Ki az a Jehova?

Figyelt kérdés
Utána néztem történelmi, és vallástudomány témákban is, és a legmélyebben azt találtam, hogy ez a név egy feltehetően egyitomi-sivatagi istennőnek a neve. Na már most, van olyan szervezet, akik úgy hiszik, Ő a teremtő Isten, és Jézus Atyja. A szervezet, nem járt utána ennek a dolognak rendesen?
2018. jún. 20. 23:34
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
0%

II. Mózes 3:15 ezt írja:

Azután még ezt mondta Isten Mózesnek: „Jahve, atyáitok Istene, Ábrahám Istene, Izsák Istene, Jákob Istene küldött hozzátok. Ez az én nevem minden időkre, s így kell neveznetek nemzedékről nemzedékre.” (Szent István Társulati Biblia)


Csakis a Jahve (JHVH) névről mondta Isten, hogy ez az ő neve mindörökre. Sehol nem olvasunk olyat, hogy pl. "Isten az én nevem", vagy "Úr az én nevem", stb.

2018. jún. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:

#31-hez még:

Mármint az eredetiben, amiben a fordítók nem helyettesítették a JHVH-t az Úr vagy az Isten szóval.

2018. jún. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
Dehát így sosem fogom megtudni, hogy melyik isten az igazi????? Hát ez követhetetlen!!! Most Jehova vagy, Allah ,Jézus, vagy Mohamed!??????
2018. jún. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:

Azért lényeges ám ami előtte van:


"13Mózes ezt mondta Istennek: „Ha megérkezem Izrael fiaihoz és így szólok hozzájuk: Atyáitok Istene küldött, akkor majd megkérdezik: Mi a neve? – mit feleljek erre?” 14Isten ezt válaszolta: „Én vagyok, aki vagyok.” Azután folytatta: „Így beszélj Izrael fiaihoz: Aki van, az küldött engem hozzátok.”"


Szóval úgy mutatkozott be, hogy Ö az, Aki VAN. Nagyon fontos, hogy előbb "Én vagyok, aki vagyok." - itt a MÁSODIK "vagyok" a hangsúlyos, Ő az EGYEDÜLI, aki TÉNYLEG van, minden és mindenki rajta kívül csak teremtmény, csak ÁLTAL van, de Ő TÉNYLEG, mindentől és mindenkitől teljesen függewtlenül, kezdet és vég nélkül VALÓBAN van.


Ehhez érdemes megjegyezni, hogy - amennyire tudom - a mainstream vallásfilozófia szerint I-ten minden pillanatban ÚJRATEREMTI a Világot ( tokkal, vonóval, Veled és velem, mindannyiunkkal együtt - ami persze nem jelenti, hogy a gyilkos mondhatja, "nem én voltam, hisz azóta sokmilliószor lettem újrateremtve".

Ezért mondják azt is, hogy I-ten a Viág FENNTARTÓJA )


++++


( Bocs, ma már több idom semmi, mert mindjárt bejön a Sabbesz. )

2018. jún. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:

szerintem ,

komolytalan volt és mindig az is lesz az egész név után keresgélés.

JÁTÉK mely sajnos vérre megy ,

csak alkalom hogy az emberek egymás nyakának essenek miatta.


ez MINDIG VITA LESZ AMÍG LÉTEZNEK VALLÁSOK

amelyek jönnek mennek !

és ez TÉNY mert az idő ezt mutatja visszamenőleg.


aki hisz 1 teremtőben az hisz, és ez a lényeg,

aki meg nem annak meg teljesen mindegy!

a fontos hogy BÉKÉBEN EGYÜTT éljünk ,

minden más kérdés apróság semmi ehez képest.


teljesen mindegy volt mindig és mindegy is lesz,

hogy hogy mi a neve,

mert

a teremtőnek teljesen mindegy mit gondol a rettenetes beképzelt buta emberiség

a végtelen időhöz képest

a semmi 0 ideig létezve itt a földön.

2018. jún. 23. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 szp72 ***** válasza:
100%

"Én vagyok, aki Vagyok (Ehje aser Ehje). Azután folytatta: Így beszélj Izrael fiaihoz: A Vagyok (Ehje) küldött engem hozzátok. Azután még ezt mondta Isten Mózesnek: Aki Van (Jahve), atyáitok Istene, Ábrahám Istene, Izsák Istene, Jákob Istene küldött hozzátok. Ez az én nevem minden időkre, s így kell neveznetek nemzedékről nemzedékre." (2Móz 3,14-15)


Az "ehje" a héber létige gyakoribb közönséges alakjának (HJH) egyes szám első személye, tehát azt jelenti, hogy "vagyok". A "jahve" a létige régies ritkán használt alakjának (HVH) egyes szám harmadik személye, tehát azt jelenti, hogy aki "Van".


Miért mutatkozik be Isten először a közönségesebb szóval? Nyilván azért, mert meg akarja magyarázni a neve jelentését, hátha a régies alak valakinek már túl idegen. Tehát Isten "Vagyok"-nak illetve "Van"-nak nevezi magát. Én vagyok az az Isten, aki van. Nagyon jó a név választás, mert akkor a többi isten, az aki nem van, vagyis nincs. Ez a név az egyedül létező Isten neve. Természetesen Isten azért választja a Jahve nevet, mert a jelentése üzenet értékű.


S valóban mindenkinek így kell őt neveznie nemzedékről-nemzedékre mindörökre? Ha szigorúan igen, akkor persze Jehova tanúi sem tartják a parancsot, hiszen nem úgy nevezik, hanem eltorzítva, egy értelmetlen nőnemű semminek. Az Ószövetség egyébként tele van nemzedékről-nemzedékre megtartandó örök(ólám) parancsokkal, pontosan ilyen például a körülmetélkedés is. S vajon hány Jehova tanúja metélkedik körül ma szó szerint? A héber "ólám" egyébként nem azt jelenti, hogy szigorúan "örökké", hanem hogy beláthatatlanul nagyon sokáig.


Isten nevében egyáltalán nem a hangalak a lényeg, hanem a jelentése, annak hangsúlyozása, hogy ő az egyedül létező Isten. Hívja Istent bárki bárhogyan, ha az egyedül létező Istenre gondol, megtartotta az "örök" parancsot, ha nem is betű szerint, hanem szelleme szerint. Jehova tanúi súlyos tévedésben vannak, mert döntő jelentőséget és üdvösségi kérdést csinálnak néhány betűből. Azt hiszik, hogy a név jelentősége valahogy a hangzásban van, ha nem is kell pontosan kiejteni.


Amikor a zsidóságban az egyisten hit megszilárdult, s teljesen evidens volt, hogy az Isten az egyedül létező Isten, a Jahve szó jelentése is elvesztette azt a rendkívüli fontosságát. Fölösleges volt már annyira hangsúlyozni, hogy ő az aki Van. Sokkal fontosabb volt annak hangoztatása, hogy Isten egészen más, mint amit el tudunk képzelni, ő semmihez sem hasonlítható, ábrázolhatatlan, lefesthetetlen, elmondhatatlan. Ő nem pusztán csak egy Létező, hanem egy kimondhatatlanul más Létező. Ezt a kimondhatatlanságot emelte ki az az új szokásuk, hogy Isten legfontosabb nevét nem mondták ki. Tehát nem babonás félelemből, hanem épp ellenkezőleg a kimondhatatlanul más Isten tiszteletéből.


Jézus és az apostolok jóváhagyták ezt a szokást, nem vitatkoznak senkivel a Jahve név miatt. Ugyanis teljesen tökéletesen mindegy, hogy milyen szóval jelölöm az ószövetségi Jahvét, ha egyébként pontosan rá gondolok.

2018. jún. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
83%

Sziasztok!


A 31-es Hozzászólónak: Istennek több neve is van. A JHVH néven Mózesnek mutatkozott be először ie. 1450 körül.


Csak nem gondolod, hogy az előtte eltelt közel 2500 évben senki nem nevezte sehogyan?


"Ábrahámnak, Izsáknak és Jákóbnak úgy jelentem meg, mint „Mindenható Isten”, de azt a nevemet, hogy „Úr” (JHVH), nem nyilatkoztattam ki nekik." (MÓZES MÁSODIK KÖNYVE 6. fejezet 3. vers)


Üdv. Péter

2018. jún. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
0%

#37

Ábrahám, Izsák és Jákób nem ismerték Istent arról az oldaláról, amit a Jehova (vagy ha jobban tetszik, JHVH) név jelent. De ismerték a Jehova nevet:


1Móz 22,14

És nevezé Ábrahám annak a helynek nevét Jehova-jire-nek. Azért mondják ma is: Az Úr hegyén a gondviselés.

2018. jún. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
Rémlik, mintha Jézus is Vagyoknak mondja magát. Akkor ő vagy istenkáromló, mert önmagát Istennek monda, vagy mivel bűntelen, ezért igazat mond és ő az.
2018. jún. 24. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
0%

"Rémlik, mintha Jézus is Vagyoknak mondja magát. "


Nem olvastad az Apcs 7:35-ben: "Ezt a Mózest, akit megtagadának, mondván: Ki tett téged fejedelemmé és bíróvá? ezt az Isten fejedelmül és szabadítóul küldé angyal keze által, aki megjelent neki a csipkebokorban."


Tehát Jézus képviselte Jehovát az ÓSz-ben, pl. amikor Ábrahámnál is angyalokat látott vendégül... 1Móz 18-19 részek.


A kérdező ateista szellemiségű tudósokra hivatkozik, nem szavahihetőek azok, akik előre elkötelezettek egy ateista filozófiának és nem tárgyilagosak!

Isten személyes héber neve JHVJ, a kiejtésen, leírásán ne vitatkozzál, mert nem az a lényeg, Jézus sem eredeti kiejtés, mégsem tiltakozik ellene senki.


Az a lényeg, hogy ez a név az Univerzum Teremtője, mindenki tanulja meg tisztelni, ha kedves az élete. Jézus tanította első helyen: Szenteltessék meg a te neved. /Mt 6:9/ Aki kötekedik, csúfolja, szidja, káromolja, semminek tünteti fel, az halál fia, bárkiről is legyen szó!!!

2018. jún. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!