Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Isten mindenható, miért...

Ha Isten mindenható, miért nem teremtette tökéletesnek az embert?

Figyelt kérdés
Rosszul fogalmaztam meg. Nem hiszek Istenben, és nem is azt firtatom, hogy mindenható-e, csak arra vagyok kíváncsi, hogy miért létezhetne bármilyen gonosz erő is a világban, ha az egészet ő teremtette? Miért nem teremtett tökéletes, bűnök nélküli világot? Vagy miért büntetné a rossz embereket, amikor azok csak azért rosszak, mert annak születtek?

2018. júl. 14. 20:10
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
41%
ért, mert mi számít tökéletesnek? Egyedül Isten a tökéletes! Az angyalok sem tökéletesek! Amennyire tökéletesnek kell lennünk, annyira tökéletesek is vagyunk!
2018. júl. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 anonim ***** válasza:
83%

Nem létezik olyan, hogy "kicsit tökéletes" !


"Ha a gonoszság az élet része, akkor nem szabadna megbüntetni."

Mármint egy igazságos istennek nem szabad ezt megbüntetnie.

2018. júl. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 anonim ***** válasza:

Hali!


Az jó, hogy pontosítottad a kérdésed. Leírásod alapján nyugodtan konkretizálhatnád is: A nyugati világ kulturális alapjának tekintett, judeo-krisztiánnak nevezett, az ateista köztudatban különösen eltorzult Istenképéről beszélsz.

... mert egyébként az alapfeltevés, amire kérdéseidet építed nem állja meg a helyét. Még a keresztény teológiában sem.

2018. júl. 15. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 A kérdező kommentje:
#13 Ne haragudj, valóban nem értek hozzá. Viszont kifejthetnéd ezt bővebben.
2018. júl. 15. 09:20
 15/57 anonim ***** válasza:
41%

Az,hogy nem létezik nem opció?

Megmagyarázna mindent,amit látok a világban...

2018. júl. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 anonim ***** válasza:
Isten nem akart tökéletes világot, mert az unalmas.
2018. júl. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 anonim ***** válasza:

NEKED unalmas.

De ő tud teremteni olyan tökéletes világot is, ami nem unalmas! Lásd pl. az eljövendő mennyország...

2018. júl. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 anonim ***** válasza:
41%

"Unalmas", ahol nem egyenlő lehetőségekkel és esélyekkel induló emberek, akik nem is lehetnek biztosak az ő létezésében, néha egy egész életet kínok közt szenvednek végig? De ez még hagyján, néhányra az örökkévaló szenvedés vár utána, ami, bármit is csinált az illető az életében, aránytalan, igazságtalan.


A többi kis hányad meg megy a jobb helyre örökké őt dicsőíteni, yeeee... Azzal meg, hogy néhány szerettük kínok közt sínylődik, és fog is örökre, vagy együtt kell élniük, vagy gondolom valahogy kitörlődik a tudatuk ezen része (és ezzel az életük egy meghatározó emléke, az énjük egy fontos eleme), hogy elviselhető legyen odafönt az élet. Mindkettő lehetőség egyformán nyugtalanító.


Lehet, hogy úgy "unalmas" lenne szegénynek, így viszont a mi szempontunkból egy igazságtalan szadista narcizmusát tápláló kisded játékának vagyunk a részei :)


Szerintem ehhez az "unalmas" szó nem elég súlyos.

2018. júl. 16. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 anonim ***** válasza:
26%
#18 te hoztad végre a súlyos baromságot, ami itt divatozik a gyakorin a vallás kategóriában- miszerint 'nincsisten, de jaj de gonosz'. Kösz, már úgy hiányzott. A hívőknek más az istenképük, törődj bele, mint ahogy mi is beletörődünk, hogy itt pattognak azok, akiknek halvány lövésük sincs a világ vallásairól. Szerintem ez unalmas, de beletörődtem.
2018. júl. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 anonim ***** válasza:

Miért, neked van? :D Képzeld, sajnos aktív keresztény családban nőttem fel, 18 évig elég sok belelátásom volt a dolgokba.


"Törődj bele", tipikus vallásos vitalezárás, vagy szimplán bekussoltatási kísérlet inkább.


Igen, azt látom, hogy nagyon beizgultok, amikor olyan kérdés jön, amit nem tudtok megválaszolni. Erre van a tipikus "törődj bele", "Isten útjai kifürkészhetetlenek" vagy nemesen egyszerűen a "meg se kérdőjelezd, mer' az bűn". A kritikus gondolkodásra való képesség gyökereiben való elfojtása :)


Az a "baromság", amiről beszélsz, nyilván nem arról szól, hogy "nincs Isten, de jaj de gonosz", hanem hogy "ha volna is, milyen gonosz lenne".


Amikor megnézünk egy filmet, és azt mondjuk, hogy ez vagy az a szereplő milyen hülye, senki sem egy valóságos személyről, vagy az adott színészről/színésznőről beszél, hanem hogy hülye tulajdonságokkal lett felruházva a fikcionális személy.

Érted már? sz*rul van megírva a drágalátos karakteretek, ennyi az egész. Bár szerintem érted te, de egyszerűbb direkt értetlenkedni, és hülyének állítani be az ellenfeledet, meg "törőggyébelé"-vel dobálózni, mint tényleg megválaszolni a kérdésemet, mindenféle sértődött vagdalkozás nélkül.


Szerintem egy kereszténynek képesnek kellene lennie meggyőznie egy hitetlent, mint "eltévedt lelket", mintsem hogy annyit vágjon hozzá, hogy "kuss fiam, hülye vagy, az úgy van oszt kész!". Ezzel csak a saját igazában erősíted meg a magamfajtákat :P


De egyébként is, te állítasz valamit, én kérdezek, erre te besértődsz, dobsz néhány lightos sértést, és megkísérled gyorsan elvágni a vitát. A te állításod, a te kötelességed a vele kapcsolatos kérdések megválaszolása. A bizonyítási kényszer áthárítása mond valamit? [link]

2018. júl. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!