Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem kedvelik a nagyobb...

Miért nem kedvelik a nagyobb keresztény felekezetekhez tartozók Jehova tanúit?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvasom, köztük itt is hogy sokan nem kedvelik, szídják, egyenesen viccet csinálnak belőlük. Így a tanúk, úgy a tanúk, nem lehet őket komolyan venni, nem tudnak a semmit a Bibliáról, “az Őrtorony nevű szennylapot olvassák csak”.

Én református vagyok, de ezekkel az emberekkel akik bántják és kritizálják őket, semmilyen szinten nem tudok egyetérteni. Sokat olvastam a weboldalukon és az Őrtoronyt és nekem tejesen az jött le, hogy ha vannak akik értik, es komolyan foglalkoznak a Biblia tanulmányozásával, azok ők. Bármi amit leírnak, alá van támaszva a Biblia által és nem a -sokak szerint- saját, “átírt” Bibliájuk szerint állnak csak helyt az állítások.

Én redkívül hasznosnak talalom a jegyzeteket amiket olvasok. Ami számomra nem érthető, ott szépen leírva, belemagyarázás vagy mellébeszélés nélkül. Megtalálom a kérdéseimre a választ.

Személyes tapasztalom annyira nincs velük kapcsolatban, tudom hogy rendszeresen járkálnak házhoz, terjesztik az igét, ami önmagában szerintem nagyon is tisztelendő dolog. Olyanról soha nem hallottam hogy bárkivel erőszakoskodtak volna. Ezért nem értem, hogy miért bántják őket rendszeresen, legtöbbször ok nélkül.



2019. jan. 18. 00:16
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:
Hú de jó, Krisztus 2000 éve járt erre de nálatok már 19 éve nincs változás. Vagy legalább is nem tudsz róla.
2019. márc. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


"És ezekben mi a változás?"


Hát ez tényleg döbbenetes! Te kérdezed hogy mi a változás? Ha nem érted a dolgokat akkor miért szólsz bele? 13 éves vagy állításod szerint. De akkor miért jössz ide ha semmi de semmi fogalmad nincs a helyzetről?

Van neked apád, nagyapád vagy bárki aki férfi és Jehova tanúja és kérdezhetsz tőle?

Mert ha van ilyen személy akkor kérdezd meg őt!

Kérdezd meg hogy mit tanultak 2013 előtt a HÉR-ről! Azt pl. tudod hogy korábban nem HÉR volt hanem HBR? Na ez is egy változás!


"Amúgy meg mi elemezzük is a dolgokat és ha hibát vélünk felfedezni akkor kijavítjuk és nem követjük az 1000 éves hagyományokat."


Ki az a mi? Mert hogy te biztos hogy nem vagy benne az teljesen világos hiszen megkérdezted hogy milyen változásokról van szó!

Tehát ha még ezt a 6 évvel ezelőtti dolgot sem voltál képes elemezni akkor miről is beszélsz? 1000 éves hagyományok?

Ugyan nézz már utána néhány dolognak! Charles Taze Rusell 1881-ben lép a saját elképzelésének útjára. Ez 138 évet jelent. Mit gondolsz azok a tanítások amelyek a 1881-ben keletkeztek azokat most tanuljátok? Nem! Ha egyszer majd eljutsz oda hogy valódi kutatást végzel akkor majd meglátod hogy Russelltől kezdve napjainkig mást sem történik csak a "felfedezett" hibákat javítgatják kifelé.

A hagyományokról pedig annyit hogy Jehova tanúinak is vannak hagyományaik.

De gondolom hogy erről sincs semmi fogalmad. Sőt majd azt fogod állítani hogy a tanúknak nincsenek. De tévedni fogsz!

2019. márc. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 lilla64 ***** válasza:
100%

Tudod Petikém, 13 évesen még én is védtem a mundér becsületét,de azóta mãr sok mindent másképp látok.

Ajánlom,hogy ne csak az őrtornyot olvasd,hanem kutass utána a dolgoknak

2019. márc. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 anonim ***** válasza:
0%
Nem mondtam hogy nincsenek hagyományok. És nem 2000 éve hanem 2000 óta. Amúgy meg bírom hogy azok oktatnak ki akik nem is tanúk. De ez is csak a szokásos tanú duma mi?
2019. márc. 20. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 lilla64 ***** válasza:
100%

"Azok oktatnak ki akik nem is tanúk"

Tudod kisfiam itt nagyon sokan tanùk voltunk és valamivel több tapasztalatuk van mint neked.

Jobb lenne ha tanùlnál mert az egyik hozzászólásodban láttam,hogy a helyesírást nem ártana gyakorolnod

2019. márc. 20. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim ***** válasza:

#54

Neked még a szövegértés sem megy, szóval ne nagyon akarj másokat kioktatni 13 évesen.

2019. márc. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


Petike! A 47. Kommentben pont azt írom hogy szomorú hogy egy Jehova tanújának kell megkérdezni másokat hogy milyen változások vannak náluk. És pont hogy te is meg kérdezed. Most meg jössz azzal hogy azok oktatnak ki.... De akkor miért kérdezted meg? Miért nem apádat a véneket vagy valamelyik férfi Jt kérdezed?

Miért minket?

Vagy nálatok nem lehet kérdezni? Tehát egyik szavaddal ütöd a másikat. Nem vagy következetes! Van egy olyan érzésem hogy te nem vagy megkeresztelkedve. A suliban az osztálytársaidnak beszélj, talán tanulsz valamit.

2019. márc. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!