Ki az a Jehova?

Figyelt kérdés
Utána néztem történelmi, és vallástudomány témákban is, és a legmélyebben azt találtam, hogy ez a név egy feltehetően egyitomi-sivatagi istennőnek a neve. Na már most, van olyan szervezet, akik úgy hiszik, Ő a teremtő Isten, és Jézus Atyja. A szervezet, nem járt utána ennek a dolognak rendesen?
2018. jún. 20. 23:34
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:

# 19/ ma 12:05


"Itt a válasz, kedves Kérdező."


Aha: "Hadd ismerjenek meg téged, akinek neve: Úr! Az egész világon egyedül te vagy fölséges. " [link] ( Szent István Társulati Biblia, a Szent István Társulat a Magyar Kat. Egyház hivatalos kiadója )

"19 Tudják meg, hogy egyedül te vagy az, akinek Úr a neve, aki felséges az egész földön!" - [link] ( Magyar Bibliatársulat újfordítású Bibliája (2014) - a Magyar Bibliatársulat a Magyar4 ( NEM NEO ) Protestáns Egyházak hivatalos kiadója )


Igen, a válasz az, hogy Károli idejében és még sokáig nem tudták, hogy a Tetragrammaton pontozása vaójában a helyette kimondandó Adonáj ( = Urunk ) magánhangzóit jelöli, nem pedig a Tetragrammatonét.

Legalább is a protestáns fordítók nem tudták, mert pl Káldi György 1626-ban megjelent fordításában márt nem fordul elő ez a sutaság.

( Részletes magyarázat # 18/ ma 01:37-ben )

2018. jún. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 20-as hozzászóló!


Még szerencse, hogy Isten nem ilyen kicsinyes gondolkodású, és nem bonyolódik hatalmi vitákba... :-)


Ő annyira szeret bennünket, hogy képes feláldozni Önmagát is értünk. Krisztus csodás példát mutatott erre, Király volt, de mindenkinek a szolgája, aki megalázta magát haláláig.


Ezt a ki a nagyobb kérdést csak ti forszírozzátok, külön osztályokat hoztok létre a mennyei reménységű hívőknek...sajnálatra méltó.


Üdv. Péter

2018. jún. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
0%

#21

Ugye te sem gondolod komolyan, hogy Isten neve az úr szó nagy betűvel írva? :)

Miért nem használják a bibliafordítók legalább a JHVH alakot, ott ahol az igaz Istenről van szó?

2018. jún. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
0%
#22 Én nem minősítettelek téged, sem azt, amiben hiszel.
2018. jún. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:

"Ugye te sem gondolod komolyan, hogy Isten neve az úr szó nagy betűvel írva? :)"


Tehát nem olvastad el Raj Tamás főrabbi előadását. ( Aminek címe: Istennevek a Bibliában ).


"Miért nem használják a bibliafordítók legalább a JHVH alakot, ott ahol az igaz Istenről van szó?"


Mert a Bibliából olykor felolvasnak hangosan is és ilyenkor körülményes volna.

( Bár olvasok héberül, de persze közel sem úgy, mint akár magyarul, akár angolul. Egyszer velem is előfordult, hogy felolvasás közben a Tetragrammatont kibetúztem, persze látva a rabbi derűsen elnéző ábrázatát, észrevettem és persze nagyon elszégyelltem magam.

Gondold el, hányan kerülnének, kerültek volna hasonlóan kínos helyzetbe! - Sajnos, mint tudjuk, van sok magyar, akinek a magyarul olvasás nem könnyebb, mint nekem a héber :( )


A nevekről: miért fontos, hogy az EGYETLEN, IGAZ, ÉLŐ I-tennek legyen egy határozott tulajdonneve, mint Neked, vagy bárkinek?

A görögöknek fontos volt, hogy meg tudják különböztetni egyik "istenüket" a másiktól. A babiloniaknak, kánaánitáknak, egyiptomiaknak, karthagóiaknak, később a rómaiaknak ugyanezért.

De az EGYI-TENHÍVŐKNEK?

2018. jún. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 szp72 ***** válasza:
100%

#20: "Minden névnél, leszámítva az Atyáét. Mert ki a nagyobb, aki fölmagasztal valakit, vagy akit felmagasztalnak?"


A #20-as válaszolónak ebben a kérdésben természetesen igaza van.


"Amikor arról van szó, hogy minden alá van neki vetve, természetesen kivétel az, aki mindent alávetett neki. S ha majd minden alá lesz neki vetve, maga a Fiú is aláveti magát annak, aki mindent alávetett neki, hogy Isten legyen minden mindenben." (1Kor 15,27-28)


Az Atya az atyaságával nagyobb a Fiúnál, az Atya a fő, ő Krisztus feje. Az Atya és a Fiú tehát nem teljesen egyenlő, hanem csak egylényegű. Minden, ami az Atyáé az a Fiúé is, hiszen az Atya mindenét a Fiúnak adta, ettől és ezért egylényegűek. Az Atya annyiban nagyobb, hogy ő szülte Fiút, ő adott oda neki mindent és nem fordítva.

2018. jún. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:

#26

Kerestem ezt a bibliaverset, de én nem találtam meg. Ügyes! :)

2018. jún. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
0%

#25

Épp azért, mert mindenkinek van egy személyneve. Miért épp Isten lenne kivétel? :)

2018. jún. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:

"Miért épp Isten lenne kivétel?"


Épp azért, mert I-ten MINDEN TEKINTETBEN kivétel. :)

2018. jún. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
Azért nincs személyneve Istennek, mert nem ember. Amikor itt volt, mint ember, akkor kapott egyet ő is, de mint Isten maga a személy a fontos. Amikor azt mondom, hogy Istenem, akkor rá gondolok, hozzá beszélek és ezt ő tudja, szerencsére nem fogyatékos Istenünk van, aki csak akkor fülel, ha egy általunk kitalált névvel szólítjuk meg. Ilyet csak az húsz, aki nem ismeri őt. Ez amolyan korlátolt emberi elgondolás.
2018. jún. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!