Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem kedvelik a nagyobb...

Miért nem kedvelik a nagyobb keresztény felekezetekhez tartozók Jehova tanúit?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvasom, köztük itt is hogy sokan nem kedvelik, szídják, egyenesen viccet csinálnak belőlük. Így a tanúk, úgy a tanúk, nem lehet őket komolyan venni, nem tudnak a semmit a Bibliáról, “az Őrtorony nevű szennylapot olvassák csak”.

Én református vagyok, de ezekkel az emberekkel akik bántják és kritizálják őket, semmilyen szinten nem tudok egyetérteni. Sokat olvastam a weboldalukon és az Őrtoronyt és nekem tejesen az jött le, hogy ha vannak akik értik, es komolyan foglalkoznak a Biblia tanulmányozásával, azok ők. Bármi amit leírnak, alá van támaszva a Biblia által és nem a -sokak szerint- saját, “átírt” Bibliájuk szerint állnak csak helyt az állítások.

Én redkívül hasznosnak talalom a jegyzeteket amiket olvasok. Ami számomra nem érthető, ott szépen leírva, belemagyarázás vagy mellébeszélés nélkül. Megtalálom a kérdéseimre a választ.

Személyes tapasztalom annyira nincs velük kapcsolatban, tudom hogy rendszeresen járkálnak házhoz, terjesztik az igét, ami önmagában szerintem nagyon is tisztelendő dolog. Olyanról soha nem hallottam hogy bárkivel erőszakoskodtak volna. Ezért nem értem, hogy miért bántják őket rendszeresen, legtöbbször ok nélkül.



2019. jan. 18. 00:16
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak az fáj, hogy amikor konkrét válaszokat várnál tőlük, rögtön támadásba fordulnak át, saját magukat tüntetik fel "áldozatnak".


Mindenki velük foglalkozik, mindenki őket ítéli el stb. Van egy állandó ellenségképük - a világ/a világiak - akikkel ők állandó harcban állnak!


Ők akarják az emberiséget megmenteni a pusztulástól, miközben éppen ők azok, akik afelé tartanak.


Mint már írtam, embereknek reménytelen ezen a gondolkodásmódon változtatni, erre egyedül csak Isten képes.


A véleményemet meg azért írtam le, mert ti kérdeztétek, én csak őszintén válaszoltam rá (erre jött a hiszti szokás szerint).

2019. jan. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a világiak karácsonykor, húsvétkor, névnapkor, születésnapkor csak isznak és dorbézolnak, valamint a karácsonyfa előtt (ami ugye bálvány) leborulnak és áldozatot mutatnak be.

Mondtam a véneknek, hogy az összes "világi", minden reggel megy bankot rabolni, a nők kiállnak az utcasarokra, a gyerekek koszosan, éhesen ölik egymást, mindenki lusta és ingyenélő, én nem ismerek senkit, csak Jehova Tanúit, akik tisztességesen és erkölcsösen élnek, úgy, ahogy Jehova elvárja tőlük.

Jehova Tanúi osztják az ingyen ebédet meg az adományokat, ők ápolják a SAJÁT intézményeikben a betegeket és a hajléktalanokat!


(Nem akarok "bilit borítani", de olyan dolgokat éltem át a Tanúk között, ami még a "világiak" között is ritka és szégyenletes. Erre jöttek a "harci dumával", hogy senki sem tökéletes, MÉG sajnos ők sem!)

2019. jan. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 anonim ***** válasza:
100%

" sokan, nagyon sokan a szeretet vallása címszó alatt sértegeti, gúnyolja, nézi le a másik, úgyszintén keresztényt,"


Most úgy beszélsz, mintha lenne a kereszténység és azon belül a sok ezer felekezet közül mindegyik felekezet a másik testvére lenne csak éppen más néven futna. :d

Jézus a visszajövetelével kapcsolatos tanitást úgy kezdte, hogy vigyázzatok, el ne hitessenek titeket.



Vannak eretnek nézetek, felfogások, és vannak eretnek "keresztény" vallások.

Dereck Prince mint filozófus teológus egyszerűen meghatározta mi az eretnekség. A görög szó annyit jelent, hogy elválaszt. Vagyis szemezget, hogy mit fogad el a Bibliából és mit nem.

Ilyen têmák amik mostanában gyakran felmerülnek nem csak Jehova Tanuinál hanem a Gyk-n is: Teremtéstörténet, pokol, menny, Jézus fizikai testben való feltámadása, Jézus istensége, és még lehetne sorolni.

Tudom a teremtéstörténetet a Jehova tanúi nem tagadják de a többit igen. Ezekhez még hozzátartozik az is amikor egyoldalúan hangsúlyoznak valamit a Bibliából. Pl ha egy téritő semmi másról nem beszél csak arról, hogy Isten igy szeret, úgy szeret, szeressük egymást, stb, de kihagyja, hogy Isten Biró, hogy lesz Itélet, stb. "Minden jó így, Isten a szeretet". A hazugságoknak az elfogadása nem jár következmények nélkül

2019. jan. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek veled.


Derek Prince tanításai rám is nagy hatással voltak/vannak.

Abonyi Sándor/Keskeny út blogján sok tanítása megtalálható.

Másik evangélium hirdető, aki 'kemény eledelt" szolgál fel: Paul Washer.

Ő még egy videóban külön üzent Jehova Tanúinak, a megmentésükért.

2019. jan. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 lilla64 ***** válasza:
100%

Karitativ munkában nem vesznek részt,mert ők "szellemi eledelt"osztanak az embereknek.Csakhogy a folyóiratoktól se jól nem laknak se meg nem melegednek mert még tüzre se jó.

Nem is beszélve arról,hogy hány emberrel elhitették,nemsokára itt az armeggadon és találkozni fog az elhúnyt hozzatartozójával ha beáll a szervezetbe.Az vot a ciki amikor ezt az emelvényen le is kellett szerepelni.

Volt egy érdekes esetünk.Elküldtek egy nőhöz akinek meghalt a férje.Mi felmondtuk a betanult szöveget,hogy tudja-e hol vannak a halottak és szeretne-e találkozni az elhúnyt férjjel.Mire az volt a válasz "Isten őrizz,legalább ott legyek nyugodt tőle"Nem tehettünk mást elkezdtünk nevetni

2019. jan. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:
82%

Személyes tapasztalom annyira nincs velük kapcsolatban...


Ha lenne, akkor nem lenne kérdés, hogy miért nem kedvelik őket. Nem azért, mert fáj az igazság, hanem a stílusuk miatt. Na meg az ő egyházukról is sok minden kiderült.

2019. jan. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:
Akkor őt szerintem nem is tudtátok bevinni a szervezetbe?
2019. jan. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 lilla64 ***** válasza:
Nem,annál okosabb volt :)
2019. jan. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:
25: tévedsz :) meg nem érdemelt kedvesség szerepel a bibliájukban. Viszont a meg nem érdemelt kedvesség csak annyi, amit én teszek azok felé, akik bántanak. A kegyelem fogalmát ez kicsit sem adja vissza és nem is jelenti ugyanazt.
2019. jan. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 anonim ***** válasza:
100%

a 2017. évi ÚVF-ban a "ki nem érdemelt kedvesség" van a kegyelem fordítva. (amikor még tanú voltam, már akkor is így volt fordítva), de teljesen igazad van, mert teljesen más a két szó jelentése.

A "kedvesség" az valami könnyed, simogató, szelíd, lágy érzelmet jelent, a kegyelem jelentése pedig az, hogy bűnös vagy, és szigorú, kemény büntetést érdemelnél, de fel vagy mentve alóla.

2019. jan. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!