Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Pál beismeri hogy hazudott az...

Pál beismeri hogy hazudott az embereknek?

Figyelt kérdés

Lenti vers alapján úgy tűnik Pál saját nézeteit hirdette, úgy hogy tudta, az hazugság. És még fel is menti magát.


Róma 3:7 Mert ha Isten igazsága az én hazugságom által lett naggyá az ő dicsőségére, akkor miért esem én még mindig ítélet alá, mint bűnös?



2018. júl. 2. 12:40
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:

De kaptál sok jó választ, nem ismételtem, látva, hogy nem értesz belőlük SEMMIT - majd igazat adtam neked.

Ne rágódj feleslegesen!! - tanácsot is adtam, ami mentális és fizikai egészségedet szolgálja. Szívesen.

2018. júl. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 A kérdező kommentje:
Ha még nem esett volna le, nem érdekel a véleményed. Nem a kérdésre válaszoltál csak személyeskedsz.
2018. júl. 4. 11:34
 33/38 anonim ***** válasza:
Rendben van, eltolom a biciklit. Pá!
2018. júl. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:

Na figyelj kedves kérdező!

Azt gondolod hogy mi akik tudjuk,és ismerjük az igazságot Pál apostollal kapcsolatban,hidd el magasról leszarjuk mi a véleményed a kommentekkel kapcsolatban.

Ha ehyire hüje vagy és nem értesz meg bizonyos dolgokat ,sajnos mi már tehetetlenek vagyunk.

Az viszont a te problémád marad,hogy hüje vagy és az is maradszt.

2018. júl. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
Ja ,és mégy anyit ,komojan sajnálunk ,mert Isten szemében mindenki értékes,hiszen érted is meghalt Jézus Krisztus.
2018. júl. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:

És most már te se írj,mer tök felesleges.

Itt a vége fuss el véle.

2018. júl. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:

Csak átfutottam a válaszokat, ezért, ha valaki ezt már írta akkor elnézést.

Az idézett részben Pál nem magáról beszél. Nem azt mondja hogy ő hazudott, hanem egy elméleti kérdést tesz fel. Le is írja, hogy emberként szól.= Tehát ez egy elméleti kérdés, amikkel az emberek kérdeznek, vagy kérdezhetnének.

Talán egy másik fordításban érthetőbb lesz a szöveg, mert félreértetted. Ez egy kicsit nehezebben érthető rész, nem tagadom. Oda kell figyelni olvasáskor, először én is többször átolvastam, hogy megértsem. (Ezen az oldalon 6 féle fordítás van, meglehet nézni másban is. Talán a megfogalmazás vagy a régies szöveg a számodra zavaró.) [link]

Róm 3:5-8

Ha pedig a mi gonoszságunk teszi nyilvánvalóvá Isten igazságát, akkor mit mondjunk? ("akkor mit mondjunk?" ezt értsd úgy, "akkor mondhatjuk-e?" Tehát itt most elméleti kérdések jönnek.)

Igazságtalan az Isten – emberi módon szólok –, hogy kiönti ránk haragját? (Ezt egyértelműen az emberek nevében kérdezi, hogy megválaszolhassa. Ezt az által egyértelműsíti, hogy le is írja "emberi módon szólok". Tehát felvet kérdéseket, amiket megválaszol.)

6Szó sincs róla! Hiszen akkor hogyan ítéli meg majd Isten a világot? (Ez a válasz)

7De ha Isten igazsága az én hazugságom által gyarapodott az ő dicsőségére, akkor én miért esem még mindig ítélet alá mint bűnös? (Ez egy újabb kérdés, az emberektől)

8Vagy talán igaz az, amivel rágalmaznak minket, és amit állítanak némelyek? Hogy tudniillik így beszélünk: „Tegyük a rosszat, hogy a jó következzék belőle”? Az ilyeneket méltán sújtja az ítélet. (Ez a válasz)

2018. nov. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

Egy másik fordításban:

7De ha Isten igazsága hazugságom folytán csak nőttön-nő az ő dicsőségére, miért marasztal el bűnösként? 8S miért ne tennék rosszat, hogy jó származzék belőle, mint némelyek rágalmaznak bennünket, hangoztatva, hogy effélét állítunk. Ezeknek jogos az elmarasztalásuk.


Tehát a szövegnek, pont az a lényege, hogy nem szabad rosszat tenni, mondván hogy abból majd valami jó származik.

2018. nov. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!