog örök szenvedésbe küldeni. Csak szimplán megszűnsz létezni, mintha nem is lettél volna. Ez a pokol. (És ez nem jehovista állítás, a jehovákat inkább hagyjuk. :D)

2018. máj. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem pont neked idéztem ma egy másik kérdésnél, szóval újra most nem teszem meg. Nézd meg ott. Mutattam példát az Ószövetségből, az evangéliumokból, az apostoli levelekből, a Jelenések könyvéből is.
2018. máj. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
Szerintem nem nekem idéztél. Mert erre a kérdésre még akkor válaszoltam amikor az egészség/mentális betegségek témakörben volt. Rá is nyomta, hogy rossz kategóriában van, a vállasi topikokat nem nagyon szoktam olvasni, sem hozzászólni, csak ehhez. :)
2018. máj. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:

Valóban rosszul emlékeztem, de az alábbi kérdésnél 12. hozzászólás enyém, ott hoztam néhány példát:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..


Természtesen lehetne még számtalant hozni, de feleslegesnek tartottam még tovább ragozni, ha ezek is annyira világosak és egyértelműek.

2018. máj. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!