Ki az a Jehova?

Figyelt kérdés
Utána néztem történelmi, és vallástudomány témákban is, és a legmélyebben azt találtam, hogy ez a név egy feltehetően egyitomi-sivatagi istennőnek a neve. Na már most, van olyan szervezet, akik úgy hiszik, Ő a teremtő Isten, és Jézus Atyja. A szervezet, nem járt utána ennek a dolognak rendesen?
2018. jún. 20. 23:34
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:

"Ki az a Jehova?"


Jehova "éppolyan tévedés, mintha a magyarban az Isten szó mássalhangzóit összekevernénk az Uram magánhangzóival, valahogy így: SuTaN. Ilyen értelmetlen sutaság a fent említett téves olvasat. Az Örökkévaló Istent jelölo négy héber betu azonban a szeretet Istenére, a történelem gondviselo Urára utal."

Az idézet Raj Tamás:Istennevek a Bibliában c. - előadás formájában is többször elhangzott - írásából való. - [link]


Hogy világos legyen, miről beszélt a rabbi: [link]

2018. jún. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
Bocsi, elfelejtettem: a néhai Raj Tamás főrabbi cseppet sem volt "ateista szellemiségű". :)
2018. jún. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:

40-nek :


Szenteltessék meg a te neved. /Mt 6:9/ .. ide nem pászol a magyarázat! mert ez nem a háboruról a gyűlöletről szól !

"Az a lényeg, hogy ez a név az Univerzum Teremtője, mindenki tanulja meg tisztelni, ha kedves az élete. Jézus tanította első helyen: Szenteltessék meg a te neved. /Mt 6:9/ Aki kötekedik, csúfolja, szidja, káromolja,


semminek tünteti fel, az halál fia, bárkiről is legyen szó!!! "



A TEREMTŐ AZ TÖKÉLETES !

nem teremtett soha tökéletlent,selejtet!


A TEREMTÉS ELLENTETJE A PUSZTÍTÁS !


minden erőszakos, agresszív ,rosszat vár,büntetés,.. ELKÜLÖNÍTŐ tevékenység és ez már mindent tartalmaz.

ami csak a TEREMTETT EGYSÉGET MEGBONTJA

AZ NEM A TEREMTŐ OLDALÁT KÉPVISELI !!! EZ 100% !

vallásos vagy nem vallásos ez teljesen mindegy.


teremtés-pusztítás élet-halál

itt van a választási pont MÁSHOL NINCS ! /az emberiség ezt nem bírja makacsul felfogni/

itt választhat mindenki hogy melyik oldalon áll és éli az életet, melyik oldal irányítja cselekedeteit egész életében.

?!



én csak ebből tudok kiindulni.

ezért aki úgy gondolja hogy a Teremtő képes fenyegetni, gyilkolni, stb...

hát azt az embert, embereket

a VALAKIK a történelem során ezeket az embereket teljesen hülyeként kezelték, és KIHASZNÁLTAK!


a TEREMTŐNK valószínű, hogy amihez a legtöbb köze van az a JHVH ezt én is vallom ,

de ezt egy semmi ideje létező emberiség mondja !!!

ezt nem évmilliókkal ezelőtt éltek állítják

hanem csak pár ezer éve éltek és csak úgy hallomásból.

pl 40 ezer évvel ezelőtt biztos nem JHVH néven volt ,


csak az a biztos hogy UGYANAZ A TEREMTŐ VOLT !


az én gondolatom szerint a világnak 1 db teremtője volt van

és aki a világgal együtt örökké is lesz.


teljesen mindegy kinek minek nevezzük mert ezek csak emberi gondolatok róla és NEM TÖBB !


ez az 1 db teremtő pedig mindig velünk volt, velünk van és velünk lesz !

függetlenül attól hogy valaki akarja vagy nem akarja ,


SENKINEK /sem vallasosoknak sem nem vallásosoknak/ !

NEM KELL semmitől és senkitől félnie vagy rettegnie.

nem is büntetett és nem is fog senkit!

- csak az embernek az embertől kell félnie SAJNOS , tehát egymástól!


HA ILYEN SZÖRNYŰ TETTEKRE SZÜKSÉGE LENNE

AKKOR MÁR NEM LENNE TÖKÉLETES !!!!


A TEREMTÉS ELLENTETJE A PUSZTÍTÁS !!!


ilyeneket mindíg csak EMBEREK állítottak róla és csak érdekből tették!


aki tökéletes az NEM TUD KÉSZÍTENI TÖKÉLETLEN VILÁGOT.


ha valaki olvasta a bibliát vagy nem olvasta , hivő vagy nem hivő, ez teljesen mindegy


mert ember soha sem tudta és SOHA SEM tudja majd befolyásolni a végtelen világmindenséget


én csak ilyen Teremtőt tudok elképzelni


/nem az, de "hasonló" a feltétel nélküli szeretet/

2018. jún. 25. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!