Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Isten mindenható, miért...

Ha Isten mindenható, miért nem teremtette tökéletesnek az embert?

Figyelt kérdés
Rosszul fogalmaztam meg. Nem hiszek Istenben, és nem is azt firtatom, hogy mindenható-e, csak arra vagyok kíváncsi, hogy miért létezhetne bármilyen gonosz erő is a világban, ha az egészet ő teremtette? Miért nem teremtett tökéletes, bűnök nélküli világot? Vagy miért büntetné a rossz embereket, amikor azok csak azért rosszak, mert annak születtek?

2018. júl. 14. 20:10
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:

"én Istenről beszélek nem vallásokról."

Sajnos nem sikerült, amit kértem tőled.

NEM CSAK EGY ISTEN VAN LEÍRVA A MITOLÓGIÁBAN!

Még egyszer: azt elhiszem, hogy a TE hitedben csak egy isten van. Ezt fölösleges újra és újra bizonygatnod.

Azt kérdeztem: KÉPES VAGY arra, hogy elgondolkozz egy MÁSIK HIT szemszögéből is?

Úgy, hogy még véletlenül sem a SAJÁT hitedből idézel ismét?


Tehát: képes vagy erre?

2018. júl. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
Nem egészen értem, hogy miért lett belekiáltva az éterbe a mitológia? A mitológia az mitológia, a hitrendszerhez tartozó képszerű(!) leírás, képekben a világban tapasztalható erőkről szól. A vallások nem mitológiák, arról szólnak, hogy az ember kiesett (bűnbeesés) a Teljességből, és hogy juthat vissza? Az örökkévalóságból térbe-időbe vetetten, hogy juthat vissza az Örökkévalóhoz? az életből a Létbe? Nem hiszem, hogy bárki tudna egy sort is idézni az evangéliumokból, ami mitologikus, a mitológiákhoz tartozik. Nincs is teremtésmítosza sem. (az ÓSZ -nek van, de az sem arról szól, hogy juthatok én, mint halandó az Örökkévalóhoz.) Buddha beszédei szent iratok, Nagardzsuna szentiratai - hol van ott mitológia? a lehatárolt résztudat hogy juthat a Buddha tudatállapotba, a Teljességhez. Patanjali szútrái... mind arról szólnak, hogy a tökéletlenből az [isteni] tökéletességbe miként juthat a halandó. Kezdetnek ez jó olvasmány - érettségizőknek mindenképp javasolható: Weöres Sándor: A teljesség felé
2018. júl. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:

"Nem egészen értem, hogy miért lett belekiáltva az éterbe a mitológia?"

Mitológia = adott tárgykörhöz, rendszerint egy néphez köthető mítoszok összessége. Mítosz = régi, vallási témájú történet.

Attól, hogy te hiszel egy mítoszban ami szerint te kiestél valami teljességből ahova vissza kell jutnod, attól az még mítosz marad.

2018. júl. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:

Még mindig csak a sumer-zsidó-keresztény-iszlám témakörről beszélsz, mikor "a vallásokat" emlegeted.

Tehát akkor ezt vegyen úgy, hogy képtelen vagy elszakadni még egy pillanatra is a saját vallásodtól?

Csak szólok, hogy EZEKEN KÍVÜL van még 8000 másik vallás is!

2018. júl. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:
akkor idézel mítoszt Buddha beszédeiből? a vallás mégsem történelem, hanem lelkigyakorlat, vagy más szóval tudati transzformáció, amelynek révén az Abszolútumhoz juthat az ember. Az öt világvallás per definitionem ezt szolgálja.
2018. júl. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:
(44 -én más vagyok, mint akihez ezt a felszólítást intézted már- majd ő, ha jön, ő jobban tudja elmondani.) Nem akarok semmitől elszakadni -a vallás szó: a " religio " a visszakötéssel hozható etimológiailag összefüggésbe, visszatérés. A vallások transzcendens egységben vannak - és ma már többel kell elméletben foglalkozni,a megismeréshez ez a jó út.
2018. júl. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:

(az öt világvallásról beszéltem, Bráhmanizmus, buddhizmus, kínai univerzizmus, kereszténység és iszlám)

ezt ajánlom, szintén jó alapozó:

[link]

2018. júl. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:

"az öt világvallásról beszéltem, Bráhmanizmus, buddhizmus, kínai univerzizmus, kereszténység és iszlám"

Ezen világvallások egyike szerint Isten megváltott mindenkit, csak el kell fogadni, és a Mennybe jutsz. Másik szerint csak önerőből üdvözülhetsz és nyerhetsz bármiért bűnbocsánatot. Harmadik szerint eleve nem is valami ultimate feltámadás lesz, hanem tetteidtől függően más helyzetben születhetsz le újra és újra.

Gyakorlatilag olyan kibékíthetelen ellentétek húzódnak az egyes vallások alapvető tanai között, hogy ha egybemosod őket, azzal csak azt érted el, hogy összegyúrtál magadnan valami saját istenképet ami aztán egyik létező vallással sem lesz többé összeegyeztethető.

És persze ez ugyanúgy nem szünteti meg a tényt, hogy mennyi vallás és eltérő istenkép létezik még a tiéden kívül.

2018. júl. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:

csak el kell fogadni, és a Mennybe jutsz - nem... ez egy óvodás hittanon elgurul, de nem erről szól...

De biztos igazatok van, és most megyek és szorgalmasan belefulladok a 8000 vallásba és 1000 mitológiába.

"Én halni indulok, ti élni: de hogy kettőnk közül melyik megy jobb sors elé, az mindenki előtt rejtve van, kivéve az istent." Σωκράτης

2018. júl. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:

"csak el kell fogadni, és a Mennybe jutsz - nem... ez egy óvodás hittanon elgurul, de nem erről szól..."

Nem is azt írtam, hogy erről szól. Csak szembeállítottam egy, a keresztény valláshoz köthető alapgondolatot más vallásokkal, ahogy egyik kizárja a másik igazát.

Szövegértésre figyelj jobban!

2018. júl. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!