Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem kedvelik a nagyobb...

Miért nem kedvelik a nagyobb keresztény felekezetekhez tartozók Jehova tanúit?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvasom, köztük itt is hogy sokan nem kedvelik, szídják, egyenesen viccet csinálnak belőlük. Így a tanúk, úgy a tanúk, nem lehet őket komolyan venni, nem tudnak a semmit a Bibliáról, “az Őrtorony nevű szennylapot olvassák csak”.

Én református vagyok, de ezekkel az emberekkel akik bántják és kritizálják őket, semmilyen szinten nem tudok egyetérteni. Sokat olvastam a weboldalukon és az Őrtoronyt és nekem tejesen az jött le, hogy ha vannak akik értik, es komolyan foglalkoznak a Biblia tanulmányozásával, azok ők. Bármi amit leírnak, alá van támaszva a Biblia által és nem a -sokak szerint- saját, “átírt” Bibliájuk szerint állnak csak helyt az állítások.

Én redkívül hasznosnak talalom a jegyzeteket amiket olvasok. Ami számomra nem érthető, ott szépen leírva, belemagyarázás vagy mellébeszélés nélkül. Megtalálom a kérdéseimre a választ.

Személyes tapasztalom annyira nincs velük kapcsolatban, tudom hogy rendszeresen járkálnak házhoz, terjesztik az igét, ami önmagában szerintem nagyon is tisztelendő dolog. Olyanról soha nem hallottam hogy bárkivel erőszakoskodtak volna. Ezért nem értem, hogy miért bántják őket rendszeresen, legtöbbször ok nélkül.



2019. jan. 18. 00:16
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
0%
Valaki azt írta hogy ellent mondunk a tanainknak. Mondana egy példát?
2019. márc. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 lilla64 ***** válasza:
100%

Néhány példa:

1940-Az Úr Jehova

1978-Az Úr Jézus

1980-Az Úr Jehova


A szodomai emberek feltámadása:

1955-Nem fognak feltámadni

1965-Fel fognak támadni

1988-Nem fognak feltámadni


A "juhok és kecskék" szétválasztása:

1919-A nagy nyomoruság ideje után fog megtörténni

1923-Most történik a nyomoruság előtt

1995-A nagy nyomoruság után fog történni

2019. márc. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:
100%

#42

Kíváncsi vagyok, hogy kapsz-e erre választ, mert amikor én szedtem hasonlóan össze nekik ezt-azt, arra azóta sem kaptam, pedig KZitus kérésére még a saját dokumentumaikkal is alátámasztottam.

2019. márc. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:
0%
Az azért van mert félreértették akkoriban ezt azt. De azóta semmilyen változás nincs. Amúgy meg elvégre mi is emberek vagyunk úgy hogy tévedhetünk. Ja és nem vagyunk szekta.
2019. márc. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 lilla64 ***** válasza:
100%

Tipikus tanú válasz "mi is emberek vagyunk tévedhetünk".

De épp az előző válaszodban irtad,hogy nincsen semmi ellentmondás a tanaitokban!És az teljesen lényegtelen,hogy most volt vagy pár évvel ezelőtt,ugyanaz a szervezet(nem akarok szektát irni)

2019. márc. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:
0%
Régen a katolikus egyház boszorkányokat (ártatlan nőket akikkel rosszban volt) égették el mágján. Ezt a témát senki nem hozza fel. Amúgy meg a kérdés a jelenről szól. Megkérdezhetem hogy utóljára mikor változtattuk a tanainkat?
2019. márc. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


Régen a katolikus egyház olyan nőket küldött máglyára akiket boszorkányoknak véltek!

Ezek az események a 15. században történtek!


"Amúgy meg a kérdés a jelenről szól. Megkérdezhetem hogy utóljára mikor változtattuk a tanainkat?"


Hogy milyen tanításaik változtak Jehova tanúinak. Szomorú hogy másoktól kell megkérdezni, sőt olyanoktól kell megkérdezni akik nem is Jehova tanúi!

Ez bizonyíték arra hogy még a saját tagjai a szervezetnek sem képesek követni a változásokat! Vagy már unják az egészet.

A csúcs az volt amikor egy tanú elkezdett nekem magyarázni egy tantételt aztán a felesége pedig szólt neki hogy az már megváltozott.


2013 - A HÉR tanítás változása

2014 - Szellemi templom megtisztításának időtartama

2015 - „Magóg földjének Gógja”

2016 - gyülekezet örömének kifejezése visszafogadás bejelentésekor

2017 - nem volt elsőszülöttségi joghoz kötve, hogy kitől származhat a Messiás

2018 - „új világ” kifejezés jelentése


Csak szemezgettem! Ennél jóval több van évek lebontva.

2019. márc. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:
0%
És ezekben mi a változás? 13 éves vagyok és amit pici korom óta tanulók még mindig így van. Amúgy meg mi elemezzük is a dolgokat és ha hibát vélünk felfedezni akkor kijavítjuk és nem követjük az 1000 éves hagyományokat.
2019. márc. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:
100%

#46

A boszorkányégetés inkább a németalföldi, svájci, svéd, angol, skót, észak-amerikai protestánsokra volt jellemző, de említhetném a szintén protestáns Erdélyt, ahol voltak boszorkányperek és égetések.

De mi köze a boszorkánypereknek ahhoz, hogy nálatok folyamatosan változik a tanítás? Láthatóan pedig nem 100-200 éve változott, hanem jelen korunkban is folyamatosan változik, a 90-es évek csak most volt nem rég.

2019. márc. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:
0%
2000 óta nuku változás. Az 19 év
2019. márc. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!