Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem kedvelik a nagyobb...

Miért nem kedvelik a nagyobb keresztény felekezetekhez tartozók Jehova tanúit?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvasom, köztük itt is hogy sokan nem kedvelik, szídják, egyenesen viccet csinálnak belőlük. Így a tanúk, úgy a tanúk, nem lehet őket komolyan venni, nem tudnak a semmit a Bibliáról, “az Őrtorony nevű szennylapot olvassák csak”.

Én református vagyok, de ezekkel az emberekkel akik bántják és kritizálják őket, semmilyen szinten nem tudok egyetérteni. Sokat olvastam a weboldalukon és az Őrtoronyt és nekem tejesen az jött le, hogy ha vannak akik értik, es komolyan foglalkoznak a Biblia tanulmányozásával, azok ők. Bármi amit leírnak, alá van támaszva a Biblia által és nem a -sokak szerint- saját, “átírt” Bibliájuk szerint állnak csak helyt az állítások.

Én redkívül hasznosnak talalom a jegyzeteket amiket olvasok. Ami számomra nem érthető, ott szépen leírva, belemagyarázás vagy mellébeszélés nélkül. Megtalálom a kérdéseimre a választ.

Személyes tapasztalom annyira nincs velük kapcsolatban, tudom hogy rendszeresen járkálnak házhoz, terjesztik az igét, ami önmagában szerintem nagyon is tisztelendő dolog. Olyanról soha nem hallottam hogy bárkivel erőszakoskodtak volna. Ezért nem értem, hogy miért bántják őket rendszeresen, legtöbbször ok nélkül.



2019. jan. 18. 00:16
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
0%

Sokszor elmondtam már, erről a tényeket. Nem fogok vallási csatározásokba kezdeni. Isen békességre hívott, nem veszekedésre. Mondjatok amit jónak láttok, vagy gondoltok.

Mindenki időben mindent tudni fog.

2019. jan. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:
91%

Azért az egyáltalán nem mindegy, hogy a gyermeked volt már megkeresztelt Tanú és ki lett közösítve vagy nem?


Ne terelj, mert megint más a kettő!

Ha nem volt megkeresztelve a gyermeked, unokád, persze hogy jóba vagy vele.

De mi van akkor, ha ki van közösítve?

Na, erről beszélj, erről a szeretetről!!!

2019. jan. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:
83%

A szeretet nem vallási csatározás!


Mi a két legfőbb parancsa Istennek?

A tanúk miért csak az elsőt tartják be?

Hol van az embertársad iránti szeretet?

Ugyanolyan fontos, mint az Isten iránti szeretet, csak annyi a különbség, hogy a második helyen áll.

De UGYANOLYANNAK kellene lenni!!!

2019. jan. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:
83%

Érdekes amúgy, hogy itt az interneten állnak le vitázni a vallásukról és kíváncsiak arra, hogy miért nem "kedveljük" őket.


Én sokkal jobban örülnék annak, ha személyesen, szemtől szembe állnánk egymással, és úgy beszélgetnénk egymással.


Ha már kételyeid vannak, akkor azonnal eltávolítanak a gyülekezetből, minthogy válaszokat adnának a kérdéseidre.


Miért itt az interneten névtelenül, arctalanul végeztek közvéleménykutatást?


Tapasztalatom szerint minden gyülekezetben vannak "gyenge szellemiségűnek" titulált testvér/nő és kételkedő.

Miért nem azokon segítettek, hogy válaszokat adjatok nekik?

Persze, egyszerűbb AZONNAL a vénekhez rohanni árulkodni és eltávolítani a "nyájból" a gyengéket.


Jézus kit közösített ki vagy zavart el maga mellől?

Ti ebben hogyan "követitek" Jézust?

2019. jan. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 lilla64 ***** válasza:
87%

16-os!

A kegyelem szó nem létezik az újvilág forditásban,csak a "szerető kedvesség"aminek egészen más értelme van

2019. jan. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, köszönöm a reagálásod.

Még nagyon sok szó nincs benne az UVF-ban, ami pedig életmentő.


Amikor más fordítású bibliákat kezdtem olvasni, akkor döbbentem rá, hogy milyen jelentőséggel bír a "kegyelem" szó.

Pál apostol is minden levelét ezzel a szóval fejezi be.


Nekem az efézusi levél 2:8-9 fordítása volt a legsokatmondóbb, hogy kezdjem is világosan látni a Biblia üzenetét.


"Hiszen kegyelemből van üdvösségetek, hit által, és ez nem tőletek van. Isten ajándéka, nem cselekedetekért, hogy senki se dicsekedjék."


Persze, ebben az igében meg ott van az "üdvösség" szó, amely szintén ismeretlen a tanúknak.

2019. jan. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
14%

Megy a vagdalkozás, mert több kommentelő elfelejti, hogy:

- minden mélyen hívő azt tartja, övé az igazság, az ő vallása az igazi,

- sokan, nagyon sokan a szeretet vallása címszó alatt sértegeti, gúnyolja, nézi le a másik, úgyszintén keresztényt,

- a hittérítés (történelmi példák sorozata a zanu rá) nem úgy működik, hogy lenézem, pocskondiázom, hazugnak aposztrofálom a másik vallást, hanem meg kéne győzni az illetőt, hogy ÖNKÉNT vizsgálja felül hitét és térjen át az 'igazabb' hitre.

Nem lerombolni kell a másik hitét, hanem ÁTVEZETNI az igazabbnak vélt hitbe. Ez pedig erővel nem megy!

.

A másik:

minden hit ÉRZELMI alapú, hiszen amíg 'hit', addig logikusan érvelni sem mellette, sem ellene nem lehet.

2019. jan. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim ***** válasza:
Konkrétan kire/kikre gondolsz?
2019. jan. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez szokott lenni a reakció, amikor az ember konkrétan szeretne egy feltett kérdésre egy egyenes, őszinte választ kapni.


Légyszíves, kérlek írd meg, hogy ki az a kommentelő, aki gúnyos, lekezelő hozzászólásokat és vádaskodásokat irt, ki az, akinek a válasza sértő volt számodra.


Köszönöm előre is a válaszodat.

2019. jan. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 lilla64 ***** válasza:
100%

"A hittérités nem úgy müködik,hogy hazugnak nevezem,lenézem,pocskondiázom a másik vallást "

Ebben tökéletesen egyetértünk,viszont a tanúk épp ezt csinálják,melléje még hazudnak is.

Gyerekkoromba elhitették velem,hogy karácsonykor mulatságokat rendeznek ahol az apa leissza magát és elveri a családot

2019. jan. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!