Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek minden öngyilkos...

Szerintetek minden öngyilkos a pokolra jut?

Figyelt kérdés
Köszönöm, nem kérek az olyan megjegyzésekből, hogy ,,ez semmire nem megoldás'' meg hogy ,,ez a leggyávább cselekedet amit csak ember tehet'' és társai, csupán a kérdésemre szeretnék választ kapni...

2018. máj. 13. 17:52
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

Igen, de ugyebár ezeket nem úgy kell érteni ahogy szó szerint le vannak írva. :) Értem én, hogy példákat hozol de a példák mögötti tartalmat is tudni kell. Isten itt az örökké valóság semmiére gondol. Ahogy írtam megszűnsz létezni. Nem lehetsz Istennel. Ez az örök büntetés. De erről tudni nem fogsz. De nem fogsz egy olyan helyre kerülni, ahol örökké szenvedni és kínozni fognak. Isten mindenkit szeret még azokat is akik nem hisznek benne, ezért nem küldi örök kínzásra őket. :).


Vannak jó Teológiai egyetemek. Ha érdekel téged a téma akár levelezőként beiratkozhatsz vagy akár csak előadásokra bejárhatsz hallgatni az anyagot. Ott nagyon jól elvannak magyarázva mit miért. Ha persze érdekel ez a dolog. :)

2018. máj. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
Igazából ahhoz, hogy megértsd az egész tartalmát és értelmezni is tudd nem elég csak a Bibliát forgatni és esetleg a keresztény vallás prédikátorait hallgatni. Úgy is lehet tekinteni erre, mint egy mű. Ha az egészről kéne egy elemzést csinálni akkor elég sok mindenhez értened kéne. Történelmi háttér, nyelvezeti háttér, irodalmi háttér és még sorolhatnám. Sőt még azt is belevihetjük, hogy a fordítások nem 100%-osan pontosan és több fordítás is eltér egymástól, illetve egy csomó dolog nem is került bele a Bibliába. A Bibliát, mint könyvet már ember alkotta meg (Történelmi háttér). Tehát, ha te mondjuk tfh. tűzoltó vagy és így olvasod a Bibliát és mondjuk elkezdessz beszélgetni egy teológiai és történelem professzorral akkor azért az eszemcsere kicsit más lenne. Mivel ő egész életében ezzel foglalkozott és az előtte lévő professzorok is és így tovább. Ez ugyanolyan, mint a fizika csak egy másik tudományág. De a Bibliához több tudományág együttes használata szükséges, hogy tényleg kialakítsuk azt a képet ami oda van írva.
2018. máj. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

Miért ne lehetne úgy érteni, ahogy írták? Nem látom okát, egyik se pédabeszéd vagy példázat, hanem világos tanítás.


Másrészt sok helyen együtt szerpel az örök üdvösség, illetve az örök kárhozat. Akkor az örök üdvösséget sem érted úgy, ahogy írva van? Ha pedig igen, akkor a mondat egyik részét miért kell szó szerint, másik felét meg ellentétesen érteni, mint írva van.


"De erről tudni nem fogsz."


Ezt nem értem, mindenki feltámad, csak ki az örök üdvösségre, ki az örök kárhozatra, tehát mindenki tudatában lesz az ítéletnek.


Vannak jó teológiai egyetemek, de egy komoly egyetemet sem lehet levelezőn hallgatni. Másrészt tudomásom szerint a Pázmány és a Károlyi a két teológiai egyetem itthon, nincs több.

2018. máj. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

Van még itthon más is. Utánanézhetsz. Sőt Történelem szakon is tanulhatsz ilyeneket, és a környező országokba is. Miért nem lehet szó szerint értelmezni? Mert mondjuk nem a tegnap index cikket olvasod azért pl. :). Én nem akarok ezen vitatkozni, ha neked ez a tudás megfelelő, hogy amit olvasól az úgy van ahogy le van írva, akkor ez ellen úgysem lehet érvelni. Sajnos mindig lesznek meggyőzhetetlen emberek, de ez nem is baj.


Ha te azt akarod elhinni, hogy a bűnősök örök szenvedésre jutnak hát nyugodtan hihetsz benne. Csak, ha tényleg, hiszel Istenben akkor tudod, hogy Isten nem ilyen.


Miért nem tudsz arról, hogy megszünsz létezni? Tudatában vagy annak, hogy alszol? A halál miben fog különbözni az alvástól? A halál pont ugyanolyan lesz, mint az alvás. Csak egyszer fogsz felébredni Istne előtt és valóban ez lesz az "ítélethírdetés". És utána, ha nem úgy éltél akkor "alszol" tovább. Erről nem fogsz tudni. Ahogy azt sem tudod, hogy alszol. Ha reggel felkelsz akkor tudatosul benned, hogy aludtál. Vagy, ha mondjuk annyira részeg leszel, hogy hírtelen képszakadás és reggel felkelsz az ágyadban. Nem tudod mi volt. Csak itt sosem ébredsz fel. Ugyanaz lesz, mint a születésed előtt. A semmi. De igazából az jó volt vagy rossz? Ezek a témák amúgy nagyon érdekes filozófiai témák nagyon hosszú ideig lehetne boncologatni őket és jó pár száz oldalt írni ezekről vagy még többet. :)

2018. máj. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
0%
Ezek a dolgok ugyanolyan, mint a laposFöld hívők. Sosem tudod meggyőzni őket, hogy a Föld nem lapos. Vagy Marika nénit arról, hogy a falujában nincsennek migránsok.
2018. máj. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

"Van még itthon más is."


Akkor nagyon titkolják, mert csak erről a kettőről tudok, mint egyetem.


Egyébként a teológusok többsége nem ért veled egyet. Tehát ezt az érvet kár volt felhoznod.

Másrészt nem kell teológusnak lennem, hogy a Szentírást olvashassam és érthessem. Az apostoli leveleket sem teológusoknak címezték, sőt a Jelenések könyvét sem, vagy azóta esetleg változott a jelentése? Mert szerintem az Írás örök. Persze ha hiszel az örök Istenben, mert akkor szavának is öröknek kell lennie.


Egyébként én sem értek mindent szó szerint. Például a teremtéstörténetet botorság lenne úgy értelmezni, viszont a teológiai tanítást azt szó szerint veszem.


Ezen felül elég lenne megnézni az apostoli atyák írásait, mint Antióchiai Szent Ignác vagy Szent Polikárp. Ha már említetted a történelmi és nyelvezeti hátteret, mind a két említett egyházatya talán jobban rendelkezett ezzel a háttértudással, mint bármelyik mai teológus, aki hasraütve szeretné átírni az Egyház két évezredes tanítását.

2018. máj. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
0%
Számomra meg nem kell egyház, hogy hitem legyen. Az egyház nem Isten által létrehozott. Szóval az egyház tanításait már kilőném a soraimból. Nem igazán Isten mellett vannak,inkább csak manipulálják az embereket. De ebben ne vitázzunk. A nyelvezet pedig változik. A jelentések változnak, ezt tudhatnád. Részemről lezártam. Üdv.
2018. máj. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
Szerintem egy sem jut oda, mivel nem létezik.
2018. máj. 14. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 pelgrim ***** válasza:
0%
Szerintem az öngyilkosok egytől-egyig mind a pokolban vannak, már mielőtt szándékukat kivitelezték.
2018. máj. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
Isten tudja.
2018. máj. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!