Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Isten mindenható, miért...

Ha Isten mindenható, miért nem teremtette tökéletesnek az embert?

Figyelt kérdés
Rosszul fogalmaztam meg. Nem hiszek Istenben, és nem is azt firtatom, hogy mindenható-e, csak arra vagyok kíváncsi, hogy miért létezhetne bármilyen gonosz erő is a világban, ha az egészet ő teremtette? Miért nem teremtett tökéletes, bűnök nélküli világot? Vagy miért büntetné a rossz embereket, amikor azok csak azért rosszak, mert annak születtek?

2018. júl. 14. 20:10
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:

"keresztény valláshoz köthető alapgondolatot" - de NEM AZ.

Mindegy.

2018. júl. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 anonim ***** válasza:
Oké, így azért érthető, hogyan mosol egybe ilyen könnyen eltérő vallásokat, ha pl a kereszténység kapcsán még a bűnbocsánat és megváltás fogalmát sem ismered...
2018. júl. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 anonim ***** válasza:

nem ismerek semmit."csak el kell fogadni, és a Mennybe jutsz" - ilyen sehol sincs. ilyen van:

οὐδὲ ἐροῦσιν Ἰδοὺ ὧδε ἤ Ἐκεῖ ἰδοὺ γὰρ ἡ βασιλεία τοῦ θεοῦ ἐντὸς ὑμῶν ἐστίν. "Nem fogják azt mondani, íme itt van, vagy ott van, az Isten országa ugyanis bennetek van” (Lukács ev.)

tehát meg kell valósítani, realizálni kell a "mennyet" - nem jutsz sehova egyébként

De mondom: mindegy. Megyek aludni.

2018. júl. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 anonim ***** válasza:

"És monda Jézusnak: Uram, emlékezzél meg én rólam, mikor eljősz a te országodban!

És monda néki Jézus: Bizony mondom néked: Ma velem leszel a paradicsomban."


Mondjuk ateistaként nem hiszem hogy az én tisztem felvilágosítani a kereszténységről, de nagyon is az a dolog lényege, hogy eljusson az ember Isten országába. Azt már felekezete válogatja hogy valaki ezt a Mennyországnak képzeli el, van aki szerint egy új Földet teremt Isten és majd ott feltámad mindenki, aki élt a megváltás lehetőségével.

De javaslom, ha időd engedi, beszélgess erről egy kereszténnyel, mert egyelőre úgy néz ki, azt sem tudod mi fán terem ez a vallás!

2018. júl. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 anonim ***** válasza:

#48

Ez a másik baj a vallásokkal: Vallásos vagy sem, az emberek többsége mintha csak ilyen rendszerekben tudna gondolkodni és értelmezni... de nem is az "ilyen" rendszerekkel van a baj, hanem a felszínes ismeretükkel.

Te sem azt értelmezted, amiről eddig írtam.

Amit írtál a világvallások rövid jellemzésként az jó példája a felszínességnek. Nem fogom még egyszer leírni a vallások az Istenkép és az Isten viszonyát.

Olvasd vissza korábbi hozzászólásaimat, azokban megtalálod a magyarázatát miért hol hibázik ez utóbbi érvelésed.

2018. júl. 18. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim ***** válasza:

"Mármint egy igazságos istennek nem szabad ezt megbüntetnie."


Nem is büntet! Viszont ha eltávolodsz Istentől, akkor a sátánhoz kerülsz!

2018. júl. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 világvége1 ***** válasza:
Isten jónak teremti a szellemeket (egyéves kor körül), csak azok szinte mindegyike azonnal gonosszá válik.
2020. jún. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!