Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Pál beismeri hogy hazudott az...

Pál beismeri hogy hazudott az embereknek?

Figyelt kérdés

Lenti vers alapján úgy tűnik Pál saját nézeteit hirdette, úgy hogy tudta, az hazugság. És még fel is menti magát.


Róma 3:7 Mert ha Isten igazsága az én hazugságom által lett naggyá az ő dicsőségére, akkor miért esem én még mindig ítélet alá, mint bűnös?



2018. júl. 2. 12:40
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:
Hát mi a feltétele? Ennyi erővel akkor te is lehetsz apostol.
2018. júl. 3. 11:07
 22/38 anonim ***** válasza:
Taps.
2018. júl. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:

Itt a vége fuss elvéle...

Pál, apostol lett ,miután találkozott a feltámadt Krisztussal,és az is marad.(ha tetszik hanem )

Punktum!

Ha valakinek ez nem világos akkor menjen el a háziorvosához.

2018. júl. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:
Ez aztán érv a javából :) Ha nem haragszol nekem azért vannak kételyeim ezzel a mesével szemben.
2018. júl. 3. 17:01
 25/38 anonim ***** válasza:

Na itt a "mese".


Pál, Krisztus Jézusnak Isten akaratából elhívott apostola, és Szószthenész, a testvér, az Isten gyülekezetének, amely Korinthusban van, a Krisztus Jézusban megszentelteknek, azoknak, akiket ő elhívott és saját népévé tett; mindazokkal együtt, akik a mi Urunk Jézus Krisztus nevét, az ő Uruk és a mi Urunk nevét bárhol segítségül hívják: kegyelem néktek és békesség Istentől, a mi Atyánktól és az Úr Jézus Krisztustól.


Mert a keresztről szóló beszéd bolondság ugyan azoknak, akik elvesznek, de nekünk, akik üdvözülünk, Istennek ereje. Mert meg van írva: „Elvesztem a bölcsek bölcsességét, és az értelmesek értelmét elvetem.” Hol a bölcs? Hol az írástudó? Hol e világ vitázója? Nem tette-e bolondsággá Isten a világ bölcsességét? Mivel tehát a világ a saját bölcsessége útján nem ismerte meg Istent a maga bölcsességében, tetszett Istennek, hogy az igehirdetés bolondsága által üdvözítse a hívőket.


Idézet Pál apostol egyik írásábol.

2018. júl. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
Ez van haver,sajnos bolond vagy......
2018. júl. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 KZitus ***** válasza:

Azt gondolom számodra semmilyen bizonyíték nem elfogadható Pállal kapcsolatosan, valami okból annyira elfogult vagy vele szemben, hogy már már a gyűlölet határát súrolja!!!!!??????


Ezt írod: "Bizonyíték? Pál nem is nevezhető apostolnak mert nem találkozott személyesen Jézussal." - ezt a mondatodat te sem gondolhatod komolyan :-) a következők miatt: Cselekedetek 1:15–22

"Azokban a napokban pedig felállt Péter a testvérek között (összesen mintegy 120 fő volt ott), és így szólt: „Férfiak, testvérek, be kellett teljesednie az írásnak, amelyet a szent szellem Dávid által jövendölt Júdásról, aki vezetője lett azoknak, akik letartóztatták Jézust. Mert közénk tartozott, és ki lett választva, hogy részt vegyen ebben a szolgálatban. (Ez az ember pedig földet vett az igazságtalanul szerzett béréből, és fejjel lefelé zuhanva a teste széthasadt, és minden belső része kiomlott. Ez tudomására jutott Jeruzsálem minden lakosának, úgyhogy elnevezték azt a mezőt a maguk nyelvén Akeldamának, azaz Vérmezőnek.) Mert meg van írva a Zsoltárok könyvében: »Lakóhelye legyen pusztává, és ne legyen lakója«, és »felvigyázói tisztségét más vegye át«. Ezért azok közül a férfiak közül válasszunk ki valakit, akik mindig velünk tartottak, amikor az Úr Jézus közöttünk tevékenykedett, attól kezdve, hogy János megkeresztelte, addig a napig, amelyen felvitetett tőlünk. Hozzánk hasonlóan olyan valaki legyen, aki szemtanúja volt Jézus feltámadásának.”

Péter kijelentéseiből kiderül, hogy bárkinek, akit Jézus Krisztus apostolának választottak, meg kellett felelnie bizonyos elvárásoknak: ismernie kellett Jézust személyesen, a saját szemével kellett látnia a tetteit, a csodáit, és főként a feltámadását.

Abban az időben, pünkösd előtt még voltak olyan emberek, akik megfeleltek ezeknek a feltételeknek, és közülük kettő jöhetett szóba, hogy átvegye a hűtlen Júdás helyét. Kétségtelenül a Példabeszédek 16:33-at tartva szem előtt, a tanítványok sorsot vetettek, és a sors Mátyásra esett. Ezután őt „a tizenegy apostolhoz tartozónak tekintették” a Cselek 1:23–26 szerint.

Amikor Pál arról írt, hogy Jézus a feltámadása után többször megjelent, nyilvánvalóan őt értette bele ’a tizenkettőbe’

1Korintusz 15:4–8

"...hogy eltemették, hogy feltámadt a harmadik napon az Írások szerint, és hogy megjelent Kéfásnak, aztán a tizenkettőnek. Azután megjelent több mint 500 testvérnek egyszerre, akik közül a legtöbben még velünk vannak, bár némelyek meghaltak. Majd megjelent Jakabnak, aztán az összes apostolnak. Mindenki közül utolsónak pedig, mint egy koraszülöttnek, MEGJELENT NEKEM is."

hOGYEN JELENT MEG pÁLNAK? Így: Cselekedetek 9:3–5

"Mikor már úton volt, és közeledett Damaszkuszhoz, hirtelen világosság ragyogott fel körülötte az égből. Erre ő a földre esett, és hallotta, hogy egy hang így szól hozzá: „Saul, Saul, miért üldözöl engem?” Ő ezt kérdezte: „Ki vagy, Uram?” Az így szólt: „Jézus vagyok, akit te üldözöl."


"Hogy meggyilkolták még nem jelenti azt hogy Pál Jézus tanítását hirdette. Ez nem bizonyít semmit. Jézus találkozott Pállal személyesen? Tudtommal nem." - de igen, sőt azt is elmondta Pálnak, miért állította/szólította meg a Damaszkuszi úton:

"De most kelj fel, menj be a városba, és majd megmondják neked, mit kell tenned.”

15-16 vers"Az Úr azonban ezt mondta neki: „Menj, mert kiválasztottam őt, hogy tanúskodjon rólam a nemzeteknek és a királyoknak, és az izraelitáknak is. Világosan megmutatom neki, mennyi mindent kell elszenvednie az én nevemért.”


Most akkor kinek higyjünk? Krisztusnak, vagy neked? szerinted?

2018. júl. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 A kérdező kommentje:
Pál meséje kicsit sem hihető szánomra. Jézus életében nem találkozott Pállal. Hogy megjelent volna neki halála után? Nem hiszem. Akkor miért nem jelent meg a többi, keresztényeket üldöző embernek?
2018. júl. 4. 10:53
 29/38 anonim ***** válasza:
Kérdező, áruld már el mi a lószart vársz tőlünk? Sokan leírták, jól-rosszul, hogy s mint van ez, hogy gondolják, te hajtogatod a magadért - ez így rendben is van, minek ezt görgetni, mint ganajtúró a ganajt? (bár megköszönhetnéd a válaszokat, ez egy min udvariasság lenne, de ez is mindegy). Menj kirándulni, olvass, hallgass jó zenét - hagyd már ezt a nevetséges kötözködést. Magasról teszünk rá, hogy te mit hiszel el, s mit nem.
2018. júl. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 A kérdező kommentje:
Tőled semmi választ nem kaptam. Nem is értem mi dolgod itt. Told el szépen a biciklit.
2018. júl. 4. 11:06
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!