Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem kedvelik a nagyobb...

Miért nem kedvelik a nagyobb keresztény felekezetekhez tartozók Jehova tanúit?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvasom, köztük itt is hogy sokan nem kedvelik, szídják, egyenesen viccet csinálnak belőlük. Így a tanúk, úgy a tanúk, nem lehet őket komolyan venni, nem tudnak a semmit a Bibliáról, “az Őrtorony nevű szennylapot olvassák csak”.

Én református vagyok, de ezekkel az emberekkel akik bántják és kritizálják őket, semmilyen szinten nem tudok egyetérteni. Sokat olvastam a weboldalukon és az Őrtoronyt és nekem tejesen az jött le, hogy ha vannak akik értik, es komolyan foglalkoznak a Biblia tanulmányozásával, azok ők. Bármi amit leírnak, alá van támaszva a Biblia által és nem a -sokak szerint- saját, “átírt” Bibliájuk szerint állnak csak helyt az állítások.

Én redkívül hasznosnak talalom a jegyzeteket amiket olvasok. Ami számomra nem érthető, ott szépen leírva, belemagyarázás vagy mellébeszélés nélkül. Megtalálom a kérdéseimre a választ.

Személyes tapasztalom annyira nincs velük kapcsolatban, tudom hogy rendszeresen járkálnak házhoz, terjesztik az igét, ami önmagában szerintem nagyon is tisztelendő dolog. Olyanról soha nem hallottam hogy bárkivel erőszakoskodtak volna. Ezért nem értem, hogy miért bántják őket rendszeresen, legtöbbször ok nélkül.



2019. jan. 18. 00:16
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
13%

"olvasd inkább el mellé vagy az exjt.hu vagy a jehovatanui.blog.hu oldalt."


Ezek az oldalak, egy-két kiközösített ember felnagyított problémáit tartlmzza, és azokét, kik támogatják Őket ebben.

Hogy valójában mi Történt, azt, akik olvassák nem tudják, még Én sem, mert nem voltunk ott, és a azok nincsenek meghalgatva, akiket a vád éri.

Így az egész Testvéríség vád alatt van, és vannak akik erről mit sem tudnak,mert nem olvassák el ezeket, így lehetőségük sincs megvédeni magukat.

Én egyetlen egyszer olvastam bele, elég is volt. Minden úgy van leírva, hogy Bizonyíték nincs, a vádlottak nincsenek meghalgatva, s ha Bíróságra kerülne az ügy, nem lehetne ítéletet mondani, mert ez ellenkezik a jogszabályokkal, ami ide vonatkozik.

Olyan lázító, gyűlölet keltő informciókat írnak, hogy csak na. Aki pedig részre hajló, annak ennyi elég, hogy maga is beálljon a gyűlöletet szítók Táborába. Pedig alaposan utána sem járt semminek.


Én közel 30 éve vagyok Tanú, A lányom pedig nem az. Sőt a családomban, senki sem az. Még sem választottak el a családomtól, Mai napig is rendszeresen látogatjuk egymást, személyesen, vagy telefonon egyaránt.

Voltunk családi temetéseken, és fogunk is menni, esküvőkön, stb

Az Tény, hogy nem ünnepeljük a világban zajló némely napokat, ettől függetlenül, tiszteletben tartjuk mások nézetét, és nem kötelezünk senkit erre ha nem akarja. Ez egyéni döntés joga.

Mi akik itt vagyunk, egyéni saját meggyőződésünkből vagyunk itt, és mutatunk be Istennek imádatot. Aki ezt nem szeretné, szabadon elmehet, Isten sem kötelezi, hogy vallásos, vagy ilyen olyan felfogású legyen, mert szabad akaratot kapott mindenki.


egyébként pedig felhívom némely Felebarátom figyelmét Jézus következő szavaira:

(Máté 10:35–38) 35 Mert azért jöttem, hogy meghasonlást támasszak az ember és apja között, a leány és anyja között, a fiatal feleség és anyósa között. 36 Az embernek bizony a saját háznépéhez tartozók lesznek ellenségei. 37 Aki jobban vonzódik apjához vagy anyjához, mint énhozzám, nem méltó hozzám; és aki jobban vonzódik fiához vagy leányához, mint énhozzám, nem méltó hozzám. 38 És aki nem fogadja el kínoszlopát, és nem követ engem, nem méltó hozzám.


Jézus kijelentette, hogy a bibli tanítása miatt, család tagok fognak "ellenségeskedni" egymással, mert nem eértenek majd egyet a Biblia oktatásával, Isten szavával.

Kérdem Én, hogy ez a prófécia, hol, mikor, és hogyan teljesedik?

Ha pedig Jézus ezt kijelentette, akkor ki tudná ezt megvétózni, vagy megváltoztatni?

2019. jan. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 lilla64 ***** válasza:
94%

"Kihagyták Isten nevét"

Nem hagytak ki semmit,tí tettek be egy nőnemű valamit,aminek az égvilágon semmi köze Isten nevéhez.Kiragadtátok a héber iratokból a YHWH tetragrammatont ami MINDENHATÓ-t jelent és ezt kereszteltétek át jehovának.Természetesen nem ti, az átlag tanúk,hanem az az őrtorony szervezetnek nevezett gittegylet aki megvezeti a híveit

2019. jan. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 lilla64 ***** válasza:
92%

11-nek

Elhiszem,hogy a lányod nem tanú és látogassátok egymást.Ezek szerint volt annyi eszed,hogy nem erőszakoltad rá az alámeritkezést.De mi van akik kilépte a szervezetből?Erről jó nagyokat hallgattok,igaz?Sajnos a saját bőrömön tapasztaltam.Az exjt.blog pedig nagyon is valós dolgokat ír,nekem is sokat segített

2019. jan. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlom kedves kérdező a figyelmedbe Pál apostol intését:


2Kor 11:3 Félek azonban, hogy amiként a kígyó a maga álnokságával megcsalta Évát, akként a ti gondolataitok is megrontatnak [és eltávolodnak] a Krisztus iránt való egyenességtől.

2Kor 11:4 Mert hogyha az, aki jő, más Jézust prédikál, akit nem prédikáltunk, vagy más lelket vesztek, amit nem vettetek, vagy más evangéliumot, amit be nem fogadtatok, szépen eltűrnétek.



Jehova Tanui más Jézust prédikálnak mint a Biblia, igy más szellemet vesz aki elfogadja a tévelygéseiket. A következmény pedig ugyanaz mint Éva megcsalattatásánál. A hazugság nem szabadit meg senkit.

Mi lenne ha a kérdéseidre a választ nem egy magazinból vagy emberektől keresnéd, hanem attól aki a Bibliát ihlette?

2019. jan. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


Kedves kérdező!


Kérlek tedd meg hogy leírod a református hitvallást és azt is hogy te azt hiszed mit bármelyik másik református!

Mert az alapján amit írsz ez nem egyértelmű!

2019. jan. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 anonim ***** válasza:
100%
8: akkor mutasd meg nekem a kegyelem szót a bibliátokban, amire épül az egész megváltás.
2019. jan. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 anonim ***** válasza:
88%

Én is Jehova Tanúja voltam, de évek múlva, amikor kételyeim támadtak, a szervezet tiltása ellenére kutatni kezdtem a Tanúk tanítása után és rájöttem, hogy nem az egy "igaz vallásban" azaz: Isten "választott népe" között vagyok.

Megmondom őszintén, még évekig "alakoskodhattam" volna, élhettem volna kettős életet, de nekem ez egyáltalán eszembe sem jutott.

Tudtam, hogy rengeteg fájdalommal fog járni a szervezet elhagyása, de ami bekövetkezett, az felülmúlta a várakozásomat.

Amikor kételyeimet el kezdtem mondani a két legjobb BARÁTNŐMNEK tartott testvérnőknek, - ők voltak a tanítóim is! - telefonon (nem jártam már akkor gyülibe hetek óta mert beteg voltam, így volt időm kutakodni - mindkettő válaszok helyett lecsapta a telefont.

20 perc! múlva már hívott is az egyik vén, délután már a vének előtt voltam. Azonnali közösségmegvonást alkalmaztak és már aznap mondták, hogy írjam meg az elkülönülő levelet. Még egyszer volt a vénekkel egy beszélgetésem, amikor csak az érdekelte őket, hogy még kiket "fertőztem" meg a hitehagyásommal.

Az, hogy elárultak, cserben hagytak, amikor a földön voltam, még rúgtak is rajtam segítség helyett, felnyitotta végleg a szemem, hogy valójában milyen embereket is "termel ki" ez a szervezet.

Senkiben nincs irgalom és szeretet, mindenki képmutató és álszent.


Nem kell csodálkozni azon, hogy még dicsekednek is vele, hogy milyen "lojálisak Jehovához", ezért évekig képesek nyugodt lelkiismerettel úgy élni, hogy nem látják a gyermekeiket, unokáikat. Amikor ezzel szembesítettem az egyik "barátnőmet" (vastagon érintve van ezzel kapcsolatban), még Ő átkozott el engem, és ha valahányszor találkozom vele, még jól szemberöhög és hangos megjegyzéseket tesz rám, úgy hogy halljam.


Rájöttem, hogy a Tanúkat szép szóval, érvekkel soha nem lehet majd meggyőzni, mivel a büszkeség és az önfejűség valójában ikertestvérek, mondta egy bölcs ember.


Addig, ameddig a Szent Szellem nem érinti meg a szívüket, nem nyitja meg a fülüket, vakon fognak tévelyegni.

Be kell hívniuk Jézust az életükbe, le kell tenniük a büszkeségüket és alázatosan kérni kell Istent, hogy tárja fel nekik az igazságot.


Én is így tettem, leborultam Isten elé, és kértem Őt, hogy segítsen rajtam és Ő válaszolt nekem.


Ez Isten munkája, ember ezt vitákkal és érvekkel nem tudja elvégezni.


Mi csak imádkozni tudunk a Tanúkért, hogy ők is kegyelemből, a JÉZUSBA vetett hitük által kapjanak örök életet.


El kellene fogadniuk, hogy az egész evangélium nem Jehováról, hanem JÉZUSRÓL !!! szól, de ehhez alázatra lenne szükségük, hogy ne egy emberi szervezet tanítását kövessék, hanem magát a Bibliát (nem az ÚJVILÁG fordításúra gondoltam!)

2019. jan. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


"Jehova Tanúi nem írták át a bibliát, a változás a modern kori nyelvezet,..."


Ú.V.F. : János 1:1 Kezdetben volt a Szó, és a Szó az Istennél volt, és a Szó isten volt.


Károli fordítás: János 1:1 A világ kezdete előtt már létezett az Ige. Az Ige Istennél volt, és Isten volt az Ige.


Hogy csak egyetlen példát hozzak fel!

De van más is! Miért van az hogy az Őrtorony társulat kénytelen mindig olyan szaktekintélyekre hivatkozni akik soha nem voltak Jehova tanúi? Miért van az hogy az Őrtorony szervezet egyetlen olyan nemzetközileg elismert szaktekintélyt aki Jehova tanúja sem tud felmutatni akire hivatkozhatna a Biblia fordítás kapcsán?

Pál apostol korának egyik legkiemelkedőbb oktatásában részesült. Mai értelemben nevezhetjük őt kora szaktekintélyének a taníttatása alapján. És őt nem más választotta ki mint a gyülekezetek feje az Úr Jézus Krisztus!

A szervezet számára miért nem választott ki és hívott el egyetlen ilyen embert sem?

A Biblia fordítás hatalmas felelősség és ehhez a munkához nem adták a nevüket a munkát elvégző emberek. Ennek magyarázata az hogy nem akarták hogy rájuk irányuljon a figyelem. Hát a vezérlés itt megint csak csődöt mondott mert azóta is sokan firtatják hogy vajon kik lehetnek ők. Szóval öngól mert ezzel a tettükkel épp azt érték el hogy még 68 év múltán is nagy figyelem hárul rájuk a fordítás készítőire.

Ami pedig a modern kori nyelvezetet illeti a TELJES magyar fordítás 1975-ben is jelent meg és 1990-ben is. Ezzel szemben az Ú.V.F. magyar kiadása csak 2003-ban jelent meg! Tehát jócskán le volt maradva! Kijelenthető hogy nem a nyelvezete miatt készült el az a fordítás! Mert voltak már TELJES MAGYAR fordítások csak épp szét kellett volna nézni. Aki keres az talál és volt is miből válogatni napjainkban meg még inkább van!

Ez is oka annak hogy sokan nem kedvelik Jehova tanúi mert olyan információkkal dobálóznak amelyek nem kellő képen alátámasztottak! És ez esetben még csak nem is igazak ha megvizsgáljuk a részleteket! Persze szépen hangzik de propaganda az egész.


"Régen, Mi is a Károli, katolikus, Csia, Ökomenikus,stb és egyéb fordtásokat használtuk,..."


Akkor mi szükség is volt az Ú.V.F.-ra? A nyelvezet biztosan nem! Akkor mi van még?


"A hamisításról pedig nnyit, hogy ezzel akkor azokat is vádolhatnánk, akik a többszáz éves fordításokból, kihagyják Isten nevét, és olyan értelmet adnak némely versnek, hogy Istent három személyiséggel azonosítsák."


A kérdés az hogy vajon ezek a név kihagyások miért történtek! Lehetséges hogy ennek gyökerei a zsidók azon szokásából erednek hogy nem ejtik ki Isten nevét és ezáltal az feledésbe merül? Lehetséges hogy ezt a szokást átvették tőlük? Ugyan is maga a Biblia szerint nagyon sok zsidó is kereszténnyé lett és a tanítványok is zsidók voltak. Pont azok a tanítványok akik írták a leveleket és amiből össze lett állítva a Biblia! Ha megvizsgáljuk ezeket a dolgokat aprólékosan vajon milyen következtetésre juthatunk? Te megvizsgáltad már ezt?


"Hogy valójában mi Történt, azt, akik olvassák nem tudják, még Én sem, mert nem voltunk ott, és a azok nincsenek meghalgatva, akiket a vád éri."


Nosza álljanak elő az Őrtorony szervezet Biblia fordítói és hallgassuk meg őket!

Csakhogy a helyzet az hogy a készítők a mai napig nem tárták munkájukat a nemzetközi szakmai közönség elé. Miért nem? Csak egyetlen magyarázata van a dolognak. Azért mert szakmailag képtelenek lennének megvédeni!


"Így az egész Testvéríség vád alatt van, és vannak akik erről mit sem tudnak,mert nem olvassák el ezeket, így lehetőségük sincs megvédeni magukat."


Akkor szólj nekik hogy olvassák terjeszd a dolgot tájékoztasd őket a fejleményekről. Küldj levelet a Bételbe hogy juttassák el az összes Királyság-terembe a szükséges információkat!

Ki tart vissza hogy ezt megtedd? Mert itt az oldalon nagyon aktívan tudod ezeket a dolgokat felhozni de akkor miért nem lépsz?


"Én egyetlen egyszer olvastam bele, elég is volt. Minden úgy van leírva, hogy Bizonyíték nincs, a vádlottak nincsenek meghalgatva, s ha Bíróságra kerülne az ügy, nem lehetne ítéletet mondani, mert ez ellenkezik a jogszabályokkal, ami ide vonatkozik."


És mégsem viszik bíróságra! Talán azért mert valóban nincs bizonyíték de mi van akkor ha van és pont hogy azért nem viszik mert tudják hogy van és nem akarnak megszégyenülni. Mindkét eset lehetséges!

De megjegyzem neked hogy sokan indítottak ám bírósági pert az Őrtorony szervezet ellen csak ez ugye nincs leírva a kiadványokban sem az internetes oldalon. Milyen érdekes.


"Én közel 30 éve vagyok Tanú, A lányom pedig nem az."


A lányod hisz Istenben?


"Kérdem Én, hogy ez a prófécia, hol, mikor, és hogyan teljesedik?

Ha pedig Jézus ezt kijelentette, akkor ki tudná ezt megvétózni, vagy megváltoztatni?"


Én pedig kérdem azt hogy Jehova tanúi miért hiszik hogy ezek a dolgok csak velük történnek meg! Az én eseteben is előfordult hogy az egyik családtagom ellenségesen viselkedett velem a hitem miatt! Akkor ez most hogy is van?

2019. jan. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 anonim ***** válasza:
0%

Nem Én vagyok az egyetlen, akinek nem Tanú a gyermeke vagy

a családja. Még is szereik és tisztelik egymást, és nem kezdenek ell ellenségeskedni, a nézebeli különbségeken. Minden hozzáállás kérdése.

A leginkább azért indítanak "háborút" egy Tanú családtag ellen, mert nem tudnak belenyugodni, vagy tiszteletben tartani a Tanú változtatását. S ez oda vezet, hogy még rá is tesznek a sérelmeikre. A panaszkodás mőgött pedig jó részt a harag áll, a harag pedig rossz tanácsadó.

2019. jan. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 anonim ***** válasza:
8%

Régebben én is mindig azt gondoltam a Jehovásokra, hogy bolond szektások csak, semmi közük a kereszténységhez, stb. Egyszer egy lánnyal beszélgettem még évekkel ezelőtt erről egy kicsit komolyabban. Nem is a Bibliáról, hanem inkább az ő útjáról, hogy került oda, és miért. Nem részletezem, a lényeg, hogy a tanúk sokat segítettek neki, és azokhoz az emberekhez nagyon kötődik. nem gyülekezetként, hanem családként tekint rájuk.

Szóval ha ti elkezditek szekálni ezt a lányt, és a JT ellen hangolni, na éppen az történik, ami a jehovásokra van kenve: elválasztjátok a szeretteitől a saját képzeteitek miatt.

Értelmes, és nálam jóval tanultabb csaj volt, az vezényelte, hogy segítse az embereket, ahogy őt is segítették.

Persze nem szabad 1 emberről alkotott vélemény alapján megítélni egy többmilliós szervezetet (se negatív, se pozitív irányba) ahogy én teszem, mert tényleg csak őt ismertem meg egy picit a szervezetből. De azóta is bármikor ha látok itt ilyen kérdést, vagy elmegyek egy gyülekezet előtt, vagy megszólít egy térítő, bár ignorálom, de eszembe jut hogy ha elítélem csak azért mert Jehovás, azt a lányt is elítélem, aki akkor hatással volt rám.

2019. jan. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!